
Człowiek uczy się i rozwija przez całe życie, a ułatwia mu to m.in. szeroka dostępność do krótkich i intensywnych form nauki. Możliwość zdobycia nowych kwalifikacji i zawodu sprawia natomiast, że wciąż rośnie liczba osób zainteresowanych podjęciem nauki i zdobyciem nowego źródła dochodu.

Jeśli jesteś ciągle zestresowany, to nie jesteś sam. Globalna ankieta przeprowadzona przez portal Monster pokazuje, że stres spowodowany pracą jest powszechnym problemem i dotyczy większości z nas. Według jej wyników, aż 60 proc. respondentów odczuwa stres związany z miejscem pracy każdego dnia. Jak sobie z nim poradzić?

Zatrudnienie wzrosło latem i trend ten powinien się utrzymać również po sezonie wakacyjnym. Z punktu widzenia pracodawców, nie jest to idealna sytuacja – pokazują wyniki najnowszego badania „Plany Pracodawców” Instytutu Badawczego Randstad i TNS. Przedsiębiorcy chcą zwiększać zatrudnienie, jednak co druga badana firma ma trudności ze znalezieniem pracowników o poszukiwanych umiejętnościach. Niedopasowanie kwalifikacji blokuje efektywność przedsiębiorstw i trwałą poprawę gospodarczą oraz jednocześnie wpływa na ograniczenie redukcji stopy bezrobocia.

Nuda w pracy to problem z pozoru prozaiczny i wyśmiewany przez tych, którzy z powodu natłoku obowiązków zmagają się z nadmiernym stresem i nie dotrzymują narzuconych przez szefa terminów. Jednak poczucie znudzenia w pracy towarzyszy wielu osobom i powoduje ogromną frustrację. To problem, który nie pozwala doznać uczucia spełnienia w pracy, a ponadto prowadzi do utraty koncentracji i popełniania błędów. Dlatego nie wolno go bagatelizować.

Rynek pracy wciąż nie jest łatwym polem dla poszukującego zatrudnienia kandydata. Sposoby, które mogłyby podnieść skuteczność jego działań, są zatem bardzo cenne. Efektywną metodą poszukiwania pracy jest zarejestrowanie się w agencji zatrudnienia. W ciągu kilku ostatnich lat w Polsce wzrosła świadomość korzyści wynikających ze współpracy tego typu, a co za tym idzie, również zainteresowanie kandydatów tą formą poszukiwania pracy.

Powakacyjny okres to czas, w którym na rynku ukazuje się zauważalnie więcej ofert pracy. Dlatego moment ten jest dobry na poszukiwanie nowego pracodawcy. Po letnim odpoczynku warto śledzić w gazetach oraz internecie pojawiające się oferty – można bowiem trafić na dobrą okazję do podjęcia lub zmiany pracy.

Ankieta globalna przeprowadzona przez Monster dowodzi, że ponad połowa respondentów (60 proc.) doświadcza różnego rodzaju stresu w ciągu dnia pracy. Jedynie 7 proc. ankietowanych twierdzi, że ten problem ich nie dotyczy. Ponadto, według wyników ankiety, Europejczycy w mniejszym stopniu odczuwają stres związany z pracą, w najwyższym zaś czują go Amerykanie.

W miesiącu lipcu, wśród ofert pracy na portalu kariery monsterpolska.pl, najwięcej było tych z branży IT. Na drugim miejscu znalazły się oferty pracy na stanowiska techniczne. Podium zamknęły ogłoszenia dla handlowców/sprzedawców. W porównaniu do ubiegłego miesiąca ogłoszeń było o 6 proc. mniej.

Zostało Ci mniej niż 24 godziny, na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej. Czujesz narastającą panikę a czas ucieka. Niestety nie zawsze jesteś w komfortowej sytuacji, że możesz sam wybrać godzinę oraz termin rozmowy. Często zostajesz postawiony przed faktem dokonanym i musisz dostosować się do wyznaczonego terminu. Jak przygotować się do rozmowy, gdy czasu masz niewiele? Oto kilka rzeczy, które warto zrobić.

