O przedsiębiorczości akademickiej w Polsce

Dział: praca.studentnews.pl

Nakładem wydawnictwa Uczelni Heleny Chodkowskiej ukazała się nowa publikacja autorstwa Zbigniewa Chyby i Wiesława M. Grudzewskiego pt. "Przedsiębiorczość akademicka w Polsce". Polecamy ją zwłaszcza specjalistom z zakresu zarządzania oraz młodym naukowcom różnych specjalności!

Przedsiębiorczość akademicka jest zjawiskiem wzbudzającym coraz większe zainteresowanie teoretyków i praktyków zarządzania. Polega na podejmowaniu działalności gospodarczej przez pracowników naukowych wyższych uczelni, którzy komercjalizują swoją wiedzę akademicką do wytwarzania unikatowych wyrobów lub świadczenia wysoko specjalistycznych usług. Przedsiębiorczość akademicka obejmuje wiele obszarów i ma duży wpływ na rozwój przedsiębiorstw innowacyjnych. Jest ona źródłem transferu najnowocześniejszych technik i technologii do praktyki przemysłowej.

Książka jest adresowana do szerokiego kręgu odbiorców, zarówno specjalistów z zakresu teorii zarządzania, jak i kadr menedżerskich wielu przedsiębiorstw. Zainteresuje ona także tych, którzy zajmują się przemianami społeczno-gospodarczymi w Polsce, w tym różnorodnymi aspektami przedsiębiorczości.

Zbigniew Chyba – doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, magister inżynier chemii, pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Warszawskiej. Autor i współautor około 40 publikacji naukowych na temat m.in. przedsiębiorczości akademickiej, transferu technologii, zarządzania strategicznego i technologiami.

Wiesław M. Grudzewski – profesor nauk ekonomicznych, inżynier chemii, członek korespondent PAN, wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, przewodniczący Rady Naukowej w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „Orgmasz”. Autor i współautor 410 publikacji krajowych i zagranicznych, w tym 41 książek. Jego zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół takich zagadnień, jak: sustainable enterprise, zarządzanie technologiami, zarządzanie wiedzą, zarządzanie zaufaniem w organizacjach wirtualnych, projektowanie systemów zarządzania, zarządzanie strategiczne oraz badania operacyjne.

ostatnia zmiana: 2011-09-15
Komentarze
Polityka Prywatności