Jak znaleźć pracę na planie zdjęciowym?

Dział: praca.studentnews.pl

Chcesz zmienić pracę i szukasz nowych wyzwań? A może interesuje Cię praca na planie zdjęciowym i poznawanie tej branży od środka? Spróbuj więc swoich sił w pracy jako fachowiec! Obecnie występuje duże zapotrzebowanie na osoby, które pomogą w profesjonalnym przygotowaniu planu zdjęciowego.

Jakie stanowiska możesz zajmować na planie zdjęciowym?

Przeglądając oferty pracy na stronie Pracuj.pl, można zauważyć dużą ilość ogłoszeń związanych z pracą na planie zdjęciowym. Największe zainteresowanie pojawia się w przypadku takich zawodów jak:

  • asystent kamery — osoba na tym stanowisku odpowiada za pracę z kamerą; ustawia ona format obrazu, zapisuje obraz oraz zajmuje się całą stroną techniczną dotyczącą sprzętu,

  • szwenkier — pracownik na tym stanowisku prowadzi kamerę na planie filmowym, fotografuje aktorów, jest on również odpowiedzialny za obraz pokazywany na ekranach telewizorów; osoby takie mogą znaleźć pracę zarówno na planie filmu fabularnego, jak i np. reklamy,

  • ostrzyciel — zajmuje się ustawianiem ostrości kamery wraz z ruchem na planie zdjęciowym,

  • oświetlacz — ustawia wszelkie lampy i oświetlenie na planie, likwiduje również niepożądane światło, tak aby gotowy efekt był pozbawiony cieni i innych niedociągnięć,

  • dyżurny planu — kontroluje pracę zespołu, odpowiadając również za działania techniczne.

Jak można zauważyć, wybór co do ścieżki rozwoju jest bardzo duży. W zależności od posiadanych umiejętności i własnej motywacji można znaleźć stanowisko pasujące do preferencji.

Jak zdobyć pracę na planie zdjęciowym?

Aby móc aplikować na stanowiska związane z planem zdjęciowym, należy ukończyć roczną Szkołę Zawodów Filmowych. Podczas nauki kandydaci odbywają praktyki na planach produkcji, poznając jednocześnie wiedzę teoretyczną potrzebną do wykonywania zawodu. Dobrym pomysłem jest ukończenie dodatkowych kursów z zakresu BHP i uprawnień elektrycznych, tak aby móc zapewnić sobie pewną ścieżkę rozwoju.

Jaka osoba odnajdzie się w pracy na planie zdjęciowym?

Praca na planie zdjęciowym wiąże się z dynamiką i ciągłymi zmianami, nie jest więc to dobry pomysł dla ludzi lubiących monotonię. Na takich stanowiskach odnajdują się osoby interesujące się nowinkami technicznymi z zakresu kamer i przygotowania planu zdjęciowego, kreatywne i odpowiedzialne. Pomysłowość jest bardzo potrzebna, pomaga ona wprowadzać nowe ulepszenia, tym samym rozwijając pracę na planie.


data ostatniej modyfikacji: 2022-06-15 10:36:45
Komentarze
 
Polityka Prywatności