Przedsiębiorczość popłaca! Program wsparcia dla nowych firm

Dział: Własna firma

Założenie firmy wydaje się doskonałym sposobem na osiągnięcie niezależności finansowej oraz sukcesu osobistego i zawodowego. Ten, kto zarejestrował własną działalność gospodarczą, awansuje w oczach otoczenia na osobę zaradną, aktywną i przedsiębiorczą. W dużej mierze tak właśnie jest, ponieważ decyzja o uruchomieniu swojego biznesu zwykle nie zostaje podjęta przypadkowo.

Jednak początki każdej firmy to nie droga usłana różami. Nowe przedsiębiorstwo napotyka wiele trudności, począwszy od czysto administracyjnych (sprzęt, meble, siedziba, pracownicy), poprzez merytoryczne (oferta, produkt, rozwój), aż po marketingowe (sprzedaż, reklama, promocja). Otwarcie nowej działalności wiąże się z określonymi kosztami, ponoszonymi w dużej części na starcie. Każda ulga oraz możliwość oszczędności są ważne i stanowią liczącą się korzyść dla nowej firmy.

Jak wesprzeć nową firmę?

Najlepszym wsparciem dla początkujących przedsiębiorców jest obniżenie kosztów prowadzenia działalności. Zaoszczędzone środki młody przedsiębiorca może przeznaczyć na inne cele, np. na zatrudnienie handlowca czy promocję.

Potrzeby nowych firm spełnia projekt o nazwie Program Aktywizacja, mający na celu konkretne i praktyczne wspieranie osób, które niedawno założyły swoją działalność albo mają zamiar ją otworzyć. Przystępując do programu, każdy nowy przedsiębiorca otrzymuje darmowy roczny dostęp do internetowego systemu księgowości online oraz eksperckiej pomocy w zakresie prawa księgowo-podatkowego.

Takie akcje są potrzebne

Podczas poprzedniej edycji udział w programie wzięło przeszło 1000 przedsiębiorców. - mówi Andrzej Lazarowicz, prezes Dolnośląskiej Grupy Wspierania Biznesu, będącej inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia. - Taka liczba zaktywizowanych naszym programem przedsiębiorców przerosła nasze oczekiwania. Konkretne wyniki pokazują również, że tego rodzaju programy cieszą się dużą popularnością wśród nowych firm, a w związku z tym są potrzebne. Właśnie dlatego rusza kolejna odsłona Programu Aktywizacja.

Na pytanie, dlaczego projekt skierowany jest tylko do nowych firm, Andrzej Lazarowicz odpowiada - Dla każdej firmy kluczowy jest pierwszy rok funkcjonowania. Jednak celem akcji jest zarówno wsparcie dla osób, które właśnie założyły swoją działalność, jak i tych dopiero planujących to zrobić.

Co zyskuje przedsiębiorca?

Oczywiście, można samemu prowadzić księgowość, ale wtedy poza znajomością swojej branży i specyfiki własnego biznesu należy poświęcać czas na zaznajomienie się z przepisami księgowymi. Dlatego warto korzystać z pomocy ekspertów. Jednak nie wszystkich młodych przedsiębiorców na starcie stać na biuro rachunkowe. Natomiast wybranie księgowości internetowej pozwala zaoszczędzić w ciągu całego roku nawet do 5000 zł. Dla nowych firm kwoty tego rzędu bardzo często stanowią o być albo nie być takiej działalności.

Program nie tylko dla nowych firm

Program Aktywizacja skierowany jest również do grupy odbiorców, których działanie związane jest z aktywizacją bezrobotnych oraz popularyzacją polskiej przedsiębiorczości. Należą do nich m.in. powiatowe urzędy pracy czy biura karier, funkcjonujące przy uczelniach wyższych. Doświadczenia poprzedniej edycji Programu wskazują na duże zainteresowanie tych instytucji. Poprzednio do Programu przystąpiły najbardziej renomowane szkoły wyższe w naszym kraju, takie jak Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Śląski.

Warunki przystąpienia

Przystąpienie do Programu Aktywizacja pozwala na bezpłatnie korzystanie przez rok z narzędzi finansowo-księgowych oraz handlowych w systemie wFirma.pl pomagających sprawniej zarządzać swoim biznesem. Młody przedsiębiorca na starcie oszczędza na kosztach księgowych i otrzymuje wsparcie ekspertów.

Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest założenie firmy w ciągu ostatnich 60 dni przed przystąpieniem do programu.

Jak przystąpić do programu?

Żeby przystąpić do programu, należy wejść na stronę ProgramAktywizacja.pl i wypełnić formularz rejestracyjny.

Program Aktywizacja - prezentacja


opublikowano: 2016-02-09
Komentarze
Polityka Prywatności