Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku obcym?

Dział: praca.studentnews.pl

W momencie, gdy znasz język obcy na poziomie zaawansowanym lub biegłym, logicznym krokiem jest aplikowanie na międzynarodowe oferty pracy. Są one w większości lepiej płatne, a dzięki kontaktowi z językiem możesz ciągle nad nim pracować i polepszać jego znajomość. W takich wypadkach również rozmowy kwalifikacyjne są prowadzone w języku obcym. Sprawdź koniecznie, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej w obcym języku!

Gdzie szukać zagranicznych ofert pracy?

Oferty pracy z językiem obcym są dostępne w Internecie na różnych portalach z ogłoszeniami. Jednym z nich jest Pracuj.pl. Po wpisaniu odpowiednich fraz, lokalizacji i słów kluczowych możesz uzyskać dostęp do tysięcy różnych stanowisk, a dzięki opcji dodania CV i szybkiego aplikowania za pomocą jednego przycisku, cały proces może zostać wykonany w zaledwie kilka minut!

Oprócz portali warto szukać ofert np. w aplikacji LinkedIn. Dzięki możliwości kontaktu jesteś w stanie samodzielnie skontaktować się z rekruterem i ustalić wszelkie szczegóły związane z danym stanowiskiem czy ofertą pracy.

Jak przygotować się do rozmowy w języku obcym?

Aby odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku obcym, należy kierować się kilkoma ważnymi wskazówkami.

  1. Odbycie próbnej rozmowy z native speakerem

Kto nie zna tak dobrze języka, jak native speaker! Oprócz opcji ćwiczenia języka z taką osobą, dobrym pomysłem będzie odbycie przykładowej rozmowy. Takim sposobem będziesz w stanie w szybki sposób zauważyć najczęściej powtarzane frazy i zapamiętać je, a także poznać sposób prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej w innym języku.

  1. Osłuchiwanie się z językiem w wolnym czasie

W wolnym od pracy i obowiązków czasie, aby móc jeszcze lepiej zaznajomić się z językiem, warto słuchać podcastów i innego typu filmików audio. Takim sposobem Twoje ucho przyzwyczai się do brzmienia niektórych słów i fraz, przez co zrozumienie słów rekrutera nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu.

  1. Zrób listę najważniejszych zwrotów i pytań w obcym języku

Pytania zadawane na rozmowie rekrutacyjnej mogą być różne, chociaż zazwyczaj te najbardziej popularne powtarzają się na prawie każdym spotkaniu. Dlatego warto zrobić listę najczęściej zadawanych pytań na rozmowie rekrutacyjnej w obcym języku i ćwiczyć swoje odpowiedzi na nie. Równie dobrym pomysłem jest wypisanie najważniejszych fraz i zdań, które mogą być przydatne w momencie odpowiedzi na zadane pytania.


Źródło: pracuj.pl
data ostatniej modyfikacji: 2022-06-01 09:53:44
Komentarze
 
Polityka Prywatności