Praca - artykuły, informacje

Quiz rekrutacyjny w formie gry, budowanie interaktywnej postaci kandydata oraz warsztaty to tylko część tego, co czeka na prawdziwych miłośników piwa szukających ciekawej pracy z wykorzystaniem social mediów. Kompania Piwowarska prowadzi właśnie oryginalną rekrutację dla osób, które chcą dołączyć do zespołu nowego portalu Beerlovers.pl.
Nietypowe wymagania w ofertach pracy potrafią zaskoczyć, jednak zwykle mają swoje uzasadnienie. Pracodawcy próbują przeróżnych sposobów, aby znaleźć kandydata odpowiadającego ich potrzebom. Użycie intrygujących lub specyficznych sformułowań pozwala też firmie na wyróżnienie się lub lepsze dotarcie do osób zaznajomionych z daną branżą.
Połowa okresu wakacyjnego za nami. Spora grupa Polaków miała już okazję wykorzystać swój urlop i błogo wylegiwać się na plaży, ale wielu jeszcze oczekuje na upragnione chwile relaksu, z dala od biura i problemów. Ale urlop to dobro „na chwilę”. Trudno jednoznacznie oszacować, czy pracownicy bardziej cierpią przed, czy też po urlopie.
Social Media Account Executive - 58 tysięcy złotych plus premie, a Social Media Manager nawet 81 tysięcy złotych - tyle rocznie można zarobić pracując w Polsce w branży social media. Najbardziej liczy się wiedza i doświadczenie. Nie mniej istotne jest posiadanie lekkiego pióra oraz umiejętność dobrej organizacji pracy - tak wynika z lipcowego badania przeprowadzonego przez Socjomanię w ramach Akademii Socjomanii - dwumiesięcznego kursu przygotowującego do pracy w branży mediów społecznościowych.
Pracodawca prosi Cię o pracowanie w czasie urlopu? Może to wywołać w Tobie mieszane uczucia. Wszak jedni na to przystają obojętnie, inni zaś – być może tak jak Ty – uważają urlop za czas święty i chcą się odciąć od codzienności, w tym także od pracy. Jak zatem przygotować siebie, szefa i kolegów z pracy na planowaną nieobecność, by móc w pełni cieszyć się urlopem – zobacz porady ekspertów monsterpolska.pl.
Branża IT po raz kolejny jest liderem pod względem liczby ogłoszeń dla kandydatów. Na brak pracy nie mogą narzekać także inżynierowie. W analizie monsterpolska.pl podium zamyka branża sprzedażowa.
Sesję letnią oraz świętowanie z powodu jej zakończenia, mamy już za sobą. Czas zastanowić się nad planem działania na najbliższe miesiące wakacji. Po krótkim odpoczynku polecamy coś, co wzbogaci cv i podreperuje studencki budżet: pracę tymczasową.
Studenckie miasta powoli pustoszeją, to oznacza, że wakacje już się rozpoczęły. Niestety niektórzy młodzi nie mogą wrócić do rodzinnych miejscowości, ponieważ szukają sposobu na zarobienie na własne przyjemności, wyjazd za granicę czy na utrzymanie. Duże ośrodki prezentują szerszą ofertę pracy na wakacje, niż miasteczka, z których pochodzą młodzi.
Sesja letnia dobiegła końca, więc wielu studentów i absolwentów zaczyna poszukiwać praktyk, stażu, czy pracy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru dobrego pracodawcy, nawet jeśli staramy się o pracę sezonową? Czy można sprawdzić jego rzetelność, która jest równie ważna, jak możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego? Oprócz profilu działalności firmy, czy opinii na temat atmosfery panującej w organizacji warto zwrócić uwagę na kondycję finansową firmy.
Okres wakacyjny oraz związane z nim urlopy to trudny czas dla wielu firm. Brak rąk do pracy może utrudnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa i negatywnie odbić się na jego wynikach finansowych. Dobrym wyjściem z „urlopowego problemu” jest zatrudnienie w wakacje pracownika elastycznego np. studenta, który pomoże przetrwać trudniejszy okres.
Jak pokazują wyniki globalnej ankiety Monster, 11 proc. respondentów nie miałoby nic przeciwko pracowaniu w czasie urlopu, zaś prawie połowa z nich (45 proc.) uznaje takie prośby ze strony przełożonych za niedopuszczalne. Odczucia pracowników z całego świata są mieszane. Dla 57 proc. Europejczyków nie do przyjęcia jest bycie w ogóle proszonym o pracowanie w czasie urlopu. Tę odpowiedź zadeklarowało jedynie 37 proc. mieszkańców Ameryki Południowej.
8 mld euro w latach 2014-2020 chce przeznaczyć Unia Europejska na walkę z bezrobociem wśród młodych ludzi. Do Polski w ciągu najbliższych dwóch lat na ten cel może trafić nawet 2 mld złotych. Czy jednak taka kwota jest wystarczająca, aby zmniejszyć odsetek osób bez pracy, który w Polsce w grupie wiekowej 15-24 lata wynosi aż 27,4 proc.?
Według wyników globalnej ankiety Monster.com, ponad połowa respondentów chciała zmienić pracę z powodu kryzysu ekonomicznego, a jedna trzecia ankietowanych – nawet zawód i ścieżkę kariery. Jedynie 14 proc. zadeklarowało, że kryzys nie wpłynął na ich pracę. Jak mądrze zmienić swoje dotychczasowe życie zawodowe w kryzysie – radzą eksperci monsterpolska.pl.
Obecnie aplikując na dowolne stanowisko coraz częściej musimy liczyć się z faktem, że rekrutujący będą starali się uzupełnić informacje o nas na podstawie naszego profilu Facebookowego. Zapytaliśmy eksperta, jak powinniśmy dostosować ustawienia prywatności na profilu w okresie poszukiwania pracy.
Przy obecnej sytuacji na rynku pracy można pomyśleć o szerokim wyborze zawodów, które można uzyskać w ciągu jednego roku. W Centrum Nauki i Biznesu Żak jest ich ponad czterdzieści.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności