Akademia Lektora

Dział: praca.studentnews.pl

Warsaw Study Centre przygotowało na nadchodzący rok szkolny atrakcyjną propozycję dla tych nauczycieli języków obcych, którzy zainteresowani są szlifowaniem swojego warsztatu. Projekt AKAMEDIA LEKTORA to zaplanowana na cały rok seria dni metodycznych, w trakcie których nauczyciele zapoznają się z najnowszymi trendami w nauczaniu, będą mieli możliwość wymiany doświadczeń, przedyskutują rozwiązania nurtujących problemów.

Wśród tematów zaplanowanych na kolejne sesje znajdą się metody pracy z młodzieżą z ADHD, dysleksją i dysortografią, motywowanie i aktywizowanie młodzieży, przełamywanie bariery językowej, Internet i nowoczesne technologie wspomagające nauczyciela w Sali.

Skąd zrodził się pomysł na ten projekt?

Z uwagi na ogromne zainteresowanie warsztatami metodycznymi prowadzonymi przez wewnętrznych trenerów Warsaw Study Centre oraz ich popularność wśród uczestników konferencji metodycznych organizowanych przez zewnętrzne formy szkoleniowe, postanowiliśmy wyjść z propozycją serii szkoleń dedykowanych nauczycielom szkół państwowych.

Wysoka jakość szkoleń językowych prowadzonych przez Warsaw Study Centre, potwierdzona jest przez pracowników CODN, których szkolimy już od 2003, ponad 4000 nauczycieli w ramach szkoleń przeprowadzonych dla Ministerstwa Edukacji Narodowej w czterech województwach: mazowieckim, podlaskim, łódzkim i świętokrzyskim oraz doradców metodycznych biura Edukacji Urzędu Miasta.

Do kogo dedykowany jest projekt?

Do udziału w szkoleniach zapraszamy wszystkich nauczycieli szkół państwowych i prywatnych, którym zależy na podniesieniu swoich umiejętności metodycznych.

Przez kogo prowadzone będą sesje?

Sesje prowadzone będą przez wieloletnich metodyków Warsaw Study Centre, doświadczonych lektorów współpracujących ze szkołą oraz psychologów.

Jakie tematy będą poruszane?

Spotkania planowane są co dwa miesiące w piątki w sali szkoleniowej Warsaw Study Centre w samym centrum miasta przy ulicy Widok 19. Każde spotkanie obejmie trzy warsztaty. Wśród tematów przewodnich pojawią się: motywowanie i aktywizacja słuchaczy, przełamywanie bariery językowej,. Praktyczne pomysły na walkę z nudą w trakcie nauki gramatyki i słownictwa, grupy uczniów, którym należy poświęcić więcej uwagi, nowoczesne technologie w nauczaniu języków obcych.

Pierwsza sesja odbędzie się 18-ego września. Wszelkie informacje otrzymać można kontaktując się z Dyrektorem ds. nauczania, p. Luizą Wójtowicz-Waga, luiza.wojtowicz@wsc.edu.pl

ostatnia zmiana: 2009-08-05
Komentarze
Polityka Prywatności