Jak znaleźć pracę?

Strona www: www.dnikariery.pl
Dział: praca.studentnews.pl

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie będziecie w przyszłości pracować? Jak znaleźć branżę odpowiednią do umiejętności i pasji? Jak zainteresować sobą pracodawcę? Prawdopodobnie tak. Większość z nas od urodzenia próbuje utożsamić się z jakimś zawodem. Na przestrzeni lat pierwotne typy zmieniły się i dziś zamiast dążyć do zrobienia kariery jako astronauta czy kwiaciarka wolimy celować w świat mniejszych i większych firm. Jak pomóc sobie w znalezieniu pracy marzeń? Można to robić na różne sposoby.

Typowym miejscem, od którego zwykle zaczynamy poszukiwania, jest Internet. Umożliwia nam szybkie i łatwe dotarcie do ogromnego grona pracodawców na całym świecie, którzy poszukują osób o określonym profilu i umiejętnościach. W sieci średnio co kilka sekund pojawia się nowa propozycja. Warto przeglądać ich jak najwięcej, ponieważ często odpowiadające nam stanowiska noszą zupełnie inne nazwy.

Przykładowo: chcąc pracować jako specjalista do spraw obsługi klienta, dobrze jest zwrócić uwagę na pozycję określoną jako konsultant ds. wsparcia biznesu. Szukając pracy – nie tylko za pośrednictwem Internetu, ale w jakikolwiek sposób – warto udostępniać swoje CV online. Strony umożliwiające taką aktywność – jak Goldenline czy Linkedin – są swego rodzaju portalami społecznościowymi zrzeszającymi ludzi, którzy nie tylko oficjalnie „chwalą się” przebiegiem swojej kariery, ale również dyskutują na forach na tematy biznesowe, dzielą się doświadczeniami zawodowymi i rozbudowują sieć wartościowych kontaktów.

Zanim postanowimy skorzystać z wirtualnego CV, dobrze przemyślmy jego strukturę – nasza tożsamość internetowa jest naszą oficjalną wizytówką – niejednokrotnie też pierwszą, z jaką może zetknąć się headhunter. W dobie social media i łatwości w uzyskiwaniu informacji, zastanówmy się, czy to, co udostępniamy publicznie nie przysporzyłoby nam kłopotów w kontakcie z potencjalnym pracodawcą. Kompromitujące zdjęcia i wulgaryzmy zdecydowanie nie powinny się znaleźć w obrębie naszych profilów.

Kolejną możliwością, którą warto rozważyć podczas szukania pracy jest skorzystanie z agencji pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego lub poradnictwa zawodowego. Profesjonalna obsługa i garść wskazówek wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami.

Trzecim rozwiązaniem, które w najbardziej bezpośredni sposób umożliwia nam zrobienie „pierwszego kroku” w stronę pracy marzeń jest udanie się na targi pracy. Główną zaletą takiego wydarzenia jest to, że na stoiskach możemy porozmawiać z dyrektorami lub HR-owcami dużych korporacji i mniejszych firm, zapytać o nurtujące nas kwestie, poznać wymagania i możliwości rozwoju, a także... zostawić swoje CV. A wszystko to w przyjaznej i zdecydowanie mniej stresowej niż podczas rozmowy kwalifikacyjnej atmosferze.

Najbliższą tego typu możliwość dają Dni Kariery organizowane przez organizację studencką AIESEC. Odbędą się we Wrocławiu 28 i 29 marca na terenie Politechniki Wrocławskiej (pierwszy dzień) i Uniwersytetu Ekonomicznego (drugi dzień). Będzie można na nich spotkać ponad 70 pracodawców z różnych branż. Szansę na rozpoczęcie ciekawej pracy, stażu lub praktyki będą miały więc zarówno umysły ścisłe, jak i humaniści. Tuż przed Dniami Kariery i podczas nich studenci będą mogli wziąć również udział w Akademii Umiejętności – cyklu szkoleń organizowanych przez firmy. Warsztaty i wykłady są bezpłatne, a wiedza, którą można na nich przyswoić – bezcenna. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony www.dnikariery.pl w marcu. Takiej szansy nie sposób przegapić!



ostatnia zmiana: 2012-02-21
Komentarze
Ostatnie:
9.05.2013 10:10
Dodał(a): ~Maciek
Bez dobrego CV nie ma co się starać o pracę trzeba się rozwijać startuję w konkursie http://www.accenture.com/pl-pl/landing-pages/Pages/konkurs.aspx liczę na wyjazd do Mediolanu.
Polityka Prywatności