Praca - artykuły, informacje

Od dawna istnieje przeświadczenie, że aby pracować w gabinecie stomatologicznym, trzeba ukończyć studia wyższe. Nic bardziej mylnego! Istnieją zawody, które umożliwiają zatrudnienie w branży stomatologicznej, jednocześnie nie wymagając tytułu magistra. Należą do nich m. in. ASYSTENTKA i HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA.
Nowoczesne Technologie nie zwalniają tempa rozwoju, co przekłada się bezpośrednio na liczbę ofert pracy publikowanych na monsterpolska.pl. Na brak ofert pracy nie mogli narzekać również pracownicy Obsługi Klienta (18%). Całkowita liczba ofert pracy opublikowanych w IV kwartale ubiegłego roku wzrosła o 18% w porównaniu z III kwartałem 2014.
Decyzja o całkowitej bądź częściowej zmianie ścieżki kariery dotyczy praktycznie każdego pracownika. Bardzo często motywacją do niej jest mało satysfakcjonująca praca, niewłaściwy szef, czy też chęć sprostania nowym wyzwaniom. Nie każdy z nas jest jednak na taką zmianę gotowy.
„Dni Otwarte: Wrocław – Kraków – Warszawa Marzec 2015”. Zapraszamy w Polsce na dni otwarte, gdzie będzie można się z nami spotkać osobiście i dowiedzieć jeszcze więcej o czołowych szpitalach, z którymi współpracujemy.
Prawnik, lekarz, architekt, stomatolog to według polskich studentów najbardziej prestiżowe profesje - wynika z badania opinii „RECEPTA na sukces w farmacji” przeprowadzonego na zlecenie Gedeon Richter. Skoro zajęcia medyczne od zawsze plasują się na szczycie listy tych najbardziej poważanych, zastanawia fakt, co stało się z zawodem farmaceuty? Jedynie 3% respondentów (wykluczając studentów farmacji) wskazało ten zawód jako prestiżowy – profesję, która stoi w służbie naszemu zdrowiu.
Rozwiązanie umowy o pracę to dla pracodawcy każdorazowo spore wyzwanie. Trudno bowiem przewidzieć, jak zareaguje zaskoczony pracownik, czy uda się dojść do porozumienia i czy wskutek rozwiązania umowy nie będziemy musieli spotykać się z pracownikiem przez wiele miesięcy w sądzie. Szczególnie trudne jest to w przypadku pracowników objętych szczególną ochroną. Jednak wbrew pozorom, mimo ustawowej ochrony, ich również może czekać zwolnienie.
Z roku na rok coraz więcej polskich menedżerów zdaje sobie sprawę, że nie można opierać przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa wyłącznie na produktach i technologii. Tym, co zapewnia stabilność biznesu, jest kapitał intelektualny firmy, a więc jej pracownicy. Rośnie tym samym pozycja działów Human Resources w strukturze organizacji.
Coroczny raport, przygotowany na podstawie analizy ogłoszeń o pracę zamieszczanych w największym polskim portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl, pozwala z coraz większym optymizmem patrzeć na rynek pracy. Już drugi rok z rzędu możemy obserwować systematyczny wzrost liczby ogłoszeń utrzymujący się na zbliżonym do 8% poziomie.
Sytuacja na rynku pracy determinuje wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się osoby odpowiedzialne za politykę kadrową w organizacjach. Jakie nowości w rekrutacji i motywacji pracowników przyniesie obecny rok? Czy zmienią się preferowane przez pracowników i pracodawców formy zatrudnienia? Eksperci Work Service przedstawiają pięć najważniejszych trendów w HR na 2015 rok.
Boisz się pytań, jakie mogą paść podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Niepotrzebnie. Informacje, które chce od Ciebie zdobyć rekrutujący, zamykają się przeważnie w dziesięciu kluczowych pytaniach.
Co czeka nas na rynku pracy w 2015 roku? Jakie zmiany może spowodować nowelizacja kodeksu pracy? Czy najbliższa perspektywa to rynek pracownika czy pracodawcy? Co o rynku pracy w nowym roku mogą powiedzieć specjaliści rynku pracy? Obserwacjami i wnioskami dzielą się eksperci z serwisu pracy Praca.pl.
Najnowsza edycja Barometru Perspektyw Zatrudnienia pozwala z optymizmem spoglądać na polski rynek pracy w 2015 roku. Szefowie przedsiębiorstw ze wszystkich regionów kraju deklarują chęć zatrudnienia dodatkowych pracowników. Przewidywana poprawa sytuacji na rynku pracy to wiadomość dobra w szczególności dla młodych ludzi.
Współczesne środowiska biurowe coraz częściej rządzą się twardymi regułami. W dobie konkurencji i szybkiego rozwoju rynku, pracownicy są skłonni rywalizować między sobą w zdobyciu nie tylko silnej pozycji, ale również uznania przełożonego. Czasami ich działania przyjmują jednak formę nieuczciwych praktyk, a nawet plagiatu cudzego projektu.
Polski rynek pracy będzie jeszcze bardziej przychylny pracownikom w 2015 roku. Spodziewany jest dalszy spadek bezrobocia (nawet do 9,7%), a także wzrost zatrudnienia. Z danych firmy Work Service wynika, że najwięcej nowych ofert pracy będzie dla wykwalifikowanych pracowników z wykształceniem zawodowym i technicznym.
Zmiana miejsca pracy to jedno z popularnych postanowień noworocznych. Kiedy najlepiej się na taki krok zdecydować? Czy nowy rok jest dobrym pretekstem? Jak wynika z danych Pracuj.pl, styczeń jest jednym z miesięcy z największą liczbą ogłoszeń rekrutacyjnych.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności