W kwietniu 2016 roku Unia Europejska przyjęła Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych – RODO (GDPR – General Data Protection Regulation).
W społeczeństwie panuje powszechne przekonanie, że na biznes trzeba mieć dobry pomysł, a jego znalezienie, to jak wygrana na loterii – zarezerwowana tylko dla nielicznych. Wydaje Ci się, że ci, którzy wpadli na swoje genialne pomysły byli wybitnie kreatywni? Naprawdę myślisz, że ludzie sukcesu zaszli tak daleko, bo pewnego dnia po prostu dostali olśnienia i wpadli na ponadprzeciętny pomysł?
Przedsiębiorczość jest ważną cechą polegającą na zapewnieniu działaniem racjonalnej i efektywnej koordynacji zasobami firmy. Jakimi więc cechami powinna wyróżniać się osoba przedsiębiorcza?
Fundacja Instytut Innowacji zaprasza do udziału w projekcie Youth and Women s Entrepreneurship in Creative Industries, który ma na celu wzmocnienie kompetencji zawodowych osób związanych z przemysłem kreatywnym. Dlaczego? Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Gospodarki (Analiza potrzeb i rozwoju przemysłów kreatywnych, Warszawa 2009) działanie w sektorach związanych z kulturą wymaga pro-biznesowego podejścia .
Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności – czy będzie to serwis internetowy, produkcja mikroprocesorów, księgowość czy biuro deweloperskie – jednego możemy być pewni, na drodze do upragnionego zysku zawsze staną koszty. Samo wystąpienie wydatków na każdym etapie działalności jest nieuniknione, ale to od przedsiębiorcy zależy ile i za co zapłaci.
Dla osoby, która do tej pory nie zajmowała się „papierkową robotą”, formalności związane z zakładaniem działalności gospodarczej mogą wydawać się nie do przebrnięcia. Jednak od początku 2012 roku droga do własnego biznesu jest o wiele krótsza.
Dobiegł końca projekt „Czas Młodych Inwestorów” stworzony przez Organizacje Studencką Paneuropa. Projekt składał się z gry inwestycyjnej stworzonej dzięki współpracy z IronFX i Global BD Trading oraz bloku szkoleniowego.
Konkurencyjne ceny, szeroki asortyment, oszczędność czasu i nerwów – z punktu widzenia klientów to podstawowe zalety robienia zakupów przez Internet. Nowoczesny handel opiera się na działaniach w sieci, dlatego coraz więcej właścicieli sklepów i dostawców usług decyduje się na przeniesienie biznesu do wirtualnego świata.
Pracodawcy, którzy prowadzą firmę przez co najmniej sześć miesięcy i chcą ją rozbudować, zakupując nowy sprzęt, a jednocześnie planują dzięki temu zwiększyć zatrudnienie, mogą ubiegać się o środki na ten cel z powiatowego urzędu pracy.
Sprzedaż internetowa weszła w nowy wymiar, teraz już nie tylko komputery, ale także smartfony i tablety są wykorzystywane do robienia zakupów w sieci. Właściciele sklepów internetowych stanęli przed dylematem co wybrać: stronę dla urządzeń mobilnych czy dedykowaną aplikację.
Nowoczesna bizneswoman lubi mieć swoją działalność zawsze „na oku”. Jeśli przy tym chce zaoszczędzić na kosztach związanych z usługami informatycznymi, dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z oprogramowania w chmurze i wybór modelu SaaS.
Megafoni to innowacyjna technologia internetowa umożliwiająca prowadzenie firmy na Facebooku. W skład nowej oferty dostępnej na megafoni.pl wchodzi nowy, inteligentny komunikator, który pozwala zarządzać treścią, kolejkować wpisy, bliżej poznać swoich klientów i błyskawiczne przeszukiwać zawartości stron firmowych na Facebooku wraz z pełnym zestawem narzędzi zarządzania i organizowaniem promocji.
Do końca kwietnia wszyscy przedsiębiorcy zobowiązani są do złożenia deklaracji podatkowej PIT 36 lub PIT 36L. Jakie zmiany czekają w tym roku właścicieli podmiotów gospodarczych i jak mogą ułatwić sobie prowadzenie księgowości w małej firmie?
Projekt Czas Młodych Inwestorów stworzony przez Organizację Studencką Paneuropa, powstał z myślą o przedsiębiorczych studentach, którzy sami chcą zatroszczyć się o swoje finanse. Jego ideą jest uświadomienie młodym ludziom, że dzięki inwestycjom mogą zabezpieczyć swoją przyszłość i osiągnąć niezależność finansową, a także pozyskać fundusze na własny biznes.
Myślisz o własnej działalności gospodarczej i chcesz się przekonać czy to dobry POMYSŁ? Weź udział w konkursie na najlepszy pomysł na biznes w ramach projektu „AKADEMIA MŁODEGO BIZNESU”!!!
Międzynarodowe środowisko biznesowe, staje się w dzisiejszym świecie coraz częstszym standardem w firmach. Wiąże się to z wieloma korzyściami, jednak należy pamiętać także o przestrzeganiu kilku zasad. TBSCG firma z trzema siedzibami w Europie (Wrocław, Bruksela i Londyn) zatrudniająca specjalistów z 11 krajów świata, jest przykładem w jaki sposób międzynarodowe środowisko biznesowe może być unikalną wartością firmy.
Do 29 lutego potrwa rekrutacja do ostatnich, dwóch edycji projektu „System naczyń połączonych – firma akademicka szansa rozwoju kariery naukowej” adresowanego do osób ze środowisk akademickich, które swoje naukowe badania czy innowacyjne pomysły chcą przekształcić w realny biznes. Koordynatorem projektu jest działające na Uniwersytecie Jagiellońskim: Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. “Własny biznes - jak zacząć”, które odbędzie się w środę 22 lutego na Uniwersytecie Ekonomicznym w sali 102 w budynku E o 17.30 w ramach Biznes Startup Projekt - Creative Lab - ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Fundację w celu podniesienia kwalifikacji biznesowych młodych ludzi i praktycznego przygotowania ich do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Nawet 700 000 zł na rozpoczęcie e-biznesu, profesjonalne doradztwo w opracowaniu biznesplanu i konsultacje w zakresie prawa, księgowości oraz pozyskania dotacji UE.
Ponad 6 mln zł zarobili przedsiębiorcy należący do BNI w 2011 roku dzięki wzajemnym rekomendacjom. Okazuje się, że biznes robiony po znajomości może być dobrym sposobem na kryzys. Wielu przedsiębiorców przyznaje, że ich firmy prosperują właśnie dzięki rekomendacjom. O tym jak poruszać się w świecie rekomendacji, będziemy mogli dowiedzieć się więcej podczas Międzynarodowego Tygodnia Networkingu – od 6 do 10 lutego.