Jak opisać szkolenia w CV?

Jak opisać szkolenia w CV
Jak opisać szkolenia w CV

Życiorys, zwany również „CV” składa się z kilku ważnych sekcji, które razem tworzą odzwierciedlenie doświadczenia zawodowego i celów w karierze danej osoby. Mimo ogólnego założenia, że sekcja „doświadczenie” jest najważniejsza, nie jest to prawdą. Równie ważna i wartościowa dla rekrutera jest również część „szkolenia i kursy”, w której kandydat opisuje zdobyte przez siebie doświadczenie. Sprawdź koniecznie, jak opisać szkolenia w CV!

Po co wpisywać szkolenia w CV?

Odbycie poszczególnych szkoleń wiąże się również z uczęszczaniem na spotkania i wkładaniem energii w zdobywanie wiedzy i czynne branie udziału w zajęciach. Czemu by więc nie wpisać wszystkich tych informacji w CV? Wiadomości dotyczące odbytych kursów i szkoleń pomagają rekruterowi w zauważeniu Twojej motywacji i chęci rozwoju. Jeżeli kursy dotyczą branży, w której rozwijasz się zawodowo, dopełniają one jednocześnie Twoje doświadczenie zawodowe, przez co potencjalny pracodawca może milej patrzeć na Twoją aplikację w sprawie oferty pracy.

Gdzie umieścić sekcję „szkolenia”?

Sekcja dotycząca szkoleń powinna znaleźć się tuż pod partią z doświadczeniem zawodowym. Takim sposobem rekruter może mieć łatwy wgląd w oba te przedziały i porównać wszystkie informacje znajdujące się w nich. Jeżeli historia Twojego wykształcenia np. ukończonych studiów również jest związana z doświadczeniem zawodowym, powinna się ona znaleźć między doświadczeniem a szkoleniami. W innym wypadku dobrze jest umieścić ją pod sekcją ze szkoleniami. Pamiętaj o zasadzie: najważniejsze informacje powinny zostać umieszczone na górze dokumentu, a te mniej istotne na dole. Zawsze próbuj dopasować wygląd CV pod aplikowaną ofertę pracy, dzięki czemu dokument będzie wyglądał lepiej w oczach rekrutera.

Jak opisać szkolenia w CV?

Podczas opisywania szkoleń pamiętaj o zachowaniu kolejności chronologicznej, rozpoczynając od najwcześniej ukończonego kursu. Obok daty ukończenia koniecznie wpisz lokalizację (jeżeli było to szkolenie online — dopisz „forma zdalna” lub „szkolenie online”) oraz organizację prowadzącą szkolenie. Równie ważna jest nazwa szkolenia. Jeżeli kurs trwał kilka dni lub tygodni, a podczas jego odbywania nauczyłeś się dużo przydatnych rzeczy, wypisz wszystkie informacje od myślników pod nazwą kursu. Takim sposobem rekruter będzie wiedział, czego nauczyłeś się na szkoleniu i jakie kompetencje posiadasz.


Źródło: pracuj.pl
opublikowano: 2022-05-23
Komentarze
Trochę humoru przed pracą:)

1 2 | Strona 3 | 4 5 6 7 | Następne z kategorii: Praca » | Zobacz inne kategorie »
Praca - Kawały o pracy

Prezes największej korporacji banków na świecie był w szpitalu. Jeden z wiceprezesów przyszedł go odwiedzić z taką wiadomością:
- Przynoszę Ci najlepsze życzenia od naszego zarządu, abyś prędko wrócił do zdrowia i żył sto lat. To oficjalne postanowienie przeszło większością głosów piętnaści do sześciu, przy dwóch wstrzymujących się.
Wyślij dowcip | Ocena: 4.2 | Oceń!

Kowalski jak zwykle przyszedł spóźniony do pracy i zbiera standardowy ochrzan od szefa:
- Był pan w wojsku, Kowalski?
- Byłem.
- I co tam panu mówił sierżant jak się pan spóźniał?!
- Nic szczególnego... "Dzień dobry, panie majorze"...
Wyślij dowcip | Ocena: 4.2 | Oceń!

Szef zebrał pracowników i mówi:
- Mam złą wiadomość. Ze względów oszczędnościowych musze kogoś z was
zwolnić.
- Mnie nie, jestem mniejszością i mogę oskarżyć cię o rasizm - szybko
reaguje czarnoskóry pracownik.
- Jestem kobieta, od razu wniosę do sadu sprawę o seksistowskie traktowanie - ostrzega sekretarka.
- Spróbuj mnie zwolnić, to pozwę cię i oskarżę o dyskryminacje ze względu na wiek - wycedził liczący 70 lat kierownik działu.
Wtedy wszyscy spojrzeli na bezbronnego, młodego, białego, zdrowego pracownika. Ten zastanowił się chwilę i wyszeptał:
- Ostatnio wydaje mi się, że jestem gejem...
Polityka Prywatności