
Na myśl o pierwszym dniu w nowej pracy przechodzą Cię ciarki i nie jesteś w stanie myśleć o niczym innym? Jest to zrozumiałe. Dzień ten jest jednym z najbardziej emocjonujących momentów w życiu! Mimo fali emocji musisz jednak wiedzieć, jak przygotować się do niego i sprawić, by był on w 100% udany. Przedstawiamy Ci kilka wskazówek!

Praca w hipermarkecie to coś więcej niż sama obsługa kasy. To również doradztwo, dbanie o ekspozycję, zapewnianie klientom bezpieczeństwa czy obsługa szeroko pojętego zaplecza sklepu. Jakie są ścieżki rozwoju w sprzedaży detalicznej i dlaczego warto zainteresować się właśnie tą karierą? Oto najpowszechniejsze stanowiska wraz z zakresem ich obowiązków.

Wygoda i oszczędność. Prestiż i atrakcyjna lokalizacja. Mniej biurek, więcej przestrzeni do kreatywnego myślenia i wspólnego spędzania czasu. Biura muszą dostosować się do zmieniających się oczekiwań pracowników. Aby zachęcić zespoły do powrotu do pracy stacjonarnej, nawet w częściowym wymiarze, pracodawcy muszą zaoferować im innowacyjne biuro, skrojone na miarę ich potrzeb.

Ponad 41% Polaków boi się, że sztuczna inteligencja zawładnie światem. Jednocześnie tylko 24% badanych uważa, że roboty mogłyby wykonywać pracę lepiej od nich. Co jeszcze myślimy o czwartej rewolucji przemysłowej, którą zapowiadają eksperci?

77% pracowników ma mało cech prozdrowotnych w swojej diecie chociaż aż 65% uważa, że odżywia się zdrowo. Aż 63% ankietowanych pracowników pije jednak co najmniej 2 litry wody. Deklaracja wysokiej jakości codziennej diety może wynikać przede wszystkim z niskiego poziomu świadomości żywieniowej lub niedostatecznej edukacji w zakresie dietetyki i zdrowego żywienia.

Dokąd zmierza rynek pracy?

Znalazłeś wymarzoną pracę i niedługo rozpoczniesz kolejny etap budowania swojej kariery zawodowej? Wraz z nowymi obowiązkami nieuchronnie zbliża się czas, kiedy to po raz pierwszy będziesz musiał pojawić się w nowym miejscu pracy. Jak sobie poradzić? Sprawdź, jak dobrze przygotować się do pierwszego dnia na nowym stanowisku!

Ponad 5000 młodych osób z Polski i krajów bałtyckich spotkało się 13 października, by oficjalnie rozpocząć kolejną edycję #YouthEmpowered – programu, w ramach którego Coca-Cola HBC wspiera młodzież w wyborach edukacyjnych i zawodowych. Wraz z lokalnymi partnerami, przygotowano dla uczestników pełne inspiracji i praktycznych informacji spotkania z przedstawicielami świata biznesu, ekspertami rynku pracy, przedsiębiorcami. W tym roku, polska odsłona programu realizowana jest wspólnie z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, organizacją należącą do nominowanego do Pokojowej Nagrody Nobla 2022 Junior Achievement Worldwide.

Jakie będą zawody i kompetencje przyszłości? Co zrobić, żeby z sukcesem wejść na rynek pracy? Czy warto zakładać swój własny biznes? Odpowiedzi na te pytania padną już w najbliższy czwartek, 13 października, podczas wielkiego otwarcia kolejnej edycji programu #YouthEmpowered – wspólnej inicjatywy Coca-Cola HBC Polska i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Napisanie pierwszego CV może wydawać się trudne. Bez doświadczenia zawodowego, którym można wypełnić jedną z najważniejszych sekcji CV, trzeba wykazać się dużą kreatywnością. Jak napisać CV w trakcie studiów lub zaraz po nich, żeby zaimponować rekruterowi? Jest na to kilka sposobów.

Bardzo wielu studentów decyduje się na połączenie kształcenia z pracą zarobkową. Jest to pierwszy krok w stronę niezależności finansowej, ale także okazja do zdobycia cennego doświadczenia. Jakich specjalistów potrzebuje rynek pracy w Żywcu? Jakie są najpopularniejsze prace podejmowane przez studentów? Ile można zarobić? Podpowiadamy.

Medycyna to obszerna i niezwykle wymagająca dziedzina nauki. Swoje ambicje zawodowe mogą realizować w niej specjaliści z bardzo wielu profesji – w tym patomorfologowie. Najczęściej jednak kojarzy się ich z dobrym kryminałem i pośmiertnym badaniem zwłok. Jak jednak wygląda to w rzeczywistości i kim tak naprawdę jest patomorfolog?

W życiu każdego z nas nadchodzi moment, w którym zapada trudna decyzja o zmianie dotychczasowego miejsca pracy. I choć może być ona podyktowana różnymi powodami, głównym celem w każdym przypadku jest chęć zmiany na lepsze. Czasem jednak pracodawca decyduje się za wszelką cenę zatrzymać pracownika, składając mu kontrofertę. Kiedy i czy w ogóle warto rozważyć jej przyjęcie?

Korzystne warunki zatrudnienia już od dawna nie ograniczają się wyłącznie do atrakcyjnego wynagrodzenia. Wraz z nim pracownik pragnie uzyskać od firmy dodatkowe świadczenia pozapłacowe, w postaci benefitów pracowniczych. Dodatki do pensji to dla pracodawców sprawdzony sposób na przyciągnięcie kandydatów. Ci drudzy zaś zyskują dzięki temu dostęp do licznych, bezpłatnych bonusów. Które z nich są obecnie najchętniej oferowane przez firmy?

Przyjazna atmosfera to kluczowy element, jeżeli chodzi o dobre samopoczucie w miejscu pracy. Dłuższa współpraca niewątpliwie wpływa na dobre relacje. Warto jednak pamiętać, że są granice, których w przypadku znajomości zawodowych nie należy przekraczać, a tym samym ostrożnie dobierać tematy, które porusza się ze współpracownikami. Które z nich bezpieczniej omijać?