Bezpłatna pomoc dla przedsiębiorców

Projekt zostań w domu i pytaj eksperta o swób biznes
Strona www: pytajeksperta.pl
Dział: praca.studentnews.pl

Przedsiębiorcy między sobą wymieniają się wiedzą a całość spotkania moderuje ekspert, który pokazuje optymalne rozwiązania i uwrażliwia słuchaczy na fake newsy. Właśnie tego oczekiwali przedstawiciele małego i średniego biznesu. Ruszyła dedykowana im platforma pytajeksperta.pl, której celem jest darmowe wsparcie przedsiębiorców i budowanie społeczeństwa informacyjnego w środowisku biznesowym. Projekt jest prywatną inicjatywą jednego przedsiębiorcy i wyższej uczelni.

Izolacja ludzi i zamknięcie większości biznesów w czasie pandemii koronawirusa pokazały, jak ważny jest dla przedsiębiorców dostęp do rzetelnej wiedzy. Nawet płynące z mediów komunikaty na temat zachowywania środków ostrożności i prawnych konsekwencji łamania przepisów sanitarnych często są sprzeczne. Przedsiębiorcy nie mają pewności, czego faktycznie mogą oczekiwać, na co liczyć i jak mogą ochronić swój biznes przed upadłością spowodowaną nagłym kryzysem? Chcą zdobyć wartościową wiedzę szybko i bez wychodzenia z domu. To wszystko zapewnia im platforma pytajeksperta.pl

Platforma umożliwia łatwy i wirtualny dostęp do specjalistów, którzy podczas godzinnych sesji odpowiadają na pytania uczestników. Dzięki niej przedsiębiorcy nie wychodząc z domu i dbając o swoje zdrowie i osób im bliskich, poznają odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich biznesowe kwestie. Każde spotkanie jest zamknięte i dostępne dla grupy maksymalnie 20 osób - przedsiębiorców, którzy wcześniej za pomocą krótkiego formularza rejestracji zgłaszają chęć udziału i otrzymują specjalny link z dostępem. Każdy wykład jest moderowany przez specjalistę w dziedzinie, której dotyczy temat spotkania. Dzięki zaangażowaniu technologicznemu w projekt firmy Senetic mamy stworzoną wirtualną i bezpieczną przestrzeń do dyskusji.

Pomysł na platformę pytajeksperta.pl zrodził się podczas moich studiów MBA w Koźmińskim. Wtedy nie przypuszczałem, że zacznie funkcjonować w momencie, kiedy świat będzie zmagać się z pandemią koronawirusa. Wierzę, że umożliwiając bezpośredni kontakt z kadrą specjalistów z ALK, najlepszej uczelni biznesowej tej części Europy, a także przedstawicielami biznesu współpracującymi z Senetic, przedsiębiorcy otrzymają bieżącą oraz rzetelną wiedzę, która przełoży się na ciągłość i stabilność funkcjonowania ich organizacji w tym trudnym czasie – mówi Tomasz Stojek, pomysłodawca platformy pytajeksperta.pl, Technical Services Director, Senetic.

Platforma pytajeksperta.pl to także forma merytorycznego wsparcia dla bardzo licznej biznesowej społeczności Koźmińskiego. Mam nadzieję, że studenci i absolwenci skorzystają z wiedzy oraz doświadczenia naszych wykładowców. Nie bez powodu z trudnymi kwestiami zwracają się właśnie do nich. Teraz biznes przeżywa bardzo trudne chwile. Chcemy wspólnie przez to przejść, pomóc, bo na pewno razem możemy więcej – mówi Sylwia Hałas-Dej, Dyrektor Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów, Prezes Fundacji Koźmińskich.

Użytkownicy pytajeksperta.pl umają zapewniony wirtualny kontakt z ekspertami m.in. z obszarów: prawa pracy, prawa cywilnego i handlowego, transformacji cyfrowej, finansów, płynności firmy i zadłużenia, upadłości, restrukturyzacji, a także podatków. Lista dostępnych tematów spotkań jest stale poszerzana.

Platforma pytajeksperta.pl powstała przy współpracy Akademii Leona Koźmińskiego, Senetic i Fundacji Koźmińskich pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej. Projekt realizowany jest pro bono.

Zostań w domu i pytaj eksperta o swój biznes.


data ostatniej modyfikacji: 2020-04-03 09:29:17
Komentarze
 
Polityka Prywatności