
Wykluczenie z rynku pracy oraz zagrożenie wykluczeniem społecznym to niepokojący trend, który dotyka Państwa Europy Zachodniej – zauważa w swoim raporcie Komisja Europejska. Co więcej zagrożenie ubóstwem zaczyna dotykać już nie tylko bezrobotnych, ale również osoby pracujące. Jak w tej sytuacji mają sobie poradzić młodzi Europejczycy wśród, których bezrobocie już teraz wynosi powyżej 21 proc., czyli ok. dwa razy więcej niż u dorosłych?

Z raportu na temat deficytowych zawodów w Europie (jak również w Polsce) przygotowanego przez ManpowerGroup wynika, że najwięcej brakuje pracowników fizycznych i osób z technicznymi umiejętnościami.

W brytyjskim rankingu wśród firm najbardziej przyjaznym mniejszościom seksualnym na pierwszym miejscu uplasował się Ernst&Young – jest to firma, która jest najbardziej tolerancyjna wobec homo i biseksualnych osób.

Z ostatnich badań wynika, że ciężka praca nie ma odzwierciedlenia w wysokich zarobkach. Pracownicy przez to czują się niedoceniani i wykorzystywani.

6 miliardów złotych rocznie - tyle będzie kosztowała pracodawców wyższa składka rentowa. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 lutego. W konsekwencji, płacąc w marcu lutowe składki przedsiębiorcy będą musieli zapłacić nie 4,5%, a 6,5% z własnych środków.

Brud w firmie spożywczej, czy podejrzenie dyskryminacji pracowników tymczasowych? Badania satysfakcji pracowników mogą ujawnić mankamenty funkcjonowania firm, o których pracodawcom nawet się nie śniło – wskazują wyniki badania satysfakcji pracowników Work Express, agencji pracy tymczasowej, która „przepytała” już ponad 2 tys. zatrudnionych.

Z ankiety przeprowadzonej przez serwis rekrutacyjny Praca.pl wynika, że Polacy są bardzo punktualnym narodem. Ponad połowa pracowników (51%) nigdy nie spóźnia się do pracy.

Z danych Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy wynika, że kierowcy, elektrycy, budowlańcy będą znajdować się w wyższej grupie zawodowej. Natomiast zapotrzebowanie na inżynierów i lekarzy będzie wzrastało w ciągu najbliższych pięciu lat.

Naukowcy z Institute of Leadership & Management udowodnili, że technologia może w ogromnym stopniu ułatwiać nam codzienne obowiązki zawodowe, ale i również może być przyczyną stresu w miejscu pracy.

Z Badań Ankietowych Rynku Pracy przygotowanych przez Instytut Ekonomiczny NBP wynika, że Polacy nie potrafią dobrze szukać pracy.

Dziennik Gazeta Prawna informuje, że w Polsce coraz bardziej rozjeżdżają się płace. Rożnica przedstawiona jest na przykładzie pensji górniczej w wysokości 6 tysięcy i kasjerki, która otrzymuje nieco ponad 2 tysiące złotych.

Mimo, że otawrto niemiecki i austriacki rynek pracy, na wyjazd zdecydowało się tylko około 30 tysięcy osób. Według ekspertów, Polacy nie będą już tak chętnie wyjeżdżać za granicę w celach zarobkowych.

Rok 2011 był na rynku pracy czasem odrabiania strat i jednocześnie przygotowań do nadchodzącego kryzysu w roku następnym. Dojrzali pracownicy stali się konkurencyjni dla młodych, którzy zadbali tylko o większe roszczenia finansowe.

Jesteś studentem, absolwentem, pracownikiem naukowym? Masz ciekawe pomysły? Marzysz o ich urzeczywistnieniu? Szukasz wsparcia, ale żaden z proponowanych wcześniej projektów nie był dla Ciebie satysfakcjonujący? Zgłoś swój pomysł do III edycji programu Pierwszy krok we własny biznes .

GUS podał najnowsze dane o płacach i zatrudnieniu w listopadzie. Przeciętne wynagrodzenie brutto w przedsiębiorstwach wzrosło o 4,4 procent w porównaniu do listopada 2010 r., natomiast zatrudnienie wzrosło o 2,5 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.