Praca - artykuły, informacje

Chociaż przez kryzys spada zapotrzebowanie francuskich przedsiębiorców na pracowników tymczasowych, to Polacy wciąż pozostają najchętniej zatrudnianymi obcokrajowcami. Powód - przeciętny Francuz woli bezrobocie niż pracę na budowie, a polski fachowiec wciąż jest w cenie. I chociaż emigrantom z nad Wisły wyrosła konkurencja w postaci Portugalczyków, Czechów, a ostatnio Rumunów, to firmy wolą i tak zatrudnić Polaka.
Studenci, której uczelni chcą najwięcej zarabiać, a którzy są najbardziej pracowici? Jaka branża jest najpopularniejsza, a jakiej wolą unikać? Na te i wiele innych pytań po raz kolejny znalazł odpowiedź firma ConQuest Consulting przeprowadzając Badanie Studentów. W tym roku została przeprowadzona już 3. edycja badania, w trakcie którego zostało przepytanych ponad 800 studentów z kierunków ekonomicznych z całej Polski. Patronat nad tegorocznym badaniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Prawie 40 proc. respondentów uznało pracę tymczasową jako wygodną formę zatrudnienia, natomiast aż 60 proc. z nich nie odczuwa żadnych negatywnych przejawów złego traktowania ze względu na fakt tymczasowego zatrudnienia – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Start People.
Analiza ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl wykazała, że w branży finansowej i księgowości największą szansę na zatrudnienie mają specjaliści do spraw obsługi klienta oraz księgowi, których poszukuje co trzeci pracodawca.
Amerykański FMC Technologies zamierza zatrudnić do końca tego roku ponad 100 inżynierów w swoim nowoutworzonym centrum badań i rozwoju w Krakowie.
Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz chce wprowadzić nowy program, który ma na celu walkę z bezrobociem wśród młodych. Jednym z założeń programu jest wydłużenie czasu odbywania stażu.
Jak wynika z badań przeprowadzonych dla monsterpolska.pl przez firmę Mareco im większa firma, tym większe szanse na awans i wyższe zarobki. Najlepsze pod tym względem branże to finanse i księgowość.
Dynamiczny wzrost, 3 miliony klientów dziennie, ponad 1900 sklepów, 9 centrów dystrybucyjnych. Ty też możesz uczestniczyć w projektach, które będą miały wpływ na rozwój jednej z największych firm w Polsce, niekwestionowanego lidera branży. Ruszyła rekrutacja do programu Dojrzewalnia Talentów.
ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z o.o. została nagrodzona tytułem europejskiego pracodawcy roku za realizację szeregu działań na rzecz pracowników. Niezależne badanie przeprowadził europejski instytut badawczy BQI (Best Quality Institute).
Wczoraj poznaliśmy wyniki jubileuszowej, 20 edycji, prestiżowego badania Pracodawcy Roku® 2011 przeprowadzanego corocznie przez AIESEC Polska. Wielkim zwycięzcą okazała się firma Ernst&Young. Poznaliśmy ranking 50 najlepszych, zdaniem studentów, pracodawców, a także najnowsze trendy na rynku pracy studentów.
Wyniki izraelskich badań sugerują, że udział w zajęciach sportowych może uchronić przed depresją i wypaleniem zawodowym.
W czasach wszechobecnej kultury profesjonalizmu, rozwój osobisty, rozwój zawodowy i rozwój kariery są bez wątpienia trzema głównymi elementami sukcesu.
Dla wszystkich młodych ludzi, który zdecydowali się studia wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć jest najważniejsza. Jednak w dzisiejszych czasach same studia to za mało, aby bez problemu wkroczyć na rynek pracy – potrzebne jest doświadczenie.
Polski rynek pracy w 2011 roku zanotował rekordowy wzrost zapotrzebowania na cudzoziemców, na poziomie prawie 50% w porównaniu z rokiem poprzednim. Polskie urzędy zarejestrowały niecałe 260 tys. wniosków o zamiarze zatrudnienia cudzoziemca i wydały 41 tys. zezwoleń na pracę.
Od 1500 do 2500 zł. netto – tyle chcieliby zarabiać studenci w swojej pierwszej pracy – wynika z badania oczekiwań studentów, przeprowadzonego przez organizatorów IV edycji programu Twoja Perspektywa – Grupę TP we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Business for Society.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności