Praca - artykuły, informacje

60% przedsiębiorstw w Polsce planuje w 2024 roku podwyżki wynagrodzeń. Wzrost pensji dotyczy wszystkich sektorów, ale niektóre zawody odczują je szczególnie mocno. Zespół Preply przygotował zestawienie branż, w których podwyżki mogą sięgać nawet 20%. Łączy je jeden wspólny mianownik.
W obecnej rzeczywistości biznesowej, gdzie rywalizacja o talent i lojalność pracowników staje się coraz bardziej zacięta, kluczowym czynnikiem determinującym sukces organizacji staje się zaangażowanie zespołu. Jednak, zrozumienie, czym dokładnie ono jest i jak je skutecznie mierzyć, stanowi wyzwanie dla wielu firm. To pojęcie, w swej istocie, sięga dalej niż tylko obecność w miejscu pracy czy wydajność w pracy. Obejmuje ono głębszą więź między pracownikiem a organizacją, opartą na wspólnych wartościach, misji i zaufaniu.
Jeszcze jakiś czas temu stosunkowo niewiele firm przeprowadzało rozmowę kwalifikacyjną online. Obecnie jednak pracodawcy coraz częściej się na to decydują, na co niemały wpływ miała pandemia koronawirusa, która wymusiła zdalny tryb prowadzenia rekrutacji. Jeśli czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna online, sprawdź, jak należy się do niej przygotować!
Aby usprawiedliwić nieobecność w pracy z powodu kryzysu zdrowotnego, ciąży czy opieki nad chorym członkiem rodziny, musisz dostarczyć swojemu przełożonemu zwolnienie lekarskie. Niegdyś można było uzyskać je jedynie podczas wizyty w gabinecie, dziś natomiast otrzymasz je nawet bez wychodzenia z domu, w trakcie e-konsultacji. Czym dokładnie jest L4 online i komu przysługuje? Jakie korzyści za sobą niesie i gdzie znajdziesz jego pełną wersję? Poznaj najważniejsze informacje na temat e zwolnienia i dowiedz się, jak zdobyć je w 15 minut!
Zamierzasz związać swoją przyszłość zawodową z branżą IT i myślisz o zawodzie testera oprogramowania? Zanim znajdziesz swoją wymarzoną pracę, koniecznie zapoznaj się z najpopularniejszymi mitami na temat tej profesji. Przekonaj się, co tak naprawdę musisz wiedzieć o testowaniu oprogramowania!
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują do pracy w charakterze stewarda/stewardesy.
Czeka Cię pierwszy dzień w pracy i zastanawiasz się, jak sobie poradzisz? Jeśli w odpowiedni sposób przygotujesz się do tego wyzwania, z pewnością uda Ci się pokonać stres. Wszystko po to, aby dobrze wypaść w nowym środowisku. Sprawdź więc, o czym nie możesz zapomnieć!
Black Week w handlu to już nie kilka dni, ale praktycznie cały miesiąc szturmu klientów na galerie handlowe i e-sklepy. Eksperci Tikrow, aplikacji z ofertami pracy natychmiastowej, szacują, że szał zakupów wygeneruje zapotrzebowanie na pracowników o 20 proc. wyższe niż w innych miesiącach roku. Dlatego odpowiednio liczna załoga sklepu, obok ciekawej oferty promocyjnej, stanowi największe wyzwanie w handlu przy okazji Black Week – wskazuje na to aż 68% badanych firm. W jej skompletowaniu pomagają pracownicy dorywczy, którzy w wielu sklepach uzupełniają stałą kadrę już niemal przez cały rok. W ten sposób pracodawcy optymalizują koszty i procesy, a Polacy mogą szybko i sporo dorobić. Dniówka na takich stanowiskach jak kasjer czy magazynier wynosi ok. 250 zł na rękę.
Offshore może być przyszłością, ale musimy zadbać o pracowników. Ważny apel do szkół branżowych
Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 i 16 listopada w formie hybrydowej.
Rekruter, analizując nadesłane życiorysy, opiera się na przeszłości zawodowej kandydata. Często to właśnie na podstawie poprzednich miejsc pracy ocenia, czy dana osoba nadaje się do pracy na określonym stanowisku, czy też nie. Dlatego istotne w tym procesie są referencje, czyli opinia poprzedniego pracodawcy o pracowniku. Jakie konkretnie mają znaczenie? Sprawdźmy!
Do głównych zadań project managera należy szeroko pojęte zarządzanie projektami. Osoba na tym stanowisku musi czuwać nad wszystkimi etapami powstawania projektu, począwszy od jego planowania, przez kontrolę budżetu, zarządzanie zespołem, aż po monitorowanie finalnego efektu. Jaki zatem powinien być idealny project manager, by współpraca w zespole układała się pomyślnie? Sprawdźmy!
Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość firm musiała wprowadzić możliwość wykonywania pracy zdalnie. Mimo uspokojenia się sytuacji niektóre spółki nadal pozwalają pracownikom na pracę zdalnie z domu. Taka sytuacja wiąże się z koniecznością urządzenia miejsca w domu. Jak to zrobić? Podpowiadamy!
Szukasz pracy i zastanawiasz się, jak powinno wyglądać prawidłowo napisane CV? W 2023 roku rekruterzy cenią sobie przede wszystkim minimalizm, dlatego ważne jest uwzględnienie najważniejszych informacji w lapidarnej formie. Chociaż wymagania dotyczące dokumentów aplikacyjnych wciąż się zmieniają, główne punkty CV w 2023 są takie same, jak w latach poprzednich. Sprawdź, jak napisać je prawidłowo!
W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się narzędzia sprawdzające indywidualne predyspozycje do zawodu, w tym także mocne strony i talenty. Przykładem jest Test Gallupa, który jest przydatny w kontekście rozwoju osobistego i zawodowego. Poznaj zatem najważniejsze informacje na jego temat i przekonaj się, dlaczego warto go wykonać!
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności