Chcieć to móc - założyć firmę może każdy! Rusza nowa edycja Katalizatora Rozwoju Firmy, Projektu Akceleracyjnego YBP

Dział: Własna firma

6-miesięczny projekt akceleracyjny dla początkujących przedsiębiorców – Katalizator Rozwoju Firmy – rozpoczyna się w połowie lutego. W poprzednich edycjach ze wsparcia oferowanego w ramach KRF skorzystały znane obecnie firmy jak np. Mój Pluszak, Nutricus czy Slow Fashion Cafe.

Do niedzieli 14 lutego można nadsyłać zgłoszenia do nowej edycji Katalizatora Rozwoju Firmy. KRF to już IV - edycja kompleksowego programu akceleracyjnego, pomagającego krok po kroku w stworzeniu i rozwoju firmy. Projekt składa się z 6-miesięcznego procesu mentoringu z doświadczonym mentorem oraz pięciu intensywnych szkoleń biznesowych, dotyczących wizji, strategii, modeli biznesowych oraz marketingu i sprzedaży. Program KRF skierowany jest do osób w wieku 18-35 lat, które mają konkretny pomysł na firmę i podjęły już kroki i działania do tego aby ten pomysł, zrealizować. Mogą to być też osoby, które pozyskały już pierwszych klientów, jak i takie, które są w trakcie tworzenia założeń swojego biznesu. Organizatorem Katalizatora Rozwoju Firmy jest Youth Business Poland a więcej informacji można znaleźć Więcej o projekcie, jego efektach i niecodziennym podejściu YBP do wspierania firm w rozwoju, można znaleźć poniżej na stronie.

W YBP nie wybieramy sobie firm do wsparcia na podstawie jej "współczynika innowacyjnosći" zależy nam na tym, aby pomagać ludziom w rozwoju stabilinych firm, które mają przynosić dochody
 
Istotą, udziału w projekcie jest to, że może o niego aplikować każda zmotywowana osoba, która chce otworzyć firmę. " W YBP nie wybieramy sobie firm do wsparcia na podstawie jej "współczynnika innowacyjności" zależy nam na tym aby pomagać w rozwoju stabilnych firm. Robimy tak, ponieważ uważamy, że nie tylko skalowalne startupy zasługują na wsparcie. Z naszych doświadczeń i obserwacji rynku wynika, że mamy pewnego rodzaju modę na robienie startupów. Niestety problem polega na tym, że wiele z tych "wielkich startupów" nie wypuszcza produktu na rynek i upada w pierwszym roku działania"- zauważa Adrian Migoń, Prezes Youth Business Poland .

U nas priorytetem jest człowiek, a misją udzielania wsparcia dla konkretnego "Kowalskiego", który jest zmotywowany i chce podjąć wyzwanie, aby realizować swoje pasję i marzenia.

Wiele osób nie ma pracy, nie odnajduję się w pracy na etacie, lub są przedsiębiorczy i chcą stworzyć coś swojego. Dlatego nasze wsparcie jest indywidualnie dopasowane do potrzeb danego przedsiębiorcy, jego sytuacji i firmy. Jeśli ktoś chce tworzyć innowacyjną firmę może aplikować do projektu, tak samo jak osoba która chce otworzyć kawiarnie, lub sklep rzemieśniczy. Każda z tych osób otrzyma indywidualne wsparcie i mentora, który będzie mógł pracować z daną osobą nad rozwojem jej biznesu. Po latach działalności widzimy, że prawie każda z firm z którymi pracujemy, wypracowuje pewną innowacyjność i może to być przewaga konkurencyjna, unikalną wartość dla klienta lub bardzo dobry model biznesowy. Dlatego w YBP mówimy, że liczy się osoba, jej determinacja, chęć do pracy i stworzenia czegoś od podstaw. Takie właśnie osoby zachęcamy do aplikowania do projekt - przekonuje Adrian Migoń Prezes Zarządu Youth Business Poland

Jakie są przykłady firm, które brały udział w projektach realizowanych przez YBP ? O tym poniżej:

"Jedyny w Europie internetowy kreator zabawek, dzięki któremu możliwe jest stworzenie własnego wymarzonego pluszaka".

Jedną z firm, które brały udział w poprzednich edycjach programów organizowanych przez Youth Business Poland jest Mój Pluszak. Jest to jedyny w Europie internetowy kreator zabawek, dzięki któremu możliwe jest stworzenie własnego wymarzonego pluszaka. "Mój Pluszak" to też rodzinna firma zajmująca się tworzeniem wyjątkowych zabawek pluszowych. Naszymi małymi projektantami są dzieci, bo one wiedzą najlepiej jak ma wyglądać ich pluszowy przyjaciel. Dzięki naszemu kreatorowi, każdy może stworzyć swojego wymarzonego Pluszaka. My w magiczny sposób sprawiamy, że Twój projekt stanie się prawdziwy i pluszak szybko trafi do Ciebie.

