Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa - gdzie znajdzie pracę?

Dział: praca.studentnews.pl

Bezpieczeństwo w sieci jest jedną z najważniejszych kwestii, o które powinna zatroszczyć się każda firma. Hakerzy nie ustają w wysiłkach, by wykraść cenne dane i zmusić przedsiębiorstwa do zapłaty wysokich okupów. W związku z rosnącym zagrożeniem firmy zatrudniają specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Gdzie może pracować specjalista ds. IT Security? Okazuje się, że perspektywy rozwoju na tym stanowisku są imponujące!

Za co odpowiada osoba na stanowisku specjalisty ds.cyberbezpieczeństwa?

Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa to stosunkowo nowy zawód. Osoba, zatrudniona na takim stanowisku, odpowiada za szeroko pojęte bezpieczeństwo IT firm i projektów. Zakres zadań obejmuje m.in. zarządzanie projektami pod kątem bezpieczeństwa danych czy bieżące wdrożenia, mające uchronić przedsiębiorstwa przed wyłudzeniem danych.

Praca w IT - sprawdź najnowsze oferty dla specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa!

Specjalista IT Security często uczestniczy w procesach tworzenia aplikacji i sprawdza, czy są one bezpieczne. Taka osoba podejmuje również bieżące interwencje w sytuacjach krytycznych, gdy dochodzi do cyberataków (lub istnieje podejrzenie utraty danych). Do obowiązków specjalisty ds. bezpieczeństwa należą także: ciągłe testowanie oprogramowania i sporządzanie dokumentacji, związanej z zabezpieczeniami IT.

Jakie firmy zatrudniają specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa?

Gdy przyjrzymy się ogłoszeniom o pracę w różnych branżach, zauważymy, że znaczną ich część stanowią oferty dla specjalistów bezpieczeństwa IT. Kandydaci, zainteresowani kwestiami ochrony danych i aplikacji, znajdą zatrudnienie w firmach programistycznych i nie tylko! Czekają na nich etaty w przedsiębiorstwach z branży bankowej, rachunkowości, e-commerce, ubezpieczeniowej i medycznej. Popyt na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa rośnie też w firmach, działających na giełdzie i w spółkach telekomunikacyjnych. Są to bowiem podmioty, zarządzające ogromnymi ilościami danych poufnych, szczególnie narażonych na ataki hakerskie.

Przejrzyj najnowsze oferty pracy dla specjalistów bezpieczeństwa IT!

Sukcesywnie powiększa się liczba firm, zgłaszających zapotrzebowanie na usługi specjalistów IT Security. Są to m.in. firmy kurierskie, giganci paliwowi czy duże firmy budowlane. Oferty pracy dla architektów bezpieczeństwa IT czekają też w zakładach przemysłowych. Bardzo często są to specjalistyczne przedsiębiorstwa, mające własne know-how i zastrzeżone grono klientów. Ze wsparcia specjalistów bezpieczeństwa IT korzystają też właściciele sklepów internetowych, blogów, vlogów i portali tematycznych.

Specjalista IT Security w strukturach firm państwowych

Zapotrzebowanie na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa zgłasza też obecnie wiele spółek skarbu państwa. Są to m.in. podmioty, związane ze szkolnictwem, ochroną zdrowia, bezpieczeństwem narodowym, lotnictwem czy transportem kolejowym. Ochroną danych i systemów IT zainteresowane są także ministerstwa, instytuty badawcze, biblioteki, policja, urzędy wojewódzkie i biura spraw wewnętrznych.

Podsumowanie

Na portalach ogłoszeniowych i na oficjalnych stronach rządowych można znaleźć wiele ofert pracy dla specjalistów ds. bezpieczeństwa IT. Poszukiwani są głównie inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem i zaawansowaną wiedzą techniczną. Na wykwalifikowanych pracowników czekają etaty w różnych branżach, związanych z niemal wszystkimi dziedzinami gospodarki. Z usług security specjalistów korzystają zarówno duże korporacje, jak i mali przedsiębiorcy, chcący chronić swój biznes.


data ostatniej modyfikacji: 2024-03-13 10:31:54
Komentarze
 
Polityka Prywatności