Bon na innowacje dla małych firm

Aby małe przedsiębiorstwa chętniej nawiązywały kontakty z jednostkami naukowymi i kupowały od nich usługi badawczo-rozwojowe - czyli zlecały naukowcom opracowanie nowych lub udoskonalenie istniejących technologii lub wyrobów - Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) planuje akcję "Bon na innowacje".

Pilotażowy program na lata 2008-2010 ruszy pod koniec sierpnia lub na początku września 2008 roku. Do uzyskania jest nawet - niebagatelna dla małego przedsiębiorstwa - kwota 15 tysięcy złotych. Program skierowany jest do przedsiębiorców, którzy w roku złożenia wniosku oraz w ciągu trzech lat kalendarzowych poprzedzających go, nie korzystali z usług żadnej jednostki naukowej w zakresie prac badawczo-rozwojowych.

Wsparcie w ramach "Bonu na innowacje" będzie mogło być udzielone mikroprzedsiębiorcy lub małemu przedsiębiorcy. W ramach programu jeden przedsiębiorca będzie mógł uzyskać wsparcie o maksymalnej wartości 15 tys. zł.

Zaproszenie do składania wniosków będzie wkrótce zamieszczone na stronie internetowej PARP http://www.parp.gov.pl/index/more/4872

Aby ułatwić potencjalnym wnioskodawcom przygotowanie wniosków, już teraz umieszczono tam projekty dokumentacji dotyczącej konkursu oraz podstawowe warunki uzyskania dotacji. Nabór wniosków zostanie ogłoszony po wejściu w życie odpowiednich aktów prawnych. PAP

ostatnia aktualizacja: 2008-08-13
Komentarze
Trochę humoru przed pracą:)
Główny Urząd Ceł postanowił przeprowadzić ankietę wśród celników na temat łapówkarstwa. Jedno z pytań zadawanych przez komisję brzmiało: "Ile czasu potrzebujesz aby za łapówki kupić BMW?"
Celnik na polsko- niemieckiej granicy odpowiada:
- Dwa, trzy miesiące.
Celnik na polsko-czeskiej granicy:
- No, z pół roku.
Celnik ze "ściany wschodniej" po dłuższym zastanowieniu:
- Dwa, trzy lata.
Komisja zadziwiona:
- Tak długo?
Celnik ze "ściany wschodniej":
- Chłopaki, nie przesadzajcie, BMW to w końcu duża firma...
Polityka Prywatności