Jak usprawnić funkcjonowanie firmy?

Dział: Własna firma

Artykuł sponsorowany
Prowadzisz własny biznes i zastanawiasz się, w jaki sposób usprawnić jego funkcjonowanie? Zapoznaj się z ofertą dostępnych dla przedsiębiorstw usług (także bankowych). Dzięki nim sprawne i wydajne zarządzanie biznesem oraz możliwość rozwoju będą całkowicie realne.

Wśród usług pozwalających na usprawnienie prowadzenia firmy można wyróżnić zarówno te proponowane przez banki, jak również oferowane przez biura rachunkowe. Wystarczy wybrać rozwiązanie dopasowane do potrzeb, by zauważyć widoczną różnicę w funkcjonowaniu biznesu.

Usługi oferowane przez banki

Dla banków to przedsiębiorstwa są atrakcyjną grupą klientów. Stąd instytucje decydują się na wprowadzanie coraz to nowszych ofert, by zachęcić do skorzystania z usług. Na co może liczyć właściciel firmy?

Jedną z opcji jest możliwość założenia przyjaznego rachunku bankowego. Przyjaznego, czyli dającego m.in. dostęp do bezpłatnych przelewów zewnętrznych i wewnętrznych, możliwość szybkiego uiszczania zobowiązań wobec urzędu skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To jednak nie koniec: jak wynika ze strony https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych, zakładając firmowe konto bankowe można uzyskać premię do 900 zł. Wystarczy tylko aktywnie korzystać z rachunku oraz dbać o zachowanie stałego miesięcznego salda w określonej kwocie (im saldo wyższe, tym większego zwrotu można oczekiwać).

Kolejną propozycją oferowaną przez banki są kredyty firmowe: obrotowe, inwestycyjne, jako limit na rachunku bankowym. Możliwość uzyskania wysokich kwot - nawet do kilku milionów złotych - pozwalają przedsiębiorcom na rozwijanie biznesu. Przeznaczone są zarówno na pokrywanie bieżących wydatków, jak i realizowanie inwestycji. Ciekawą opcją może okazać się także kredyt dla nowo powstałych przedsiębiorstw. Idea Bank proponuje kredyt na start już od pierwszego dnia funkcjonowania firmy. W ramach kredytu przedsiębiorca może otrzymać nawet 350 tysięcy złotych (źródło: https://www.ideabank.pl). Podobnie działa mBank, jednak z tą różnicą, że maksymalna kwota kredytowania wynosi 10-15 tysięcy złotych.

Decydując się na skorzystanie z oferty banków, można także liczyć na dostęp do dodatkowych udogodnień, np. mobilnych wpłatomatów, dostępu do oprogramowania pozwalającego na zarządzanie firmą, prostego programu do fakturowania czy bezpłatnego dostępu w ramach coworkingu.

Usługi oferowane przez biura rachunkowe

Chcąc usprawnić funkcjonowanie firmy i jeszcze bardziej ukierunkować się na jej rozwój, warto skorzystać z usług proponowanych przez biura rachunkowe.

Flagową propozycją jest tutaj prowadzenie księgowości, co pozwala odciążyć właściciela firmy od działań związanych z rozliczeniami, płatnościami czy wizytami w urzędach. Ponadto biura rachunkowe, chcąc zrobić krok do przodu, proponują usługi doradztwa w zakresie podatków czy bankowości. Poszukując dobrego biura rachunkowego, dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług bankowych dających dostęp do usług księgowych (źródło: https://www.ideabank.pl/uslugi-dla-firm). Przy współpracy z jednym z ogólnopolskich biur rachunkowych proponuje ciekawe rozwiązanie na atrakcyjnych warunkach.


ostatnia zmiana: 2016-02-26
Komentarze
Ostatnie:
6.04.2021 13:04
Dodał(a): ~Daniel
Ja swoją firmę usprawniłem, poprzez skorzystanie z usług brokera kurierskiego. Sprzedając na allegro.pl wystarczyło zintegrować konto z platformą i wysyłam taniej i szybciej. Klienci też są zadowoleni. Polecam zapoznać się z ofertą GlobKurier.pl https://www.globkurier.pl/register/niskie-ceny-na-przesylki?company=true
 
Polityka Prywatności