Wypoczęty jak uczeń, student, menedżer

Dział: praca.studentnews.pl

Co najmniej dwa tygodnie z rzędu i najlepiej z dala od miejsca zamieszkania - to najczęściej powtarzana przez psychologów definicja idealnego urlopu. - Większość z nas potrzebuje trzech - czterech dni, by przestać myśleć o pracy, oderwać się od codziennych spraw.

Idealnie więc, gdy wypoczynek trwa 21 dni. Przy krótkim, tygodniowym urlopie zaraz po tym, gdy zaczniemy naprawdę odpoczywać, trzeba już wracać do pracy - wyjaśnia Izabela Kielczyk, psycholog biznesu. O tym, że warto dbać o swój urlop, przekonują nie tylko psychologowie, ale i przedstawiciele branży HR, gdzie w ostatnich latach zrobiło karierę hasło work-life balance, czyli równowagi między pracą a życiem prywatnym. - Przed dziesięciu laty ludzie chwalili się, że pracują po 12 -15 godzin i nie biorą urlopów, traktując to jako przykład poświęcenia dla firmy.

Dziś, gdy liczy się work-life balance, to już nie jest powód do dumy, tylko przykład złej organizacji pracy - twierdzi Piotr Palikowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Nic dziwnego, że w wywiadach prasowych prezesi firm chwalą się dziś swymi urlopowymi wyprawami i aktywnym wypoczynkiem. Jak zresztą wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej, wśród pracujących Polaków to właśnie kadra kierownicza i wysoko wykwalifikowani specjaliści deklarują najdłuższe wypoczynkowe wyjazdy - średnio 13 dni w roku. Co prawda spora część szefów przyznaje, że nawet na wakacjach jest "podłączona" do biznesu.

ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
 
Polityka Prywatności