Ustawa z dnia 30 października 2002 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1322) określa m.in. rodzaje świadczeń z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, zasady ustalania prawa do zasiłku chorobowego, świadczenia rehabilitacyjnego, zasiłku wyrównawczego, ich wysokości oraz zasady wypłaty tych świadczeń wszystkim osobom podlegającym ubezpieczeniu wypadkowemu określonemu ustawą z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 ze zm.).
Firmę może założyć praktycznie każdy. Wystarczy mieć dobry pomysł na biznes i wkład finansowy lub pozyskać fundusze z Urzędu Pracy. Wiele osób zdecydowało się podjąć ryzyko w czasach kryzysu.
Ruszyły zapisy na cykl bezpłatnych szkoleń dla studentów Politechniki Wrocławskiej zatytułowany „Droga do miliona!” To odpowiedź na zapotrzebowanie pracodawców, którzy często podkreślają, że doskonale wyszkolonym technicznie inżynierom brakuje tak zwanych „miękkich umiejętności menedżerskich”.
Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się trzecia odsłona Programu Wspierania Przedsiębiorczości Studentów, zainicjowanego w ubiegłym roku przez Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej.
Masz ciekawy pomysł na biznes? Zastanów się jak w kilku zdaniach go opisać.
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to najlepsza pomoc dla tych młodych ludzi, którzy chcą być samodzielni zakładając własny biznes, a jednocześnie potrzebują asekuracji i wsparcia.
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości realizują projekt pt. „Budowanie Polski Przedsiębiorczej poprzez montaż finansowy dla początkujących przedsiębiorców”.
Potrzebujesz pieniędzy na biznes? Weź udział w konkursie „Studiuje, pracuje, zarządzam”, w którym można wygrać wsparcie inwestycyjne jednego z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców. Leszek Czarnecki już po raz drugi organizuje konkurs na firmę skierowany do młodych ludzi.
Rok temu nie wszyscy byli przekonani, że polska gospodarka „da radę” w kryzysowym 2009 roku.
Parlament Europejski poparł projekt stworzenia nowego instrumentu wsparcia finansowego dla osób zagrożonych utratą pracy i pragnących założyć własne przedsiębiorstwo - podał KE.
Chcesz dowiedzieć się jak poprowadzić własny biznes, pozyskać kapitał na rozwój i odnieść sukces? Jeśli tak, zapraszamy Ciebie do wzięcia udziału w programie szkoleniowo-doradczym "Pierwszy krok we własny biznes", który skierowany jest do studentów, absolwentów i pracowników naukowych.
Nowo powstały Akademicki Inkubator Innowacyjności dofinansuje najciekawsze pomysły łączące w sobie informatykę i medycynę.
Spotykając przedsiębiorców, ludzi mniejszego i większego biznesu, zauważam jedną prawidłowość. Nie wiem, czy to właśnie od niej zależą przyszłe losy firmy, czy może to tylko zbieg okoliczności. Interpretację pozostawiam Czytelnikowi. Faktem jest jednak to, że...
Należysz do środowiska akademickiego Warszawy? Chciałbyś założyć działalność gospodarczą, ale przeraża Cię biurokracja? Chciałbyś przejść ścieżkę doradczo – szkoleniową umożliwiającą zdobycie niezbędnej do tego wiedzy?
W dobie kryzysu co czwarty młody Polak zmaga się z problemem braku pracy. Studenci zamiast rozwijać swoje umiejętności, realizować ambicje, spełniać marzenia zawodowe zatrudniają się na etatach, które zupełnie nie spełniają ich oczekiwań ani obszaru zainteresowań, jedynie dostarczają znikomego comiesięcznego zastrzyku gotówki.
Planujesz założyć biznes, prowadzisz z kumplami z wydziału koło naukowe, wrobili Cię w organizację sylwestra 2010? Ściągnij FOMSa - roboty za Ciebie nie zrobi, ale pójdzie szybciej. Do tego za darmo!
Ruszył największy Konkurs na Biznesplany w Polsce! Konkurs kierowany jest do młodych osób do 30 roku życia, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą, a w szczególności do studentów, jako do osób o największym potencjale wiedzy, kreatywności i innowacji.
Szukasz kapitału na rozwój swojej firmy?
Zastanawiasz się jak przeprowadzić proces inwestycyjny?
Nie wiesz czy Twój pomysł biznesowy ma szansę realizacji?
Przyjdź na Biznes Mixer do Krakowa i daj się znaleźć inwestorom.
12 października 2009r. w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się spotkanie z Tadem Witkowiczem – biznesmenem i jednym z najbogatszych polskich emigrantów, który na zaproszenie Rektora UJ wyjaśni „Jak pomysł przekształcić w biznes”.
„Polska jest jedynym krajem w UE, który odnotował wzrost gospodarczy. To ważny argument przemawiający za atrakcyjnością inwestycyjną naszego kraju” - powiedział wicepremier minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas XIX Forum Ekonomicznego w Krynicy.