Rusza nowa edycja Katalizatora Rozwoju Firmy, Projektu Akceleracyjnego YBP

Dział: Własna firma

6-miesięczny projekt akceleracyjny dla młodych przedsiębiorców – Katalizator Rozwoju Firmy – rozpoczyna się w połowie października. W poprzednich edycjach ze wsparcia oferowanego w ramach KRF skorzystały znane obecnie start-upy, jak np. Neuroon, Nutricus czy Beer Fingers.

Do poniedziałku 12 października można nadsyłać zgłoszenia do nowej edycji Katalizatora Rozwoju Firmy. KRF to już 3. edycja kompleksowego i innowacyjnego programu akceleracyjnego, pomagającego krok po kroku w stworzeniu i rozwoju start-upu. Projekt składa się z 6-miesięcznego procesu mentoringu z doświadczonym mentorem oraz pięciu intensywnych szkoleń biznesowych, dotyczących wizji, strategii, modeli biznesowych oraz marketingu i sprzedaży. Program KRF skierowany jest do osób w wieku 18-35 lat, które są we wstępnej fazie rozwoju firmy. Mogą to być zarówno osoby, które pozyskały już pierwszych klientów, jak i takie, które są w trakcie tworzenia założeń swojego biznesu. Organizatorem Katalizatora Rozwoju Firmy jest Youth Business Poland.

- W stworzeniu i prowadzeniu KRF niewątpliwie pomogła wiedza i doświadczenie, jakie zdobyliśmy od 2008 roku, wspierając w tym czasie rozwój około 600 początkujących przedsiębiorców, a także wymiana doświadczeń w ramach naszej sieci członkowskiej Youth Business International oraz wizyty studyjne w Akceleratorze w Cambridge Judge Business School -powiedział Adrian Migoń, prezes Youth Business Poland. - Tym, na co zwracamy największą uwagę podczas rekrutacji uczestników, jest motywacja i determinacja w rozwoju firmy. Do KRF zapraszamy zarówno innowacyjne startupy, jak i rodzinne biznesy czy przedsiębiorstwa społeczne. Naszym celem jest udzielanie skutecznego wsparcia w rozwoju firmy i tego wsparcia dostarczymy każdej osobie, która jest zmotywowana, pracowita i chce wziąć los we własne ręce - dodał Adrian Migoń.

Jedną z firm, które skorzystały na udziale w poprzednich edycjach programów organizowanych przez Youth Business Poland jest Neuroon. Firma rozwija narzędzia wykorzystujące działanie fal mózgu oraz używa metod sztucznej inteligencji do poprawy jakości życia.

Udział w mentoringu YBP pomógł nam w rozwoju naszej działalności. Miał istotny wpływ na skuteczne planowanie naszych działań i angażowanie się w rzeczy, które przynoszą najwięcej efektów. Dodatkowo pomógł w polepszeniu efektywności komunikacji pracy z zespole, stwarzając warunki do otwartych dyskusji i rozmowy o priorytetach. Pod koniec udziału w programie YBP udało nam się pozyskać inwestora i zebrać na amerykańskim Kickstarterze ponad pół miliona dolarów - powiedział Kamil Adamczyk z Neuroon.

Na kluczową rolę mentoringu oferowanego w ramach programu organizowanego przez Youth Business Poland zwraca uwagę także Michał Gołkiewicz z firmy Nutricus, która zajmuje się specjalistyczną analizą pierwiastkową włosów, pomagającą w programowaniu żywienia i poprawie kondycji fizycznej.

Współpraca z mentorem pomogła mi profesjonalnie zaplanować sprzedaż naszych usług i dała zupełnie nowe spojrzenie na efektywne docieranie do klienta. Pod okiem doświadczonego praktyka biznesu skupiliśmy się na elementach naszych działań sprzedażowych, które są najważniejsze i dają najlepszy efekt. Udział w programie akceleracyjnym pomógł mi też w rozwoju firmy i przyczynił się do pozyskania inwestora kapitałowego - powiedział Gołkiewicz.

Na udziale w programie mogą też skorzystać firmy z innych branż niż technologiczna. Przykładem jest firma Beer Fingers, firma spożywcza dystrybuująca "podwójne paluszki" czyli tzw. "szczęśliwców". Beer Fingers zwyciężył program "Dragons Den - jak zostać milionerem" i uzyskał 400 000 zł dofinansowania od prezesa spółki Bakalland SA - Mariana Owerko.

III edycja Katalizatora Rozwoju Firmy rusza w połowie października. Więcej informacji i zasady zgłaszania projektów można znaleźć na stronie: http://ybp.org.pl/katalizator-rozwoju-firmy

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego i Narodowego Banku Polskiego. Organizatorem projektu jest Youth Business Poland.


data ostatniej modyfikacji: 2015-10-07 11:51:04
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
boks_220.gif
boks_dni_otwarte.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni - 5
miniatura
 
Polityka Prywatności