Własna firma - artykuły

tag
Sukcesy firmy są zasługą ludzi, którzy ją tworzą, włączając w to wszystkich pracowników. Wydawać się to może oczywiste, ale choć wiedza, umiejętności oraz motywacja są siłą napędową każdego przedsiębiorstwa, wiele firm wciąż zaniedbuje temat szkoleń pracowniczych.
Według Raportu Bupa 2015, 85 procent pracowników uważa, że to szef jest odpowiedzialny za ich zdrowie. Co ważniejsze, aż co 3 ankietowany deklaruje, że odejdzie z firmy, jeżeli pracodawca nie zatroszczy się o jego dobre samopoczucie w miejscu pracy. Jak stworzyć firmę, która będzie przyjazna pracownikowi i będzie motywowała go do lepszego działania?
Jednym z problemów, z jakimi borykają się szczególnie duże przedsiębiorstwa jest zarządzanie wiekiem. Pracownicy reprezentujący różne pokolenia wymagają indywidualnego podejścia. Jak zarządzać wielopokoleniową grupą, by każdemu zapewnić wsparcie, na które zasługuje? Jakie mają potrzeby i czym kierują się pracownicy z poszczególnych pokoleń?
Proces rekrutacji bywa żmudny nie tylko dla pracownika, ale także dla pracodawcy. Setki CV do przejrzenia, dziesiątki rozmów telefonicznych, a następnie spotkań. Sytuacja staje się trudna szczególnie wtedy, gdy firma potrzebuje w krótkim czasie zatrudnić wielu pracowników na różne stanowiska. Rozwiązaniem może być rekrutacja metodą open house. Na czym polega?
Wielu pracodawców chciałoby znaleźć jeden uniwersalny sposób na skuteczne motywowanie pracowników. Ba, niektórym wydaje się, że taki sposób znają i starają się go stosować wobec wszystkich zatrudnionych. Problem w tym, że to, co motywuje Kowalskiego, nie zadziała wobec Malinowskiego…
Małe przedsiębiorstwa zatrudniają 2/3 pracowników w sektorze prywatnym w całej Unii Europejskiej. Znalezienie właściwych osób w przypadku małych firm jest kluczowe – wnoszą nowe podejście i pomysły. Zatrudnienie niewłaściwej osoby kosztuje stratę czasu i pieniędzy. Monsterpolska.pl radzi, jak skutecznie rekrutować.
Ograniczanie możliwości uruchamiania aplikacji firm trzecich zwiększa bezpieczeństwo korporacyjnych stacji roboczych oraz wydajność pracowników. Jednak 57 proc. firm nie wykorzystuje żadnych narzędzi do kontroli aplikacji – tak wynika z badania przeprowadzonego w listopadzie 2012 r. przez Kaspersky Lab we współpracy z B2B International.
Trudności ze znalezieniem pracy oraz rosnąca konkurencja wśród osób ubiegających się o stanowiska firmowe to, wbrew pozorom, problem również dla pracodawców otwierających proces rekrutacji. Dowiedz się, co zrobić, by dokładnie „przejrzeć” kandydata, poznać jego mocne i słabe strony oraz maksymalnie usprawnić przebieg poszukiwania pracownika.
W ostatnich latach coraz więcej Lubuszanek decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Najczęściej są to mikro lub małe przedsiębiorstwa zatrudniające od jednej do kilku osób.
Od kilku lat na rynku pracy w Polsce brakuje dobrze wykwalifikowanych pracowników fachowych i fizycznych.
W ciągu najbliższych dwóch lat nie ma szansy na realny wzrost płac w Polsce – prognozują bankowcy oraz eksperci rynku pracy. W trudnej dla pracowników i pracodawców sytuacji szczególnego znaczenia nabiera umiejętność weryfikacji polityki płacowej w oparciu o światowy trend „Responsible Rewards”, polegający na odpowiedzialnym konstruowaniu systemu wynagrodzeń. Na satysfakcję z pracy wpływa nie tylko wysokość płac, ale także przejrzystość i zrozumienie zasad wynagradzania – wynika z badań przeprowadzonych przez międzynarodową firmę doradczą Hay Group.
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
WSSIP_220.jpg
boks.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności