Znajdź najlepszego pracodawcę. Zatrudnij się sam!

Dział: praca.studentnews.pl

Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się druga odsłona Programu Wspierania Przedsiębiorczości Studentów, zainicjowanego przez Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej wiosną br.

Ideą programu jest pomoc młodym ludziom w poznaniu własnych możliwości, jak również w uzyskaniu solidnych podstaw do rozpoczęcia działalności w biznesie. Istota Programu wyraża się w haśle „Przyszłość w Twoich rękach”.

Hasło „Przyszłość w twoich rękach” jest wyrazem nowoczesnego, otwartego myślenia o społeczeństwie obywatelskim – aktywnym, odpowiedzialnym, pełnym inicjatyw i pozytywnej energii. Wyraża potrzebę podmiotowości  i osiągnięć osiągalnych zarówno w mikroskali konkretnego młodego przedsiębiorcy, jak i w szerszym kontekście społecznym. Mikroprzedsiębiorczość i aktywność gospodarcza młodego pokolenia dostarczają bowiem krajowej gospodarce inspiracji i energii, a w efekcie wymiernych korzyści we wzroście PKB i powstaniu nowych miejsc pracy.

Program Wspierania Przedsiębiorczości Studentów skierowany jest do ludzi młodych, otwartych na świat, wykazujących odwagę, by podejmować ryzyko i samodzielnie kształtować swą przyszłość zawodową. Prócz edukacyjnego wsparcia aktywności gospodarczej studentów, celem programu jest promowanie mikroprzedsiębiorczości, czyli działalności gospodarczej prowadzonej przez małe, najczęściej jednoosobowe firmy. W polskich realiach potencjał tego sektora, generującego istotną część dochodów w wielu rejonach Europy i w USA,  nadal pozostaje niewykorzystany.

Czas na Rzeszów
Patronat nad najbliższymi wydarzeniami PWPS objął Dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego – prof. dr hab. Grzegorz Ślusarz. Ich organizację wspiera Koło Naukowe Ekonomistów UR.
Część szkoleniowa PWPS rozpocznie się 26 listopada wykładem pt. „Jak wykreować swój sukces” poprowadzonym przez Annę Tkaczyk, HR Managera Oriflame Poland. Tego samego dnia odbędą się warsztaty umiejętności „Indywidualność i charyzma przedsiębiorcy” prowadzone przez Marcina Markowskiego.

Tydzień później – 3 grudnia – odbędzie się panel dyskusyjny pod hasłem „Młody przedsiębiorca – obiecująca przyszłość czy niepewne jutro?”, stwarzający sposobność  do wymiany poglądów na tematy dotyczące przedsiębiorczości pomiędzy doświadczonymi ludźmi biznesu a początkującymi przedsiębiorcami.
W panelu wystąpią: Jeremi Mordasiewicz (ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan); Jacek Pięta (prezes Zarządu Best Construction - Rzeszów); Stanisław Sroka (prezes Zarządu Transsystem); prof. dr hab. Sylwester Makarski (Wydział Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego).

Zarówno część szkoleniowa, jak i panel dyskusyjny odbędą się na Wydziale Ekonomii UR, przy ul. M. Ćwiklińskiej 2. Rozpoczęcie zajęć o godzinie 12.30 (26 listopada w Sali C2, 3 grudnia – w Sali C5).
Więcej informacji o programie na stronie http://www.pssb.pl/pwps/


ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Trochę humoru przed pracą:)
Firma zatrudnia nowego dyrektora finansowego, wybrano kilku kandydatów: matematyka, filozofa, ekonomistę i prawnika. Pierwszy na rozmowę kwalifikacyjną do prezesa wchodzi ekonomista:
- Mam tylko jedno pytanie. Ile jest dwa plus dwa? - pyta prezes.
- No, jeżeli spojrzymy na to pod kątem matematyki to 4, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę zasadę zysków korporacyjnych... itp. itd.
- Dziękuję, skontaktujemy się z panem.
Następnie wchodzi filozof:
- Mam tylko jedno pytanie. Ile jest dwa plus dwa? - pyta znowu prezes.
- Hmmmm, to trzeba by się zastanowić nad symboliką liczby dwa... można by zacząć od kultury antycznej albo nawet hinduizmu... trzeba by też pomyśleć o aspektach znaczenia połączenia obu dwójek... itd. itd.
Kolejny wchodzi matematyk i słyszy to samo pytanie.
- Cztery - odpowiada bez zastanowienia.
Ostatni wchodzi prawnik i na zadane pytanie powoli wstaje, podchodzi do okna, zaciąga żaluzje, zamyka drzwi na klucz. wraca na swoje miejsce, siada, spogląda prezesowi prosto w oczy i pyta:
- A ile ma być?
Polityka Prywatności