Rusza druga edycja programu Go_Global.pl, oferującego wsparcie w komercjalizacji wyników badań naukowych oraz prac rozwojowych na rynkach światowych. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyło dla polskich przedsiębiorców 10 mln złotych.
W dobie rosnącej globalizacji usług, procesów wytwarzania i dystrybucji, warunkiem sukcesu biznesowego dla jest dostęp do rynku światowego. Jest to warunek konieczny jeśli oczekujemy sukcesu polskich firm w sferze najnowszych technologii. Nie da się stworzyć „polskiego google” działającego jedynie na obszarze między Bałtykiem i Tatrami, bowiem świat w dobie nowoczesnych technologii i otwartych granic handlowych przekształcił się w rynek globalny. Program Go_Global.pl stwarza polskim firmom możliwość wejścia na duże i perspektywiczne rynki.
– Jest wiele polskich firm, bazujących na oryginalnych pomysłach i rozwiązaniach o „światowym” potencjale rynkowym, które wymagają opracowania strategii ekspansji międzynarodowej. To właśnie z myślą o nich stworzyliśmy program Go_Global.pl – mówi prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. – Nasz program pozwoli odważnym firmom na dostosowanie swoich produktów do specyficznych wymogów rynków zagranicznych, wzorując się na innowacyjnych przedsięwzięciach tam realizowanych – dodaje Dyrektor Centrum.
Go_Global.pl
pozwala uzyskać dofinansowanie kosztów przygotowania strategii wejścia na rynki
światowe, dopasowania innowacji do wymagań tego typu rynków oraz rozwoju i
weryfikacji strategii
w relacjach z potencjalnymi inwestorami. Program adresowany jest do firm
rozwijających produkty z branż wysokich i średnio-wysokich technologii.
Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z organizacjami umożliwiającymi dostęp do inwestorów zainteresowanych wsparciem wejścia polskich firm innowacyjnych na rynki światowe. Partnerami NCBR są:. Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (US-Polish Trade Council - USPTC) — organizacja, która od dziesięciu lat promuje i wspiera wymianę naukową i transfer nowych technologii między Polską a Doliną Krzemową, Plug&Play Tech Center — akcelerator z Doliny Krzemowej, który koncentruje się na wspieraniu start-upów z sektora IT, a także Fraunhofer MOEZ (Fraunhofer-Zentrum für Mittel- und Osteuropa) — instytut wchodzący w skład Towarzystwa im. Fraunhofera, będącego największą w Europie organizacją, działającą w obszarze badań stosowanych.
Budżet programu wynosi 10 mln zł, Maksymalna wartość dofinansowania projektu wynosi 200 tys. zł. Termin zakończenia naboru w drugiej edycji upływa w dniu 25 czerwca 2013 r.
Więcej na stronie: ncbr.gov.pl