
Platforma Enpulse, służąca badaniu zaangażowania pracowników, we współpracy z Nais, platformą do zarządzania benefitami opublikowały raport „Czy czujesz się doceniany?”, który rzuca nowe światło na postrzeganie tak ważnej dla Polaków kwestii jak bycie docenianym w miejscu pracy. W badaniu wzięło udział 1203 respondentów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i odczuciami na temat docenienia w swoich organizacjach.

Niemal 3 na 4 przedsiębiorstwa w Polsce mają problemy z obsadzeniem stanowisk pracownikami szeregowymi, wykonującymi proste i powtarzalne czynności. Mowa m.in. o pracownikach fizycznych, kasjerach, pakowaczach czy magazynierach. W co drugiej firmie rekrutacja takiej osoby trwa ponad miesiąc, 41 proc. organizacji zamyka ten proces w miesiąc – wynika z raportu Tikrow „Rynek pracowników szeregowych”. Luki kadrowe na najniższych stanowiskach mogą wpłynąć na opóźnienia w łańcuchu dostaw. 47 proc. przedsiębiorstw obawia się, że opóźni to realizację zamówień, a 40 proc. ma większe trudności w pozyskiwaniu nowych klientów. Jednak z badania płyną także optymistyczne dla pracodawców wnioski pokazujące, że Polacy coraz chętniej podejmują się zajęć dodatkowych, które uzupełniają te braki kadrowe. Niemal 70 proc. zarabiających w ten sposób przeznacza na dorywcze zajęcia nawet 20 godzin tygodniowo, czyli pół etatu.

Spersonalizowany plan rozwoju, wspieranie work-life balance i employee experience... To tylko niektóre z trendów, które zdominują sektor HR w 2024 roku według zestawienia przygotowanego przez Preply. Wniosek? Firmy będą musiały mocniej zadbać o pracowników. Skorzystają na tym obie strony.

Czy wiesz, że aktualnie na rynku pracy spotykają się aż cztery różne pokolenia? Każde z nich ma nieco inne oczekiwania i nieco inaczej podchodzi do swoich obowiązków. Poznaj ich mocne strony i sprawdź, co jest priorytetem dla przedstawicieli poszczególnych grup!

60% przedsiębiorstw w Polsce planuje w 2024 roku podwyżki wynagrodzeń. Wzrost pensji dotyczy wszystkich sektorów, ale niektóre zawody odczują je szczególnie mocno. Zespół Preply przygotował zestawienie branż, w których podwyżki mogą sięgać nawet 20%. Łączy je jeden wspólny mianownik.

W obecnej rzeczywistości biznesowej, gdzie rywalizacja o talent i lojalność pracowników staje się coraz bardziej zacięta, kluczowym czynnikiem determinującym sukces organizacji staje się zaangażowanie zespołu. Jednak, zrozumienie, czym dokładnie ono jest i jak je skutecznie mierzyć, stanowi wyzwanie dla wielu firm. To pojęcie, w swej istocie, sięga dalej niż tylko obecność w miejscu pracy czy wydajność w pracy. Obejmuje ono głębszą więź między pracownikiem a organizacją, opartą na wspólnych wartościach, misji i zaufaniu.

Jeszcze jakiś czas temu stosunkowo niewiele firm przeprowadzało rozmowę kwalifikacyjną online. Obecnie jednak pracodawcy coraz częściej się na to decydują, na co niemały wpływ miała pandemia koronawirusa, która wymusiła zdalny tryb prowadzenia rekrutacji. Jeśli czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna online, sprawdź, jak należy się do niej przygotować!

Aby usprawiedliwić nieobecność w pracy z powodu kryzysu zdrowotnego, ciąży czy opieki nad chorym członkiem rodziny, musisz dostarczyć swojemu przełożonemu zwolnienie lekarskie. Niegdyś można było uzyskać je jedynie podczas wizyty w gabinecie, dziś natomiast otrzymasz je nawet bez wychodzenia z domu, w trakcie e-konsultacji. Czym dokładnie jest L4 online i komu przysługuje? Jakie korzyści za sobą niesie i gdzie znajdziesz jego pełną wersję? Poznaj najważniejsze informacje na temat e zwolnienia i dowiedz się, jak zdobyć je w 15 minut!

Zamierzasz związać swoją przyszłość zawodową z branżą IT i myślisz o zawodzie testera oprogramowania? Zanim znajdziesz swoją wymarzoną pracę, koniecznie zapoznaj się z najpopularniejszymi mitami na temat tej profesji. Przekonaj się, co tak naprawdę musisz wiedzieć o testowaniu oprogramowania!

Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują do pracy w charakterze stewarda/stewardesy.

Czeka Cię pierwszy dzień w pracy i zastanawiasz się, jak sobie poradzisz? Jeśli w odpowiedni sposób przygotujesz się do tego wyzwania, z pewnością uda Ci się pokonać stres. Wszystko po to, aby dobrze wypaść w nowym środowisku. Sprawdź więc, o czym nie możesz zapomnieć!

Black Week w handlu to już nie kilka dni, ale praktycznie cały miesiąc szturmu klientów na galerie handlowe i e-sklepy. Eksperci Tikrow, aplikacji z ofertami pracy natychmiastowej, szacują, że szał zakupów wygeneruje zapotrzebowanie na pracowników o 20 proc. wyższe niż w innych miesiącach roku. Dlatego odpowiednio liczna załoga sklepu, obok ciekawej oferty promocyjnej, stanowi największe wyzwanie w handlu przy okazji Black Week – wskazuje na to aż 68% badanych firm. W jej skompletowaniu pomagają pracownicy dorywczy, którzy w wielu sklepach uzupełniają stałą kadrę już niemal przez cały rok. W ten sposób pracodawcy optymalizują koszty i procesy, a Polacy mogą szybko i sporo dorobić. Dniówka na takich stanowiskach jak kasjer czy magazynier wynosi ok. 250 zł na rękę.

Offshore może być przyszłością, ale musimy zadbać o pracowników. Ważny apel do szkół branżowych

Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 i 16 listopada w formie hybrydowej.

Rekruter, analizując nadesłane życiorysy, opiera się na przeszłości zawodowej kandydata. Często to właśnie na podstawie poprzednich miejsc pracy ocenia, czy dana osoba nadaje się do pracy na określonym stanowisku, czy też nie. Dlatego istotne w tym procesie są referencje, czyli opinia poprzedniego pracodawcy o pracowniku. Jakie konkretnie mają znaczenie? Sprawdźmy!