Konferencja „Odpowiedzialny Biznes”

W dniach 12-14 grudnia w Częstochowie odbędzie się międzynarodowa konferencja, której tematem przewodnim będzie odpowiedzialność w biznesie(Corporate Responsibility). Wydarzenie to jest zorganizowane przez AIESEC, największą na świecie międzynarodową organizację studencką obecną w ponad 100 krajach.

Każdy student, zainteresowany tematyką konferencji, ma szansę znaleźć się w gronie 200 osób z całej Polski i świata, którzy w ciągu trzech intensywnych dni będą mieli okazję poszerzać swoją wiedzę z dziedziny odpowiedzialnego biznesu.

Wystarczy w dniach 3-17 listopada wejść na stronę www.poznan.aiesec.pl/critconference i zgłosić swoją aplikację.  
AIESEC Polska, mając już za sobą kilkuletnie doświadczenie, po raz kolejny organizuje konferencję dotyczącą Odpowiedzialności w Biznesie. Jest to strategia zarządzania, która poprzez prowadzenie dialogu społecznego przyczynia się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa oraz rozwoju społecznego i ekonomicznego firmy. Jej celem jest osiągnięcie długotrwałego zysku poprzez umiejętne budowanie relacji z klientami, pracownikami, społeczeństwem i dostawcami oraz poszukiwanie optymalnych rozwiązań, które pozwolą znaleźć korzystne rozwiązania dla wszystkich zainteresowanych stron.

Wewnętrzny i zewnętrzny wymiar strategii odpowiedzialnego biznesu, etyka w biznesie i zrównoważony rozwój, społeczna odpowiedzialność a strategia firmy, to tylko część zagadnień, które zostaną poruszone podczas Konferencji Odpowiedzialny Biznes.
Konferencja ta ma za zadanie umożliwić młodym ludziom z Polski i świata wymianę doświadczeń, poznanie i rozwinięcie swoich umiejętności. To również czas nawiązywania nowych kontaktów, wspólnego dialogu ze światowymi korporacjami, poznanie mechanizmu ich działania oraz pogłębienie swojej wiedzy.

AIESEC to organizacja, która poprzez swoje działania, umożliwia młodym ludziom z ponad 100 krajów odkrywanie swojego potencjału i rozwijanie go w kierunku interesujących zagadnień takich jak IT, edukacja, przedsiębiorczość, marketing, finanse i rozwój społeczeństwa. Konferencja CR jest organizowana w ramach tzw. Programów Tematycznych (z ang. Learning Networks). Programy te łączą studentów, którzy są zainteresowani konkretnymi zagadnieniami związanymi z firmami oraz organizacjami rządowymi i pozarządowymi. Więcej informacji na stronie Konferencji www.poznan.aiesec.pl/critconference


ostatnia aktualizacja: 2008-11-13
Komentarze
Trochę humoru przed pracą:)
Firma zatrudnia nowego dyrektora finansowego, wybrano kilku kandydatów: matematyka, filozofa, ekonomistę i prawnika. Pierwszy na rozmowę kwalifikacyjną do prezesa wchodzi ekonomista:
- Mam tylko jedno pytanie. Ile jest dwa plus dwa? - pyta prezes.
- No, jeżeli spojrzymy na to pod kątem matematyki to 4, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę zasadę zysków korporacyjnych... itp. itd.
- Dziękuję, skontaktujemy się z panem.
Następnie wchodzi filozof:
- Mam tylko jedno pytanie. Ile jest dwa plus dwa? - pyta znowu prezes.
- Hmmmm, to trzeba by się zastanowić nad symboliką liczby dwa... można by zacząć od kultury antycznej albo nawet hinduizmu... trzeba by też pomyśleć o aspektach znaczenia połączenia obu dwójek... itd. itd.
Kolejny wchodzi matematyk i słyszy to samo pytanie.
- Cztery - odpowiada bez zastanowienia.
Ostatni wchodzi prawnik i na zadane pytanie powoli wstaje, podchodzi do okna, zaciąga żaluzje, zamyka drzwi na klucz. wraca na swoje miejsce, siada, spogląda prezesowi prosto w oczy i pyta:
- A ile ma być?
Polityka Prywatności