Grupa beneficjentów uprawnionych do pobierania zasiłku z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych jest taka sama jak przy świadczeniu emerytalnym i na wypadek inwalidztwa. W przypadku wypadku przy pracy lub choroby zawodowej nie jest wymagany żaden wcześniejszy okres składkowy.
Uprawniony do pobierania zasiłku z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych jest ten, kto stracił co najmniej 67% zdolności do pracy w wyniku wypadku przy pracy, nie pracuje regularnie i jego wynagrodzenie zmalało w stosunku do tego sprzed wypadku/choroby.
Węgierskie prawo wyróżnia 3 stopnie niepełnosprawności wynikające z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. W zależności od przyznanego stopnia, kwota zasiłku wynosi odpowiednio 60% dla grupy III, 65% dla grupy II i 70% dla grupy I przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Kwota zasiłku wzrasta o 1% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z każdym rokiem pobierania zasiłku. Prawo reguluje minimalną kwotę świadczenia; kwota maksymalna uzależniona jest do indywidualnego miesięcznego wynagrodzenia przyjętego jako baza do obliczenia wysokości zasiłku.