Na rynku dostępne są tysiące zabawek, trudno jednak o unikalność i produkt, który na dłużej zainteresuje malucha. Połączyliśmy nowoczesną technologię z tradycyjną zabawką Pluszową. Dzięki niemu dziecko może puścić wodze fantazji i stworzyć samemu swojego przyjaciela - zabawkę. Poza tym Mój Pluszak uczy kolorów oraz części ciała. Jest to idealne połączenie nauki i zabawy- mówi Katarzyna Stańczak, autorka aplikacji.
"Udział w programie YBP pozwolił mi rozwinąć mój biznes. Dzięki mentoringowi wiele się nauczyłam. Poszerzyłam swoją wiedzę z zakresu marketingu i innych istotnych elementów tworzenia marki, produktu. Skutkiem mojej współpracy z Metorem był rebranding, weryfikacja grupy docelowej, a także wypracowaniem zupełnie nowego pomysłu na biznes"- Tak o udziale w projekcie i współpracy z Mentorem opowiada Katarzyna Stańczak, założycielka http://www.mojpluszak.pl/

"Nutricus czyli biznes na informacjach zawartych we włosie"

Na kluczową rolę mentoringu oferowanego w ramach programu organizowanego przez Youth Business Poland zwraca uwagę także Michał Gołkiewicz z firmy Nutricus, która zajmuje się specjalistyczną analizą pierwiastkową włosów, pomagającą w programowaniu żywienia i poprawie kondycji fizycznej. Nutricus został Oficjalnym Partnerem Technicznym Mistrzyń Polski w piłce ręcznej - MKS Lublin oraz SPR Orlen Wisła Płock. Wspierał tez Polska współpracę z Polskim Związkiem Pływackim i wszyscy współpracujący z nimi zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe, a kilku rekordy Polski - cieszy się Gołkiewicz.
"Współpraca z mentorem pomogła nam profesjonalnie zaplanować sprzedaż naszych usług i dała zupełnie nowe spojrzenie na efektywne docieranie do klienta. Pod okiem doświadczonego praktyka biznesu skupiliśmy się na elementach naszych działań sprzedażowych, które są najważniejsze i dają najlepszy efekt. Udział w programie akceleracyjnym pomógł mi też w rozwoju firmy i przyczynił się do pozyskania inwestora kapitałowego" - powiedział Michał Gołkiewicz.

"Jak ze szkoły szycia zrobić kawiarnię, skupiającą społeczność mody" - Slow Fashion Cafe,

Na udziale w programie mogą też skorzystać firmy z innych branż niż technologiczna. Przykładem jest Slow Fashion Cafe, działająca już od ponad 3 lat kawiarnia na krakowskim Kazimierzu, która skupia wokół siebie lokalną społeczność mody i designu. Jest to rodzaj pracowni otwartej - miejsca, gdzie można zobaczyć na żywo proces tworzenia ubrań a także samemu wziąć w nim udział. Przygotowane na stolikach maszyny do szycia nie są tylko ozdobą, ale służą do nauki bądź samodzielnego szycia i przerabiania ubrań.

"Na pierwszym spotkaniu mój pomysł został poddany merytorycznej krytyce, obnażającej słabe punkty, o których istnieniu nie miała pojęcia. Na ostatnim spotkaniu usłyszałam, że nie ma w moim modelu biznesowym żadnych słabych punktów. Oba te spotkania dzieli ponad pół roku intensywnej pracy, rozmów o specyfice rynku, definiowaniu grupy docelowej i opracowywaniu pakietów produktów. Dzięki mentorowi nauczyłam się patrzeć na moją firmę z szerszej perspektywy. Za największą zaletę programu Youth Business Poland uważam poczucie, że to wszystko osiągnęłam sama" - powiedziała Monika Szumińska- Nemeth, współwłaścicielka SFC.

IV edycja Katalizatora Rozwoju Firmy rusza w połowie lutego. Więcej informacji i zasady zgłaszania projektów można znaleźć na stronie: http://ybp.org.pl/katalizator-rozwoju-firmy

Inicjatywa realizowany jest dzięki wsparciu Accenture - partnera strategicznego projektu. Firma Accenture ma cel aby do roku 2020 udzielić wsparcia dla 3 milionów osób na całym świecie, chcących otworzyć własną firmę. Organizatorem projektu jest Youth Business Poland.

O Youth Business Poland
Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Księcia Karola, która wspiera przedsiębiorczość w blisko 40 krajach świata. Youth Business Inernational to największa na świecie inicjatywa wspierająca przedsiębiorczość i walkę z bezrobociem. W networku YBI zrzeszonych jest aktualnie 25 000 mentorów i w samym 2014 roku zostało otwartych 18,949 firm. Youth Business Poland organizowany jest przez Fundację Inkubator Technologiczny. Współorganizatorem programu YBP jest firma konsultingowa Coaching Center. Program Youth Business Poland to program mentoringowo-szkoleniowy, którego celem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy biznesowej i wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, tak aby poprzez uzyskanie odpowiedniej
Więcej informacji: http://ybp.org.pl/

data ostatniej modyfikacji: 2016-02-09 12:01:50
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
boks_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studenci
miniatura
 
Polityka Prywatności