Wszyscy młodzi pracownicy, studenci, absolwenci i ambitni ludzie na początku kariery do kwietnia mogą wysyłać swoje aplikacje na stanowisko CEO grupy Adecco
W ramach konkursu "CEO for One Month", stery organizacji są na miesiąc oddawane w ręce młodego człowieka, który wygra konkurs polegający na realnej rekrutacji na stanowisko kierownicze najwyższego szczebla. Wydarzenie organizowane jest we wszystkich 48 krajach w których obecne jest Adecco, także w Polsce.
- Inicjatywa "CEO for One Month" postrzegana jest jako konkurs, jednak w swej istocie jest to pełnoprawny proces rekrutacyjny, składający się z wielu etapów, między innymi Assessment Center - mówi Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland. - Już sama możliwość uczestniczenia w takim procesie, jest dla kandydatów niezwykłym doświadczeniem.
Zaufać młodym
Choć bezrobocie w Polsce pozostaje rekordowo niskie - w styczniu 2018 roku wynosiło 6,91proc. - młodzi ludzie nadal są jedną z większych grup bezrobotnych. Według Eurostatu polskie bezrobocie wynosi 4,9 proc., podczas gdy w grupie osób poniżej 25 roku życia jest ono równe 14,6 procent2.
- Różnica jest ogromna nawet w naszym specyficznym pod tym względem kraju. Pracodawcy często nie chcą zatrudniać młodych ze względu na ich brak doświadczenia, którego z kolei nie mogą zdobyć z powodu braku pracy. To błędne koło, z którego bardzo trudno się wydostać - mówi Anna Wicha. - Tymczasem doświadczenie i umiejętności to tylko połowa sukcesu. Wartości takie jak inicjatywa, pomysłowość czy nastawienie do pracy są niezależne od wieku. I je właśnie chcemy docenić.
Spośród zwycięzców edycji krajowych dziesięciu najlepszych kandydatów pojęcie na specjalne szkolenie, gdzie będą doskonalić swoje umiejętności. Z nich wybrany zostanie zwycięzca konkursu na poziomie globalnym, który na miesiąc zastąpi na stanowisku Alaina Dehaze'a, światowego prezesa grupy Adecco.
- Nasz program "CEO for one month" kierowany jest specjalnie do młodych, ambitnych ludzi, których talenty nie mogą być w pełni rozwinięte ze względu na trudne otoczenie - komentuje Alain Dehaze. Dodaje, że jest to wyjątkowa okazja, aby udowodnić, że młodzi ludzie to przede wszystkim ogromny potencjał. - Chcemy udowodnić, że jeśli młodzi ludzie dadzą sobie radę z kierowaniem nawet dużą organizacją biznesową, jeśli tylko da się im szansę.
Prezesi na miesiąc
Zwycięzcy na miesiąc zasiądą w fotelu prezesa grupy we własnym kraju, aby przejąć stery organizacji z dotychczasowym prezesem w roli mentora.
- Wszystkie podjęte decyzje będą wiążące dla całej organizacji. Moją rolą jako dyrektor generalnej będzie wsparcie jako doradca a nie sterowanie z tylnego siedzenia. Jak do tej pory żaden z naszych jednomiesięcznych prezesów nas nie zawiódł - mówi Anna Wicha.
W 2017 roku zwycięzcą światowej edycji został Brytyjczyk Ed Broadhead.
- Udział w programie polecam każdemu. Odmienił moje życie. Spotkania z radą nadzorczą firmy z listy Fortune 500 i podejmowania realnych decyzji, które wpłyną na jej funkcjonowanie, nie da się porównać z niczym - opowiada. - Dzięki programowi zdobyłem bezcenne doświadczenie, niedostępne w inny sposób.
W Polsce zwycięzcą był Mateusz Lebiedziński, który również zwraca uwagę na wyjątkowe doświadczenia, jakie przyniósł mu konkurs.
- Wiele się nauczyłem zarówno o samym procesie rekrutacji na takie stanowisko, jak i o samym sobie. Assessment center w połączeniu z Development Center w wykonaniu specjalistów Adecco, to wyjątkowa okazja, by poznać swoje mocne i słabe strony. Uważam, że przystąpienie do programu to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjąłem w życiu - mówi.
Aby wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu należy zgłosić swoją kandydaturę przy użyciu formularza aplikacyjnego. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 17 kwietnia. Pierwszy krok to aplikacja na stronie internetowej.