
Polska zajmuje pierwszą pozycję pośród badanych krajów ex aequo z Francją (109 pkt.). Stabilizacja mobilności zawodowej świadczy o uspokojeniu się niepewnej sytuacji na rynku, który daje więcej wiary w szansę na znalezienie zatrudnienia.

Początek roku przyniósł ze sobą zmianę nastawienia Polaków względem rynku pracy. Przywykliśmy do funkcjonowania w sytuacji przedłużającego się stanu stagnacji pracodawców, zaczynamy się do tej sytuacji przyzwyczajać i nie uzależniać od niej wiary we własne siły. Ma to także wpływ na poprawę naszego samopoczucia.

Miejsce pracy to coraz częściej pojęcie względne. Wraz z rozwojem rynku zmienia się zarówno definicja tradycyjnego biura, jak też potrzeby i wymagania pracowników. CoWork – warszawskie biuro coworkingowe – to ciekawa alternatywa nie tylko dla freelancerów, ale także dla tych wszystkich, którzy poszukują miejsca do efektywnej pracy.

W Polsce stosunek osób aktywnych do biernych zawodowo zbliża się podziału 50/50. Obecnie jest u nas aż 14 milionów osób w wieku 15-65 lat, które nie są aktywne zawodowo. Biorąc pod uwagę współczesne tendencje demograficzne, takie jak starzenie się społeczeństw czy spadek przyrostu naturalnego brutto, już niedługo staniemy przed poważnym problemem sfinansowania emerytur, gdyż nie będzie miał kto na nie zapracować.

Według brytyjskiej firmy rekrutacyjnej Reabur obecnie aż 68 proc. pracodawców podejmuje swoje decyzje o zatrudnieniu pracownika kierując się nie jego CV, ale higieną osobistą przyszłego pracownika, zwłaszcza, jeśli praca wiąże się z nienagannym wizerunkiem. Ocenie coraz częściej poddawany jest także nasz oddech, zapach kebabu, kawy czy papierosa na rozmowie kwalifikacyjnej może zaprzepaścić szansę na pracę.

Idealny pracodawca musi dbać o pracowników, szanować ich czas prywatny i oferować możliwość rozwoju zawodowego. Tak uczniowie i studenci opisują dobrego pracodawcę. Wysokie zarobki zajmują dalsze miejsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Jeśli jesteś studentem , który nie boi się wyzwań i lubi pracę w zespole to już niebawem będziesz miał szansę się sprawdzić.

Ponad połowa Polaków nigdy w tygodniu nie pije tak, by cierpieć na „syndrom dnia następnego”. Niestety dla 40% praca na kacu to nie pierwszyzna – zdarza się. Niektórym nawet dość często.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Mareco, niektórzy polscy pracodawcy chętnie zatrudniają osoby rozpoczynające dopiero swoją karierę.

Great Place To Work® Institute Polska po raz czwarty już ogłosił Listę „Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce”. Podczas uroczystej Gali w siedzibie GPW w Warszawie wyróżniono 17 firm w dwóch kategoriach oraz przyznano dwie nagrody specjalne.

Połowa Polaków w wieku 19 lat idzie na studia. Jednak bezrobocie wśród młodych z dyplomami jest duże. Pomóc ma m.in. współpraca z lokalnym biznesem - wynika z danych, przedstawionych przez sejmową komisję nauki.

Interesuje Cię odbycie płatnego wakacyjnego stażu? Chcesz zdobyć doświadczenie u cenionego pracodawcy i zyskać mocny punkt w CV?

Odpowiednie wykorzystanie okresu studiów na zdobywanie doświadczenia zawodowego, to najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu zawodowego. O tym jak żyć na progu kariery zawodowej podczas pierwszego spotkania ze studentami mówi Władysław Kosiniak - Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Masz przyjaciół, którzy pracowali za granicą i jeszcze nie uzyskali zwrotu podatku?
Pomóż im w uzyskaniu zwrotu zapłaconego podatku rejestrując ich tu, i być może właśnie TY oraz twój zarejestrowany PRZYJACIEL 1 czerwca 2012 r. wygracie po iPad2!
Natychmiast, gdy otrzymamy wysłane przez ciebie informacje o przyjacielu, który pracował za granicą – staniesz się uczestnikiem konkursu, w którym razem z zarejestrowanym przyjacielem będziecie mogli wygrać po iPad2!

Holenderskie firmy nie rezygnują z zatrudniania pracowników z Polski, wręcz przeciwnie. Według Netherlands Council for Trade Promotion do 2015 w Holandii będzie pracować ponad 240 tys. Polaków. To prawie dwa razy tyle, ile obecnie. I chociaż politycy chętnie pozbyliby się „tańszej” siły roboczej to jednak sprzeciwiają się im pracodawcy, dla których Polak w firmie to nie tylko oszczędność, ale i solidność – przekonują eksperci rynku pracy.