Najlepsze studenckie pomysly wybrane!

Dział: Własna firma

W siedzibie BCC w Warszawie, odbyło się spotkanie Kapituły Konkursu na Biznesplany, podczas którego autorzy najlepszych siedemnastu biznesplanów zaprezentowali swoje pomysły. W wyniku obrad wyłoniono 10 laureatów.

Jednak zwycięzców konkursu poznamy na konferencji finałowej, która odbędzie się na przełomie lutego i marca 2009 roku. W tegorocznej edycji konkursu organizowanej przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy współpracy z Fundacją BRE Banku wzięło udział 671 młodych ludzi.

W prezentowanych przez uczestników konkursu pracach przeważały branże IT, e-commerce oraz nowe technologie. Najwięcej reprezentantów w konkursie miały województwa: mazowieckie, małopolskie i śląskie. Najmniej biznesplanów nadeszło z województwa opolskiego i podkarpackiego. Łącznie w pięciu edycjach konkursu wzięło udział blisko 3 000 osób.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

- Natalia Bokuń i Jan Kubisa z Warszawy. Firma Genius Loci została stworzona z myślą o przedstawicielach wielomilionowej Polonii. Usługi firmy to tworzenie i zbieranie pamiątek - zdjęć, filmów, dokumentów - z miejsca, które było omem rodzinnym klientów.

- Sebastian Budnik i Łukasz Murawski z Poznania. Multisenses fitness club to stworzenie na bazie istniejącego kina innowacyjnej formy rekreacji -"kina rowerowego"

- Ryszard Gaj z Krakowa. Twój Sekretariat.pl to pomysł stworzenia wirtualnego biura, który w swojej ofercie ma: obsługę połączeń telefonicznych, obsługę e-mail i poczty tradycyjnej, prowadzenie terminarza on-line, księgowość - wszystko już za cenę 250zł brutto miesięcznie.

- Jan Godlewski z Białegostoku. SITI to firma produkcyjna i handlowa. Wytwarzanymi produktami są torby rowerowe na ramię, wysokiej jakości materiałowej i wykonawczej.

- Katarzyna Kotnowska i Natalia Maczek z Krakowa. Misbehave to sprzedaż internetowa ubrań i toreb ekologicznych, które będą wyrazem pewnego stylu życia, mocno już zakorzenionego w trendach zachodnioeuropejskich.

- Anna Kubiak i Artur Kubiak ze Szczecina. Firma MOBname ma na celu stworzenie i obsługę wielopłaszczyznowej platformy internetowej skierowanej do użytkowników Internetu mobilnego. Platforma działać będzie w oparciu o portal internetowy dostępny w wersji mobilnej oraz tradycyjnej (desktop'owej) pod adresem mob.pl.

- Paweł Kuryło z Warszawy. Masowa Agencja Marketingowa (MAM) to portal internetowy, gdzie każdy po rejestracji jest pracownikiem wielkiej, internetowej agencji marketingowej.

- Krzysztof Łukaszewicz z Ełku. Firma Lukatronics zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz wdrażaniem zaawansowanych systemów elektronicznych, w tym w szczególności systemów pomiarowych i diagnostycznych dla przemysłu i medycyny.

- Bartłomiej Rycharski z Poznania. Ecoosystem.com - platforma otwartej innowacyjności to portal internetowy wspierający pozyskiwanie partnerów i zasobów do innowacyjnych projektów. Łączy innowatorów z inwestorami, wolontariuszami, ludźmi prowadzącymi podobne projekty w innych miastach.

- Maciej Zasada z Łodzi. Loony Codebrains - zespół programistów traktujących programowanie jako sztukę. Ich zadaniem jest wdrażanie stworzonych projektów oraz dodatkowo tworzenie oprogramowania na zlecenie.

W tym roku Kapitułę Konkursu tworzyły osoby ze świata nauki, mediów oraz biznesu:

- Prof. Alojzy Nowak, Uniwersytet Warszawski (Przewodniczący)
- Prof. Wojciech Gasparski, Centrum Etyki Biznesu
- Dr Ewa Lisowska, Szkoła Głowna Handlowa
- Michał Lisiecki, Prezes Point Group
- Zbigniew Niemczycki, Prezes Curtis Group
- Martin Oxley, Dyrektor Generalny Polsko – Brytyjska Izba Handlowa
- Wiesław Migut, Prezes Migut Media
- Łukasz Wejchert, Prezes Grupa Onet.pl
- Henryk Okrzeja, Prezes Fundacji BRE Banku
- Dariusz Żuk, Prezes Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
- Jacek Aleksandrowicz, Wiceprezes Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

W konkursie mogła wziąć udział każda młoda osoba przed 30. rokiem życia. Wystarczyło spisać swój biznesowy pomysł i przesłać go na adres konkurs@biznesplany.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , do 31 grudnia 2008 roku. Do tegorocznej edycji konkursu zostały włączone nowe elementy. Powstała poMOCNA infolinia, Punkty Informacji Biznesowej zorganizowano także szkolenia PABA, dzięki którym większość uczestników konkursu dopracowała swój biznesplan.

Konkurs na Biznesplany realizowany przez AIP jest największym przedsięwzięciem tego typu w kraju. Podczas gdy większość inicjatyw oferuje jedynie środki pieniężne na tworzenie własnego biznesu, AIP daje cały wachlarz narzędzi służący do zbudowania i prowadzenia firmy.


ostatnia zmiana: 2009-01-27
Komentarze
Polityka Prywatności