Własna firma - artykuły

80 procent polskich małych i średnich przedsiębiorstw wystawia jedynie papierowe faktury. Przedsiębiorcy nisko oceniają swoją wiedzę na temat obiegu dokumentów elektronicznych, dostrzegają jednocześnie korzyści finansowe płynące z ewentualnego przejścia „z papieru” na pliki elektroniczne.
Przyspieszenie gospodarki i ustabilizowanie się sytuacji na rynku pracy powodują, że maleje przedsiębiorczość Polaków. Wedle danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) na koniec pierwszej połowy 2014 roku zostało złożonych o ponad 5 tys. mniej wniosków o zarejestrowanie działalności gospodarczej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.
Czego oczekują od przyszłej polityki UE małe i średnie przedsiębiorstwa? Oto główne zagadnienie konsultacji ogłoszonej dziś przez Komisję w kontekście przeglądu Small Business Act (SBA). Szeroko zakrojony pakiet środków mających ułatwiać życie małym przedsiębiorcom pod nazwą „Small Business Act” okazał się solidną podstawą dla polityki w zakresie MŚP.
Według badania Kaspersky Lab obejmującego firmy na całym świecie tylko 19% bardzo małych firm, posiadających mniej niż 25 pracowników, traktuje strategię IT jako kluczową kwestię biznesową. Dla porównania, w przypadku firm zatrudniających więcej niż 100 pracowników odsetek ten wynosił 30%, a wśród organizacji zatrudniających co najmniej 5 000 osób – 35%. Niepokojące jest to, że ta często zaniedbywana kategoria biznesowa obejmuje polityki dotyczące bezpieczeństwa internetowego i poufności danych.
Przedsiębiorczość jest ważną cechą polegającą na zapewnieniu działaniem racjonalnej i efektywnej koordynacji zasobami firmy. Jakimi więc cechami powinna wyróżniać się osoba przedsiębiorcza?
Już 40 absolwentów i studentów dostało pożyczki na założenie firmy dzięki projektowi „Wsparcie w starcie“ przygotowanemu przez Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz bank BGK. Na chętnych czeka jeszcze 60 mln zł.

Aż 50 tys. zł na rozpoczęcie własnego e-biznesu, opinie i porady profesjonalistów na temat zgłoszonych projektów, możliwość uzyskania dodatkowych funduszy w kwocie nawet 350 tys. zł – to wszystko czeka na autora najlepszego pomysłu na internetowe przedsięwzięcie, który wygra “E-komerson”. Konkurs organizowany jest przez European Venture Investment Group S.A. (EVIG), fundusz inwestycyjny z Poznania, który wspiera projekty znajdujące się we wczesnej fazie realizacji.
Czy prowadzenie własnego biznesu da się pogodzić z macierzyństwem? Okazuje się, że takie rozwiązanie niesie ze sobą spore profity. Zmiany w prawie oraz nowe programy dedykowane kobietom pracującym na własny rachunek to nie wszystko. Nowinki technologiczne oraz platformy wspomagające rozwój małych przedsiębiorstw to pierwszy krok do sukcesu w biznesie. Niemal 2 mln kobiet w Polsce prowadzi własne przedsiębiorstwa.
Prowadzisz własną firmę i chciałbyś, aby usłyszała o niej cała Polska? Zgłoś swój start-up do konkursu i zostań Odkryciem Rynku 2014!
Jesteś początkującym przedsiębiorcą? Myślisz o założeniu własnej firmy? Youth Business Poland to idealny program dla Ciebie! Miło nam poinformować, że trwa właśnie rekrutacja do programu mentoringowo-szkoleniowego Youth Business Poland, będącego częścią Fundacji Księcia Karola, wspierającej przedsiębiorczość w 40 krajach świata.
Prowadzą firmy, zajmują kierownicze stanowiska, doskonale radzą sobie z trudnymi sytuacjami, bez problemu podejmują decyzje, a jednocześnie prowadzą dom i wychowują dzieci. Superbohaterki? Nie, po prostu – kobiety.

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa wymaga sporej dozy ostrożności i podejmowania możliwie rozsądnych decyzji biznesowych, dotyczących również właściwego doboru kontrahentów. Błąd w tej kwestii może nas sporo kosztować. Tylko jak skutecznie sprawdzić wiarygodność potencjalnego partnera zanim podejmiemy współpracę?
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchamia trzecią edycję konkursu w programie Go_Global.pl, oferującym wsparcie dla firm w komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych, na którą przeznaczyło 5 mln złotych.
18 grudnia rusza ostatni konkurs dla naukowców i przedsiębiorców w Programie Badań Stosowanych. Na finansowanie projektów badawczych o charakterze aplikacyjnym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przygotowało 200 mln zł.
Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy 1&1 Internet wynika, że aż 70%. Polaków rozważa rozkręcenie własnego biznesu. Najbardziej chętne do pracy na swoim są osoby w wieku od 25 do 34 lat. Młodzi upatrują w tej decyzji możliwości zdobycia cennego doświadczenia i szansy na rozwój zawodowy. Na rynku nie brakuje licznych rozwiązań, które mają pomóc początkującym przedsiębiorcom. Które z nich warto wybrać, aby start-up rozwinął się w silną i prężnie działającą firmę?
Wszystko zaczyna się niewinnie. Do głowy przychodzi nam „jakiś” pomysł. Nie zastanawiając się długo, zwykle odrzucamy go z myślą, że – oczywiście - „i tak się nie uda”.Istnieje jednak grupa ludzi, którzy pomimo swego młodego wieku, braku doświadczenia biznesowego i wbrew przeciwnościom losu, decyduje się wdrożyć swój pomysł w życie. Przykład? Szymon Niedziela i Krzysztof Ratajczyk – dwójka absolwentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, którzy nie odpuścili, a dziś zyskują oddanych klientów na całym świecie.
Z badania Global Corporate IT Security Risks 2013 przeprowadzonego ubiegłej wiosny przez Kaspersky Lab oraz B2B International wynika, że większość firm tworzy własne działy techniczne w celu prowadzenia szkoleń swoich pracowników w zakresie bezpieczeństwa IT, zamiast korzystać z usług zewnętrznych konsultantów IT. W badaniu wzięły udział firmy zlokalizowane na całym świecie.
Fundacja Instytut Innowacji zaprasza do udziału w projekcie Youth and Women s Entrepreneurship in Creative Industries, który ma na celu wzmocnienie kompetencji zawodowych osób związanych z przemysłem kreatywnym. Dlaczego? Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Gospodarki (Analiza potrzeb i rozwoju przemysłów kreatywnych, Warszawa 2009) działanie w sektorach związanych z kulturą wymaga pro-biznesowego podejścia .
W dniach 18 - 24 listopada odbędzie się szósta już edycja międzynarodowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – wydarzenia, w ramach którego przedsiębiorcy, trenerzy, mentorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i środowisk naukowych wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w swoich krajach. Organizatorem ŚTP w Polsce jest Forum Młodych Lewiatan.
Coraz więcej młodych ludzi myśli o pracy na własny rachunek. Wielu z nich boi się jednak ryzyka, które niesie za sobą prowadzenie działalności gospodarczej.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
boks.jpg
WSIiZ_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura WSPiA
miniatura
 
Polityka Prywatności