Według najświeższych badań niemieckiego Trendence Institut, który co roku bada nastroje studentów dotyczące rynku pracy, młodzi Europejczycy przewidują, że znalezienie pracy zajmie im około 5,5 miesiąca. Średnia stopa bezrobocia dla rynku europejskiego wśród osób w wieku 19-24 lata wynosi 23 proc. Unia Europejska, by rozwiązać ten problem, proponuje dofinansowania oraz zasadę maksymalnego okresu bezrobocia, Akademia Finansów i Biznesu Vistula - nowy model edukacji oraz program EDUNESS.

Powoli sytuacja na rynku pracy ulega poprawie. Pracodawcy w wielu branżach chętniej mówią o potrzebie korzystania ze wsparcia większej liczby pracowników i tworzeniu nowych etatów. Nadal jednak rynek pracy nie jest rynkiem kandydata, a szukanie zatrudnienia wymaga często uzbrojenia się w cierpliwość. Doradzanym przez rekruterów z agencji zatrudnienia Manpower, efektywnym sposobem na znalezienie pracy jest jej aktywne poszukiwanie.

Od czego zależy satysfakcja i efektywność pracowników? Niektórzy czują się w swoim miejscu pracy jak ryba w wodzie, natomiast inni zmęczeni są nicnierobieniem. Doktorantka SWPS postanowiła zbudować model dopasowania kompetencji zawodowych.

Quiz rekrutacyjny w formie gry, budowanie interaktywnej postaci kandydata oraz warsztaty to tylko część tego, co czeka na prawdziwych miłośników piwa szukających ciekawej pracy z wykorzystaniem social mediów. Kompania Piwowarska prowadzi właśnie oryginalną rekrutację dla osób, które chcą dołączyć do zespołu nowego portalu Beerlovers.pl.

Nietypowe wymagania w ofertach pracy potrafią zaskoczyć, jednak zwykle mają swoje uzasadnienie. Pracodawcy próbują przeróżnych sposobów, aby znaleźć kandydata odpowiadającego ich potrzebom. Użycie intrygujących lub specyficznych sformułowań pozwala też firmie na wyróżnienie się lub lepsze dotarcie do osób zaznajomionych z daną branżą.

Połowa okresu wakacyjnego za nami. Spora grupa Polaków miała już okazję wykorzystać swój urlop i błogo wylegiwać się na plaży, ale wielu jeszcze oczekuje na upragnione chwile relaksu, z dala od biura i problemów. Ale urlop to dobro „na chwilę”. Trudno jednoznacznie oszacować, czy pracownicy bardziej cierpią przed, czy też po urlopie.

Social Media Account Executive - 58 tysięcy złotych plus premie, a Social Media Manager nawet 81 tysięcy złotych - tyle rocznie można zarobić pracując w Polsce w branży social media. Najbardziej liczy się wiedza i doświadczenie. Nie mniej istotne jest posiadanie lekkiego pióra oraz umiejętność dobrej organizacji pracy - tak wynika z lipcowego badania przeprowadzonego przez Socjomanię w ramach Akademii Socjomanii - dwumiesięcznego kursu przygotowującego do pracy w branży mediów społecznościowych.

Pracodawca prosi Cię o pracowanie w czasie urlopu? Może to wywołać w Tobie mieszane uczucia. Wszak jedni na to przystają obojętnie, inni zaś – być może tak jak Ty – uważają urlop za czas święty i chcą się odciąć od codzienności, w tym także od pracy. Jak zatem przygotować siebie, szefa i kolegów z pracy na planowaną nieobecność, by móc w pełni cieszyć się urlopem – zobacz porady ekspertów monsterpolska.pl.

Branża IT po raz kolejny jest liderem pod względem liczby ogłoszeń dla kandydatów. Na brak pracy nie mogą narzekać także inżynierowie. W analizie monsterpolska.pl podium zamyka branża sprzedażowa.

Sesję letnią oraz świętowanie z powodu jej zakończenia, mamy już za sobą. Czas zastanowić się nad planem działania na najbliższe miesiące wakacji. Po krótkim odpoczynku polecamy coś, co wzbogaci cv i podreperuje studencki budżet: pracę tymczasową.

Studenckie miasta powoli pustoszeją, to oznacza, że wakacje już się rozpoczęły. Niestety niektórzy młodzi nie mogą wrócić do rodzinnych miejscowości, ponieważ szukają sposobu na zarobienie na własne przyjemności, wyjazd za granicę czy na utrzymanie. Duże ośrodki prezentują szerszą ofertę pracy na wakacje, niż miasteczka, z których pochodzą młodzi.