
Sześć sekund. Tyle czasu średnio rekruter poświęca CV, zanim zdecyduje się je odrzucić lub przyjrzeć się mu wnikliwiej. To dobry powód, by przed wysłaniem bardzo dokładnie sprawdzić swój życiorys.

Aż 27 proc. Polaków odczuwa stres w pracy z powodu atmosfery w biurze, a 25 proc. ze względu na nadmierne obciążenie obowiązkami – wynika z badania przeprowadzonego w maju przez serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl.

Gdy, po często długim, męczącym i stresującym okresie szukania pracy, otrzymujesz w końcu wymarzoną ofertę. Myślisz, uff mam nową pracę. Nie spoczywaj jednak na laurach. Pamiętaj, by w nowym miejscu pracy zbytnio się nie rozluźnić.

Okres wakacji to idealny czas na znalezienie dobrze płatnej pracy za granicą, bo w miesiącach letnich zdecydowanie wzrasta zapotrzebowanie naszych zachodnich sąsiadów na pracowników sezonowych. Niestety nie brakuje także nieuczciwych pośredników i fikcyjnych ofert, dlatego szukając pracy należy zachować szczególną czujność.

Dane demograficzne wskazują, że od lat powojennych dzietność wyraźnie spada i od 1990 roku nie wzniosła się powyżej wartości 2, niezbędnej do zastępowania pokoleń. Tym samym polskie społeczeństwo się starzeje.

W czasach, gdy brakuje liderów, trzeba ich sobie wychować. Jak dostrzec w kandydacie potencjał menedżerski? Oto sześć podpowiedzi serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl, które sprawią, że rekrutacja przebiegnie sprawniej.

Pracownicy, którzy muszą pożegnać się z wieloletnią pracą, często upatrują przyczyny takiej sytuacji w sobie. Dobry program outplacementu pomoże im przyjąć bardziej realistyczną perspektywę oraz sprawi, że zmiana pracy stanie się szansą na rozpoczęcie nowego i interesującego etapu w życiu.

Ponad 30 proc. najważniejszych umiejętności, które dziś ceni się u pracowników, zmieni się w ciągu kilku lat. Rynek pracy wciąż ewoluuje. Sprawdź, na kogo będzie czekać praca w 2020 roku.

Tylko w zeszłym roku na rynku pojawiło się 74 680 ogłoszeń na stanowisko specjalisty IT. Tymczasem studia informatyczne zaczęło 26 234 nowych studentów, a ok. 3 000 osób, chcąc nauczyć się programowania, zdecydowało się na szybki bootcamp informatyczny.

CV jest wizytówką kandydata, która decyduje o jego udziale w procesie rekrutacji. Dotyczy to również specjalistów IT, którzy mimo bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy, wciąż muszą konkurować o najciekawsze oferty. Stosowanie się do ogólnych zasad tworzenia CV oraz zamieszczenie informacji poświadczających wiedzę i doświadczenie w IT mogą zwiększyć szansę kandydata na zdobycie wymarzonej pracy.

Jak powszechnie wiadomo, CV jest jednym z najczęściej redagowanych dokumentów – zmieniamy je wraz ze zmianą miejsca pracy, stanowiska, wraz nabyciem nowych certyfikatów lub podczas aplikacji do pracodawców z różych branż. Warto wiedzieć, że CV przedkładane angielskojęzycznemu pracodawcy powinno wyglądać nieco inaczej niż standardowy szablon, którym posługujemy się w Polsce. Jeśli więc zamierzasz aplikować na stanowisko w zagranicznej firmie lub chcesz, by Twoje CV wyglądało atrakcyjnie dla pracodawców na rynku międzynarodowym, zwróć uwagę na poniższe kwestie.

Jak rozpoznać najlepszą ofertę pracy i wartościowego pracodawcę? Wizytówką każdej firmy są jej pracownicy – ci obecni, ale również byli. Warto zwrócić uwagę też na to, jakie warunki zatrudnienia proponuje dany pracodawca. By ustalić kulturę pracy w danej organizacji, można wspomóc się rankingami oraz przejrzeniem mediów społecznościowych.

Testy psychologiczne są obowiązkowym elementem rekrutacji w policji, wojsku czy na lotniskach. Ostatnio stały się też modne podczas rekrutacji na stanowiska menadżerskie i wymagające pracy w zespole. Źle przeprowadzone mogą jednak odstraszyć kandydatów do pracy.

CV może być jednym z najskuteczniejszych narzędzi w drodze do wymarzonej pracy. To wizytówka, która ma zachęcić do kontaktu z nami. Ale i ono potrzebuje wiosennego przeglądu.

Kiedy szukasz pracy, powinieneś być kreatywny, musisz wyróżnić się z setek aplikacji, tylko wtedy masz szansę. Ile razy to słyszałeś? Setki. Jednak to nie zawsze najlepsza droga.