Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Dział: praca.studentnews.pl

Przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej nie oznaczają jedynie nauczenia się kwestii i odpowiedzi na najbardziej popularne pytania, jakie może zadać rekruter. Aby dobrze wypaść, należy zadbać również o odpowiedni strój. Konkretny ubiór jest zależny od miejsca zatrudnienia i rodzaju pracy, jednak istnieje kilka solidnych zasad, których należy przestrzegać podczas przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej.

Rozmowa o pracę – jak się ubrać?

Wybierając strój na rozmowę kwalifikacyjną, po pierwsze należy zadbać, aby był on czysty i schludny. Poplamione i brudne ubrania mogą zostać odebrane przez rekrutera jako przejaw niechlujstwa, co może spowodować stanowcze odrzucenie kandydatury danej osoby. Aby wyglądać modnie, wybierz elegancki strój. Nie powinien on być zbyt luźny. Ubrania takie jak bluzy z kapturem, dresy i buty sportowe nie są akceptowane. Lepszym wyborem będzie ubranie się w eleganckie spodnie i białą lub jasną koszulę. Podczas aplikowania na oferty pracy na stanowiska wyższej rangi np. menedżerskie, na rozmowie zadbaj o ubiór typowo biznesowy. Powinien być on jednocześnie elegancki, ale również skromny. Mocno wycięte dekolty w bluzkach czy krótkie spódniczki są źle odbierane przez rekruterów, dlatego tego typu odzież należy zostawić na inne okazje.

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną zależnie od poru roku?

Niezależnie od tego, czy rozmowa będzie miała miejsce w lecie, czy w zimie, należy odpowiednio dobrać ubrania do tej okazji. Latem możesz postawić na elegancką bluzkę lub koszulę z krótkim rękawem, a do tego ubrać rozkloszowaną spódnicę i lekkie buty zakrywające palce. Panowie mogą założyć koszulę, eleganckie spodnie i odpowiednio dobrane buty. W zimę można postawić na trochę cieplejszy ubiór np. spodnie i elegancką bluzkę, a Panie mogą nałożyć na nogi rajstopy.

Jakiego koloru ubrania na rozmowę o pracę?

Wybierając ubrania na rozmowę o pracę, należy zwrócić szczególną uwagę na ich kolor. Neonowe, krzykliwe ubrania nie są dobrym wyborem. Lepiej postawić na stonowany strój w kolorach bieli, beżu czy koloru kremowego. Jako kontrast warto postawić na czarne lub granatowe dodatki. Aby podkreślić wygląd stroju, do białej bluzki możesz dopasować czerwoną lub bordową spódnicę, jednak całość nie powinna mocno rzucać się w oczy i wyróżniać się z tłumu.


data ostatniej modyfikacji: 2022-06-07 17:52:06
Komentarze
 
Polityka Prywatności