PV SALES LAB - Ekspercka Sprzedaż Fotowoltaiki - bezpłatna konferencja

Dział: praca.studentnews.pl

Branża fotowoltaiczna ze względu na swój dynamiczny rozwój oraz wysokie zarobki staje się atrakcyjnym miejscem pracy dla przedstawicieli handlowych. Wiele osób z innych sektorów gospodarki z zaciekawieniem obserwuje rynek odnawialnych źródeł energii, niejednokrotnie planując przebranżowienie.

- Coraz częściej dzwonią do nas osoby zupełnie do tej pory nie związane z branżą fotowoltaiczną i planują zmienić pracę i zająć się sprzedażą fotowoltaiki. – mówi Anna Zaremba, CEO Szkolenia OZE.

Niestety przebranżowić się na sprzedaż fotowoltaiki tylko z pozoru jest łatwo. Handlowiec, który zamierza sprzedawać instalacje, musi na początku włożyć sporo wysiłku w nauczenie się wielu kwestii technicznych, prawnych, projektowania instalacji i komunikacji z klientem. Branża ta bowiem rozwija się na tyle szybko, że praktycznie w każdym miesiącu pojawiają się nowe informacje, które dobry handlowiec powinien znać.

- Byłam świetna w sprzedaży odszkodowań. Musiałam jeździć i szukać klientów, więc pomyślałam, że fotowoltaika będzie dla mnie w sam raz i szybko się przestawię. – wspomina Karolina – Niestety okazało się, że bez wiedzy technicznej, jestem dla klienta tylko kolejnym akwizytorem.

Problem Karoliny jest dość powszechny. Na rynku pojawiło się dużo przedstawicieli, którzy zostali rzuceni na głęboką wodę i zaczęli sprzedawać bez podstawowej wiedzy. Klienci są już na tyle świadomi, że dość szybko potrafią odróżnić eksperta od laika.

- Przez dwa miesiące codziennie uczyłam się fotowoltaiki. Przeszłam szkolenia techniczne, praktyczne i sprzedażowe. Dopiero to dało mi poczucie, że mogę być dla klienta doradcą i naprawdę dobrać mu najlepsze rozwiązania. – uzupełnia swoją historię Karolina.

Anna Zaremba, właścicielka firmy Szkolenia OZE postanowiła, że zbierze z rynku najlepszych trenerów w branży i stworzy taki program rozwoju w branży fotowoltaicznej, który połączy wiedzę techniczną, praktyczną, prawną i sprzedażową, po to, by przygotować osoby wchodzące do tej branży na bycie ekspertem dla klientów.

Udało jej się to i od ponad dwóch lat co miesiąc jej zespół szkoli kilkadziesiąt osób, które zaczynają swoją przygodę z fotowoltaiką.

Jednak ambicje Anny i jej zespołu są dużo większe. Mają oni misję pokazać handlowcom, i firmom fotowoltaicznym, że przygotowanie przedstawicieli do sprzedaży instalacji, z kilku różnych perspektyw, daje najlepsze rezultaty sprzedażowe.

Dlatego już 15 czerwca 2021 o godzinie 10:00 odbędzie się bezpłatna, ogólnopolska konferencja dotycząca sprzedaży instalacji fotowoltaicznych: PV SALES LAB CONFERENCE.

Dlaczego bezpłatna?

- Chcemy dać wszystkim ludziom zainteresowanym branżą fotowoltaiczną, bez względu na zasobność portfela, możliwość doskonalenia się w tej branży. – podkreśla Anna Zaremba.

Konferencja podzielona jest na trzy panele: panel strategiczny, panel techniczny i panel sprzedażowy. Oprócz ekspertów, którzy na co dzień szkolą handlowców w branży fotowoltaicznej, zostali zaproszeni znani w branży prelegenci, którzy skupią się na przekazaniu uczestnikom konkretów, w krótkich, 15 minutowych wystąpieniach.

- Spodziewamy się tłumów na konferencji – mówi Ela Sawczuk, jedna z prelegentek, która będzie opowiadała o tym, jak sprzedawać fotowoltaikę, pomimo dużej konkurencji, nie grając ceną.

Zapisy na konferencję są cały czas otwarte, więc każdy, nawet ten nie związany dzisiaj z branżą fotowoltaiczną może do nas dołączyć.

Link do rejestracji:

https://akademiaoze.com.pl/konferencja/
data ostatniej modyfikacji: 2021-06-13 08:19:07
Komentarze
 
Polityka Prywatności