Praca - artykuły, informacje

Negocjowanie wysokości pensji czy podwyżki większości z nas przychodzi z trudem. Nie wiemy, jak zacząć taką rozmowę i jak ją dobrze poprowadzić. Jak rozmawiać z potencjalnym lub obecnym szefem, by dostać pieniądze, na które zasługujemy?
Miałeś kilka dłuższych przerw w zatrudnieniu i boisz się, że to nie spodoba się potencjalnemu pracodawcy? Niepotrzebnie. Sprawdź, jak się z tym uporać.
Znają języki obce, najnowsze technologie nie mają dla nich tajemnic, bez trudu funkcjonują jednocześnie w dwóch przestrzeniach: rzeczywistej i internetowej. Pokolenie Z, bo o nim mowa, to aktualni studenci, którzy właśnie stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Odważni i optymistyczni, wierzą w swoje kompetencje i szukają pracy, która nie tylko zapewni im środki do życia, ale też pozwoli na rozwój osobisty. W co wierzą przedstawiciele pokolenia Z, czego oczekują od pracodawcy i jakimi będą pracownikami?
We wrześniu tego roku portal Praca.pl przeprowadził badanie wśród studentów, mające na celu sprawdzenie ich opinii na temat rynku pracy*. Zaledwie 13% ankietowanych oceniło rynek pracy jako otwarty na młodych.
Dla 97% kandydatów postawa firmy podczas rekrutacji ma wpływ na to, czy będą do niej aplikować po raz kolejny - wynika z badania międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl. Jakie są najczęstsze grzechy rekruterów?
Według wielu szacunków polscy pracodawcy zmagają się z deficytem nawet 50 000 specjalistów z branży IT. Tymczasem, tylko kilka procent z kandydatów na stanowiska informatyczne przechodzi kolejne etapy rekrutacji.
Ciekawe obowiązki, atrakcyjne wynagrodzenie, niskie wymagania wobec kandydata – takie ogłoszenia przyciągają wiele osób. Ale mało kto wie, że w ten sposób oszuści starają się zdobyć dane osobowe do celów przestępczych. Swoją niefrasobliwością narażamy się na wiele nieprzyjemnych sytuacji.
Dokładny zakres obowiązków i wysokość pensji to najważniejsze informacje, które chcieliby znaleźć w ogłoszeniu o pracę potencjalni kandydaci - wynika z ankiety międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl. Najbardziej zniechęcająco działa na nich brak informacji o tym, kto jest pracodawcą.
Bywa, że spełniamy wszystkie wymagania, które stawia kandydatom nasza wymarzona firma. Mamy kwalifikacje, doświadczenie i świetnie współgramy w zespole. A jednak nikt nie odpisuje na nasze maile, telefon milczy. Dlaczego?
Z raportu magazynu F5 wynika, że pokolenie Millenialsów stanowi najliczniejszą grupę społeczną. W Polsce jest ich już 11 mln. To ludzie, którzy szczególnie dbają o zdrowy styl życia, wygląd i wizerunek. To właśnie wśród nich będzie rosło zapotrzebowanie na usługi m.in. dietetyków i kosmetologów.
Trzeci kwartał 2016 roku potwierdził wcześniej widoczne na rynku pracy tendencje. Analiza ofert pracy zamieszczonych na portalu Praca.pl pokazuje, że rynek pracy stał się rynkiem pracownika. Ogłoszeń przybywa. Ich liczba w stosunku do trzeciego kwartału 2015 roku zwiększyła się o 79%. To jeszcze większy wzrost niż w pierwszym i drugim kwartale tego roku.
Smartfony z jednej strony pomagają nam pozostawać w kontakcie ze znajomymi, być na bieżąco z informacjami i wykonywać pilne zadania w drodze. Z drugiej strony urządzenia te sprawiają, że jesteśmy mniej produktywni, gdy pracujemy przy biurkach – tak wynika z nowego eksperymentu psychologicznego przeprowadzonego przez Uniwersytet w Würzburgu oraz Uniwersytet Nottingham Trent, który został zlecony przez Kaspersky Lab.
Polacy na bieżąco śledzą ogłoszenia o pracę – wynika z ankiety międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl. Nawet mając stałą pracę regularnie zaglądamy na serwisy związane z karierą i rekrutacją.
Od stycznia idzie w górę minimalne wynagrodzenie. Rząd zapowiada także, że minimalna emerytura od marca 2017 r. wyniesie 1 tys. zł. Co to oznacza dla rynku?
Ile tak naprawdę jest wart dodatkowy dochód zasilający domowy budżet? Z pewnością więcej niż nominalne kilkaset złotych. Comiesięczny zastrzyk gotówki pozwala na rozwój pasji, korzystanie z ulubionej formy rozrywki, a w dłuższej perspektywie na poprawienie jakości życia. Dyskusję na ten temat chcą wywołać organizatorzy kampanii społecznej „Możesz więcej”, którzy krzewią ideę przedsiębiorczości bez liczenia na pomoc socjalną, czy nieefektywne programy aktywizujące.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności