Promotor pomoże przedsiębiorcy

Dział: Własna firma

łaściciele małych i średnich przedsiębiorstw chętniej inwestowaliby w innowacje, a nawet tworzyli w swoich firmach centra badawczo-rozwojowe, gdyby ktoś pomógł im w staraniach o dofinansowanie z funduszy strukturalnych. Taką pomoc można będzie uzyskać od eksperta - promotora.

Promotorzy Projektów Innowacyjnych (PPI) mają stworzyć przyjazny dla przedsiębiorców systemu pozyskiwania wsparcia na innowacyjne przedsięwzięcia. Konkurs na promotorów ogłosiła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), termin składania zgłoszeń upływa 11 kwietnia.

Przedsiębiorcy sygnalizowali w PARP wiele problemów - m.in. chcieli wiedzieć, jak należy rozumieć istotę innowacyjności i jak ocenić, czy pomysł na projekt zgadza się z zasadami poszczególnych działań. W wyniku tych doświadczeń i przeprowadzonych badań, PARP uznała potrzebę powołania PPI we wdrażaniu skierowanych do przedsiębiorców działań w latach 2004 - 2006. W ten sposób Agencja zamierza stymulować działalność badawczo-rozwojową przedsiębiorstw oraz wspierać nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym.

Promotor wstępnie ocenia projekty ubiegające się o dofinansowanie na innowacyjne inwestycje oraz na tworzenie centrów badawczo - rozwojowych w firmie (działania 4.2 i 4.4). Mogą się do niego zgłosić przedsiębiorcy, którzy mają wątpliwości, czy koncepcja projektu jest zgodna z priorytetami programu i zasadami działania.

Promotorem może być osoba z wyższym wykształceniem, która przez co najmniej dwa lata świadczyła usługi informacyjne lub doradcze na rzecz przedsiębiorców. Doświadczenie promotora powinno obejmować ocenę kwalifikowalności i wykonalności projektów, opracowywanie wniosków o wsparcie i realizacja projektów dofinansowywanych w ramach programów pomocowych (w szczególności projekty inwestycyjne i badawcze) lub ocenę innowacyjności przedsięwzięć. Kandydatów na PPI mogą zgłaszać ośrodki zarejestrowane w Krajowym Systemie Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz inne instytucje zrzeszające przedsiębiorców.

Źródło: http://www.naukawpolsce.pl


ostatnia zmiana: 2008-04-07
Komentarze
Polityka Prywatności