Coworking, czyli co dla młodych zamiast korpo

Dział: praca.studentnews.pl

Czy przed wyborem miejsca pracy zastanawiasz się nad przestrzenią, w której będziesz spędzać większość dnia? Praca w korporacji nie odpowiada każdemu, a open space może rozpraszać uwagę. Pracownicy wielkich firm są skazani na rytm dnia determinowany zajęciami i stylem pracy innych osób, a skupienie wymaga samozaparcia.

Młodzi ludzie przyzwyczajeni do niemal nieograniczonych możliwości wyboru i swobody działania chętnie zakładają swoje firmy. Zgodnie z raportem Polskie startupy w Polsce w 2015 roku istniało już około 2,4 tys. tego typu przedsiębiorstw, z czego większość powstała w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Niemal co trzeci badany start-up jest prowadzony przez jedną osobę i osiąga roczny wzrost przychodów ponad 50%, a co piąty - ponad 100%.

Pan swojego czasu, czyli millenialsi szukają alternatywy

Gdzie Ci przedsiębiorcy mogą znaleźć miejsce do pracy? Jedna z odpowiedzi to coworking - model, którzy narodził się w San Francisco i stopniowo podbija polskie metropolie.Polega na wynajmowaniu miejsca do pracy, bardzo często na określoną liczbę godzin. Przestrzeń do pracy, znacząco wpływa na efektywność zajęcia i czerpaną z niego satysfakcję. Aż 70% korzystających z modelu coworkingowego deklaruje lepsze samopoczucie i większą higienę pracy, a 60% potrafi lepiej się zrelaksować w czasie wolnym.

Myślisz o swoim biznesie? To tańsze niż myślisz!

Aglomeracje miejskie odpowiadają na potrzeby młodych ludzi. W samej Warszawie można znaleźć aż 40 biur coworkingowych! Idealnie spełniają oczekiwania dynamicznych start-upowców czy elastycznie pracujących freelancerów np. informatyków, grafików, dziennikarzy, copywriterów, PR-owców oraz fotografów. Warto zaznaczyć, że średnia miesięczna cena takiego biura wynosi 550 zł. To zaskakująco mało w obliczu korzyści, jakie daje wynajem miejsca na godziny.

Przestrzenie coworkingowe to stały dostęp do tego, co młodzi przedsiębiorcy lubią mieć pod ręką:

  • internetu,
  • elastycznych godzin pracy,
  • obecności różnorodnych lokali gastronomicznych w sąsiedztwie,
  • kreatywnego, motywującego towarzystwa.

Aż 68% osób twierdzi, że dzięki pracy w biurze coworkingowym potrafi lepiej się skupić i skończyć na czas wyznaczone zadania. Jeżeli jesteś gotowy na rozpoczęcie samodzielnej kariery i chcesz zawalczyć o swoje marzenia, coworking może się okazać w tym bardzo pomocny. Więcej informacji - w tym lokalizacje biur coworkingowych - znajdziesz na tej infografice: http://www.hrs.com/pl/blog/ogolne/coworking-spaces-w-warszawie-kreatywna-przestrzen-do-rozwoju-firmy.html

Informacje zebrała firma HRS.


data ostatniej modyfikacji: 2016-06-02 10:58:26
Komentarze
 
Polityka Prywatności