Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego

Dział: Własna firma

Znaczenie informacji w biznesie stale rośnie, dlatego Akademia Leona Koźmińskiego postanowiła zorganizować I Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego. Celem spotkania jest integracja środowiska specjalistów wywiadu oraz stworzenie platformy wymiany wiedzy dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Forum odbędzie się 17 września br. w siedzibie ALK.

Strategiczny Wywiad Biznesowy staje się coraz bardziej popularny na polskim rynku, gdyż w dobie gospodarki opartej na wiedzy wnikliwie i poprawnie przeanalizowana oraz ukierunkowana informacja przyczynia się do podejmowania właściwych decyzji biznesowych o fundamentalnym znaczeniu dla organizacji. - Z myślą o wszystkich żywo zainteresowanych tematem, dbających o dobro i kontrolowany rozwój swojej firmy, zajmujących się zawodowo analizą wywiadowczą bądź planujących poszerzyć swoje kompetencje w tej dziedzinie została stworzona formuła Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego. To pierwsza taka w Polsce solidna i rzetelna platforma wymiany wiedzy o różnorodnych pragmatycznych aspektach strategicznego wywiadu biznesowego z odniesieniem do standardów światowych - tłumaczy dr Adam Kowalik, przewodniczący Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego. Spotkanie zaplanowane jest na 17 września br. w Akademii Leona Koźmińskiego w godzinach 8:00 - 17:00.

Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego ma odbywać się cyklicznie integrując środowisko specjalistów, zajmujących się na co dzień wywiadem biznesowym w różnorodnych jego odcieniach przy zachowaniu jednak odpowiednich standardów etycznych i prawnych. To zarówno przestrzeń do dzielenia się wiedzą, popularyzująca zagadnienia związane z analizą wywiadowczą wśród szerokiego audytorium z kręgu biznesowego, jak i doskonała możliwość do prowadzenia merytorycznych dyskusji oraz nawiązywania różnorodnych kontaktów pomiędzy uczestnikami. Forum będzie towarzyszyć "Warsztat z podstaw wywiadu konkurencyjnego", który odbędzie się 16 września 2015 roku.

Na Forum zostaną podjęte takie tematy jak: wywiad biznesowy w polskich firmach, polski rynek wywiadu biznesowego, źródła wywiadowcze, analiza wywiadowcza, aspekty prawne i etyczne wywiadu biznesowego, specyfika wywiadu w różnych branżach oraz funkcjach, kryteria sukcesu i korzyści z wywiadu biznesowego. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod adresem: www.kozminski.edu.pl/pl/konferencje/forum-strategicznego-wywiadu-biznesowego-swb/swb/program/. Panele poprowadzą znamienici praktycy i teoretycy z zakresu wywiadu biznesowego.

Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego swoim autorytetem wsparły już: Strategic and Competitive Intelligence Professionals (SCIP), Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji, Fundacja Vis Magna, Fundacja Instytut Wywiadu Gospodarczego, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, Ośrodek Studiów Wschodnich im. Marka Karpia, Polrisk Stowarzyszenie oraz Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością. Natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objęły dotychczas: Niwserwis.pl, "Prawnik & Detektyw" oraz Rynekinformacji.pl.


data ostatniej modyfikacji: 2015-06-16 09:52:56
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
miniatura
 
Polityka Prywatności