Praca - artykuły, informacje

Napisanie pierwszego CV może wydawać się trudne. Bez doświadczenia zawodowego, którym można wypełnić jedną z najważniejszych sekcji CV, trzeba wykazać się dużą kreatywnością. Jak napisać CV w trakcie studiów lub zaraz po nich, żeby zaimponować rekruterowi? Jest na to kilka sposobów.
Bardzo wielu studentów decyduje się na połączenie kształcenia z pracą zarobkową. Jest to pierwszy krok w stronę niezależności finansowej, ale także okazja do zdobycia cennego doświadczenia. Jakich specjalistów potrzebuje rynek pracy w Żywcu? Jakie są najpopularniejsze prace podejmowane przez studentów? Ile można zarobić? Podpowiadamy.
Medycyna to obszerna i niezwykle wymagająca dziedzina nauki. Swoje ambicje zawodowe mogą realizować w niej specjaliści z bardzo wielu profesji – w tym patomorfologowie. Najczęściej jednak kojarzy się ich z dobrym kryminałem i pośmiertnym badaniem zwłok. Jak jednak wygląda to w rzeczywistości i kim tak naprawdę jest patomorfolog?
W życiu każdego z nas nadchodzi moment, w którym zapada trudna decyzja o zmianie dotychczasowego miejsca pracy. I choć może być ona podyktowana różnymi powodami, głównym celem w każdym przypadku jest chęć zmiany na lepsze. Czasem jednak pracodawca decyduje się za wszelką cenę zatrzymać pracownika, składając mu kontrofertę. Kiedy i czy w ogóle warto rozważyć jej przyjęcie?
Korzystne warunki zatrudnienia już od dawna nie ograniczają się wyłącznie do atrakcyjnego wynagrodzenia. Wraz z nim pracownik pragnie uzyskać od firmy dodatkowe świadczenia pozapłacowe, w postaci benefitów pracowniczych. Dodatki do pensji to dla pracodawców sprawdzony sposób na przyciągnięcie kandydatów. Ci drudzy zaś zyskują dzięki temu dostęp do licznych, bezpłatnych bonusów. Które z nich są obecnie najchętniej oferowane przez firmy?
Przyjazna atmosfera to kluczowy element, jeżeli chodzi o dobre samopoczucie w miejscu pracy. Dłuższa współpraca niewątpliwie wpływa na dobre relacje. Warto jednak pamiętać, że są granice, których w przypadku znajomości zawodowych nie należy przekraczać, a tym samym ostrożnie dobierać tematy, które porusza się ze współpracownikami. Które z nich bezpieczniej omijać?
Chcesz zmienić pracę i szukasz nowych wyzwań? A może interesuje Cię praca na planie zdjęciowym i poznawanie tej branży od środka? Spróbuj więc swoich sił w pracy jako fachowiec! Obecnie występuje duże zapotrzebowanie na osoby, które pomogą w profesjonalnym przygotowaniu planu zdjęciowego.
Przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej nie oznaczają jedynie nauczenia się kwestii i odpowiedzi na najbardziej popularne pytania, jakie może zadać rekruter. Aby dobrze wypaść, należy zadbać również o odpowiedni strój. Konkretny ubiór jest zależny od miejsca zatrudnienia i rodzaju pracy, jednak istnieje kilka solidnych zasad, których należy przestrzegać podczas przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej.
W momencie, gdy znasz język obcy na poziomie zaawansowanym lub biegłym, logicznym krokiem jest aplikowanie na międzynarodowe oferty pracy. Są one w większości lepiej płatne, a dzięki kontaktowi z językiem możesz ciągle nad nim pracować i polepszać jego znajomość. W takich wypadkach również rozmowy kwalifikacyjne są prowadzone w języku obcym. Sprawdź koniecznie, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej w obcym języku!
Aż 50% pracujących Polaków nie je codziennie owoców, 40% nie spożywa codziennie warzyw. To niepokojące dane z badania Dailyfruits. Jak ważny wpływ mają na nasze zdrowie owoce i warzywa wskazuje dietetyk wymieniając 5 istotnych powodów, dla których powinniśmy je spożywać każdego dnia, także w pracy.
W pracy, bez względu czy wykonujemy ją w biurze czy na home office, często spędzamy więcej niż pół dnia. Niestety nie jest to jak pokazują badania czas sprzyjający zdrowym nawykom żywieniowym. Stres, brak ruchu, a przede wszystkim podjadanie przynosi zgubne efekty w postaci dodatkowych kilogramów. Odżywianie ma istotny wpływ na pamięć i koncentrację, która jest nam niezbędna, aby dobrze funkcjonować w pracy. Istotne są posiłki i przekąski w ciągu dnia pracy. O czym powinniśmy przede wszystkim pamiętać, aby dokonywać dobrych wyborów żywieniowych podpowiada dietetyk.
Życiorys, zwany również „CV” składa się z kilku ważnych sekcji, które razem tworzą odzwierciedlenie doświadczenia zawodowego i celów w karierze danej osoby. Mimo ogólnego założenia, że sekcja „doświadczenie” jest najważniejsza, nie jest to prawdą. Równie ważna i wartościowa dla rekrutera jest również część „szkolenia i kursy”, w której kandydat opisuje zdobyte przez siebie doświadczenie. Sprawdź koniecznie, jak opisać szkolenia w CV!
Aż 55% Polaków nie wie, czym umowa o pracę różni się od kontraktu B2B. Z kolei 56% twierdzi, że warunki pracy na B2B są dla nich niezrozumiałe. Jednocześnie aż 83% z nas zwraca dużą uwagę na proponowany przez pracodawcę rodzaj umowy. Co jeszcze Polacy sądzą o tych dwóch formach współpracy?
Millenialsi i osoby z pokolenia Z robią dziś rewolucję na rynku pracy. Zachętą dla młodych talentów nie mogą być już tylko zarobki. Wyniki corocznego badania „Student w pracy” przeprowadzonego w ramach Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu pokazują, czego studenci oczekują od pracodawców. Co jest dziś ważniejsze od pieniędzy?
W obecnych czasach programista to jeden z bardziej pożądanych zawodów. Nic dziwnego – atrakcyjne zarobki i możliwość rozwoju to czynniki przyciągające młodych ludzi do zapoznania się z branżą informatyczną. Nie każdemu jednak udaje się osiągnąć sukces i mieć satysfakcję z wykonywanej pracy. Jakie cechy powinien posiadać dobry programista, aby wyróżnić się na tle innych pracowników?
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności