Odpowiedzialność w biznesie

Już 27 kwietnia odbędzie się kolejne Alternatywne Spotkanie Biznesowe. Uczestnicy zastanowią się, dlaczego jednym firmom udaje się osiągnąć spektakularne sukcesy, podczas, gdy innym trudno związać koniec z końcem...

Czym różni się system organizacji pracy jednych i drugich? W jaki sposób poznać, któremu pracownikowi można powierzyć ambitne i odpowiedzialne zadanie?

Przedsiębiorcy zadają sobie te pytania na codzień. Nie ma jednej, krótkiej i uniwersalnej odpowiedzi na żadne z nich. Każda firma wypracowuje własny system dostosowany do ludzi, celów, misji i wartości danego biznesu.

Istnieją natomiast pewne fundamenty i podstawy, na których opiera się cała filozofia zarządzania.

W jaki sposób zaangażować zespół do aktywnego wykonywania projektów i koncentracji na celach firmy?

To właśnie dzięki umiejętnym delegowaniu uprawnień i odpowiedzialności motywujesz Swoich pracowników do skutecznego działania. Stają się oni częścią firmy, zależy im na jej rozwoju. Koncentrują się na wykonaniu zadań prowadzących do osiągnięcia długoterminowych celów.

Istnieje jednak ryzyko, że nie wywiążą się z określonych zadań. Podczas spotkania dowiesz się, jak temu zapobiec, a także komu warto oddelegować ambitne projekty.

Jak sprawdzić, czy ktoś jest odpowiedzialny?

Zlecanie działań nieodpowiedniemu pracownikowi powoduje jego i naszą frustrację, a także osłabienie funkcjonowania firmy. Nie zawsze mamy takim komfort, by uczyć się na własnych błędach. A ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć, dobrze, byś wiedział jak podejść do tematu poważnie już od pierwszych kroków zarządzania przez odpowiedzialność.

Jak stworzyć właściwe warunku zespołowi, by mógł on efektywnie realizować strategię biznesu?

Czasami zdarza się, że osoba, od której czegoś wymagamy nie ma odpowiednich zasobów ani kompetencji, by po to sięgnąć. Jak ograniczyć takie sytuacje i zwiekszyć skuteczność pracy?

Temat przedstawi Aleksander Kisil podczas najbliższego Alternatywnego Spotkania Biznesowego już 27 kwietnia 2010 w Warszawie o godzinie 18:00.

Nad inicjatywą patronują takie portale, jak Inwestycje.pl, Edustacja.pl, DlaStudenta.pl, StudentNews.pl, Dziennikarze.info i Mentora.pl.

Organizacją od przeszło roku zajmuje się Akademia Biznesu Sukces PRO. Podobne spotkania odbywają się co dwa tygodnie w Warszaiwe, Wrocławiu i Łodzi.

Szczegóły i zapisy na stronie internetowej: http://www.praktykasukcesu.pl/.


ostatnia aktualizacja: 2010-04-26
Komentarze
Trochę humoru przed pracą:)

1 2 | Strona 3 | 4 5 6 7 | Następne z kategorii: Praca » | Zobacz inne kategorie »
Praca - Kawały o pracy

Prezes największej korporacji banków na świecie był w szpitalu. Jeden z wiceprezesów przyszedł go odwiedzić z taką wiadomością:
- Przynoszę Ci najlepsze życzenia od naszego zarządu, abyś prędko wrócił do zdrowia i żył sto lat. To oficjalne postanowienie przeszło większością głosów piętnaści do sześciu, przy dwóch wstrzymujących się.
Wyślij dowcip | Ocena: 4.2 | Oceń!

Kowalski jak zwykle przyszedł spóźniony do pracy i zbiera standardowy ochrzan od szefa:
- Był pan w wojsku, Kowalski?
- Byłem.
- I co tam panu mówił sierżant jak się pan spóźniał?!
- Nic szczególnego... "Dzień dobry, panie majorze"...
Wyślij dowcip | Ocena: 4.2 | Oceń!

Szef zebrał pracowników i mówi:
- Mam złą wiadomość. Ze względów oszczędnościowych musze kogoś z was
zwolnić.
- Mnie nie, jestem mniejszością i mogę oskarżyć cię o rasizm - szybko
reaguje czarnoskóry pracownik.
- Jestem kobieta, od razu wniosę do sadu sprawę o seksistowskie traktowanie - ostrzega sekretarka.
- Spróbuj mnie zwolnić, to pozwę cię i oskarżę o dyskryminacje ze względu na wiek - wycedził liczący 70 lat kierownik działu.
Wtedy wszyscy spojrzeli na bezbronnego, młodego, białego, zdrowego pracownika. Ten zastanowił się chwilę i wyszeptał:
- Ostatnio wydaje mi się, że jestem gejem...
Polityka Prywatności