Rośnie zapotrzebowanie na Przedstawicieli handlowych

Rośnie zapotrzebowanie na Przedstawicieli handlowych
Rośnie zapotrzebowanie na Przedstawicieli handlowych

W lutym pracodawcy najczęściej poszukiwali Przedstawicieli handlowych oraz Sprzedawców. 21% wszystkich ofert pracy było adresowanych do kandydatów reprezentujących te zawody. Na drugim miejscu uplasowały się ogłoszenia dla kandydatów IT (19%). Duże zapotrzebowanie, podobnie jak w styczniu, było również na pracowników Obsługi Klienta. Ta kategoria zamyka podium z udziałem na poziomie 16%. Liczba ofert pracy opublikowanych na monsterpolska.pl w lutym wzrosła w ujęciu miesięcznym o 12%.

Jak pokazuje lutowe zestawienie ofert pracy opublikowanych na portalu monsterpolska.pl, kategoria Sprzedaż / Sprzedaż detaliczna w ujęciu miesięcznym wykazała największy wzrost. Oferty pracy dla specjalistów z tej dziedziny stanowiły 21%, a ich liczba wzrosła o 15% w stosunku do początku 2015 roku.

Mimo przesunięcia z pozycji lidera w rankingu monsterpolska.pl, branża IT/ Programowania nie odczuwa tendencji spadkowej. Wręcz przeciwnie - w ujęciu miesięcznym popyt zwłaszcza na Programistów i Inżynierów oprogramowania wzrósł o 5%, a udział ofert dedykowanych tej kategorii wyniósł 19%.

Ostatnie miejsca na podium obroniła, z udziałem na poziomie 16%, kategoria Obsługa Klienta. Pracodawcy w dalszym ciągu najchętniej rekrutowali Doradców Klienta oraz Konsultantów telefonicznych, dla których liczba ogłoszeń wzrosła o 2%.

Na brak ofert pracy w lutym nie mogli również narzekać Inżynierowie (13%). Większe zapotrzebowanie odnotowano zwłaszcza na specjalistów produkcji oraz budownictwa, a blisko co piąta oferta była dedykowana właśnie im.

Firmy outsourcingowe zgłaszały największe zapotrzebowanie na specjalistów IT, których dotyczyło aż 67% ofert udostępnianych na monsterpolska.pl. Drugie miejsce, analogicznie jak w zestawieniu styczniowym, zajęły ogłoszenia dla pracowników działu Obsługi Klienta (5%). Na podobnym poziomie procentowym utrzymało się zainteresowanie firm chętnymi do pracy w Finansach / Księgowości.

Centra Usług Wspólnych w pierwszej kolejności prowadziły nabór do działów IT / Programowanie (42%). Jedna czwarta ofert pracy była skierowana do specjalistów Finansów / Księgowości, a 12% dedykowana była kategorii Obsługa Klienta.

W lutym pracodawcy poszukali przede wszystkim Doradców Klienta, Inżynierów, Przedstawicieli handlowych, programistów oraz Sprzedawców.


opublikowano: 2015-03-27
Komentarze
Trochę humoru przed pracą:)
Różnice między Tobą i Twoim szefem:
- Kiedy robisz coś długo, jesteś powolny.
- Kiedy twój szef robi coś długo, jest skrupulatny.
- Kiedy czegoś nie zrobisz, jesteś leniwy.
- Kiedy twój szef czegoś nie zrobi, jest zbyt zajęty.
- Kiedy popełniasz błędy, jesteś idiotą.
- Kiedy twój szef popełnia błędy, jest tylko człowiekiem.
- Kiedy robisz coś, czego nie kazano ci zrobić, wykraczasz poza zakres swoich obowiązków.
- Kiedy robi to twój szef, wykazuje się inicjatywą.
- Kiedy zapominasz o jakiejś zasadzie etykiety jesteś chamski.
- Kiedy twój szef zapomina o kilku, jest oryginalny.
- Kiedy podlizujesz się szefowi, jesteś wazeliniarzem.
- Kiedy twój szef podlizuje się swojemu szefowi, jest dobrym współpracownikiem.
- Kiedy w godzinach pracy opuszczasz biuro, urywasz się z pracy.
- Kiedy twój szef urywa się z pracy, załatwia ważne interesy.
Polityka Prywatności