Dobry pomysł to nie wszystko - "śmiałe małżeństwa idei z kapitałem"

Dział: Własna firma

„Kapitał na start w innowacje – promocja innowacji w środowisku biznesowym i naukowym” to projekt promocyjno-edukacyjny i networkingowy, realizowany przez Park Technologiczny – Miasteczko Multimedialne oraz Klaster Multimediów i Systemów Informacyjnych (MultiKlaster).

Projekt, któremu przyświeca hasło „Szlifujemy dobre pomysły”, skierowany jest do precyzyjnie wyselekcjonowanego środowiska innowatorów, związanych z branżami takimi jak:

-informatyka,

-nowe technologie,

-Internet,

-telekomunikacja,

-biotechnologia.

Współpraca z partnerami poszczególnych wydarzeń – lokalnymi uczelniami, parkami technologicznymi, klastrami, sieciami inwestorów – pozwala na bezpośrednie dotarcie do szerokiego grona osób zainteresowanych wdrażaniem nowatorskich pomysłów na miarę światowych przedsięwzięć, takich jak Google, Facebook, LinkedIn.

Jak podkreśla Elwira Waszkiewicz, Dyrektor Projektu Kapitał na start w innowacje”: Pomysł to nie wszystko. Chodzi o to, żeby te pomysły ujrzały światło dzienne, by spojrzeli na nie eksperci, mentorzy – i oszlifowali je. Wtedy staną się zalążkiem nowych technologii, wielkich koncernów przyszłości.

Uczestnicy projektu na każdym kroku objęci są opieką wysoko wyspecjalizowanych ekspertów – zarówno doświadczonych przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces dzięki finansowaniu z udziałem inwestora kapitałowego, jak i aniołów biznesu, poszukujących innowacyjnych, perspektywicznych pomysłów. Gwarantuje to nie tylko dostęp do teoretycznej wiedzy, ale również wsparcie mentorów, ich know-how oraz możliwość poznania „od kuchni” tajników procesów inwestycyjnych.

Możemy śmiało powiedzieć, że bierzemy beneficjentów programu pod opiekuńcze skrzydła, pomagamy „zaaranżować małżeństwo” śmiałej idei z kapitałem i doświadczeniem biznesowym – dodaje Elwira Waszkiewicz.

Projekt „Kapitał na start w innowacje” obejmuje cykl następujących działań:

-5 ogólnopolskich konferencji tematycznych,

-8 spotkań „Biznes przy kawie”,

-32 specjalistyczne seminaria i warsztaty,

Wyżej wymienione aktywności uzupełnia konkurs „Startery Innowacji”. 20 laureatów otrzyma pakiet indywidualnych konsultacji „szytych na miarę”, obejmujących wsparcie merytoryczne i fachową pomoc przy komercjalizacji i wdrożeniu innowacyjnego pomysłu. Następnie zostaną zaaranżowane spotkania z potencjalnymi inwestorami, aniołami biznesu, przedstawicielami funduszy kapitałowych. Laureaci konkursu „Startery Innowacji” mogą zostać skierowani do projektu Media 3.0 – Milion na start.

Źródło: kapitalnastartwinnowacje.pl


ostatnia zmiana: 2010-03-05
Komentarze
Polityka Prywatności