
W 2012 roku przeszło co czwarty Polak spodziewa się wzrostu płac na poziomie 5-10% r/r. Ponad dwa razy więcej osób (63%) nie zakłada tak optymistycznego scenariusza – wynika z najnowszych danych Work Service S.A.

Po raz czwarty Grupa Call Center przy Stowarzyszeniu Marketingu Bezpośredniego organizuje konkurs na najlepszego konsultanta telefonicznego. W tej edycji wprowadzono kilka zmian. Celem konkursu jest promocja zawodu konsultanta telefonicznego i zwiększenie prestiżu tej trudnej i niewdzięcznej pracy.

Informacja zwrotna o wynikach każdego z kolejnych etapów rekrutacji, to nie tylko kwestia „dobrego tonu”. Pracodawca, który kontaktuje się z każdym kandydatem, nawet tym, którego ostatecznie nie zatrudni, pokazuje, że traktuje poważnie nie tylko kandydatów, ale też swój wizerunek.

Według New Economics Foundation – brytyjskiego instytutu, praca powinna zajmować 21 godzin tygodniowo. Dysponowalibyśmy wówczas czasem wolnym. Pozwoliłoby to również zatrudnić więcej osób (21 godzin to w zasadzie praca na pół etatu).

34% Polaków nie ma czasu wyjechać na urlop – takie wnioski można wyciągnąć z ankiety przeprowadzonej przez serwis Praca.pl – co trzeciemu pracownikowi z zeszłego roku zostało ponad 10 dni urlopu.

Decyzja o wyjeździe za granicę jest jedną z najtrudniejszych w naszym życiu. To jaką obierzemy drogę ma kluczowy wpływ na nasze dalsze losy. Podjęcie pracy za granicą musi być jednak dobrze przemyślane. Co czeka nas w nowym miejscu oraz jak się do tego przygotować - to największe obawy osób planujących rozpoczęcie pracy w innym państwie.

Obecne osłabienie rynku pracy w Polsce wpłynie na ogólny wzrost ilości osób bezrobotnych, ale również wzrost ilości osób, które są długotrwale bezrobotne – czyli pozostają bez pracy przez minimum rok.

Bardzo często pracodawca nie wie w jaki sposób zmotywować swojego pracownika. Nie wie również, jakich użyć argumentów, które skłoniłyby personel do pozostania w firmie.

Decyzja o wyjeździe za granicę jest jedną z najtrudniejszych w naszym życiu. To jaką obierzemy drogę ma kluczowy wpływ na nasze dalsze losy. Podjęcie pracy za granicą musi być jednak dobrze przemyślane. Co czeka nas w nowym miejscu oraz jak się do tego przygotować - to największe obawy osób planujących rozpoczęcie pracy w innym państwie.

Pomimo spowolnienia gospodarczego i niepewnej sytuacji na rynku pracy, wynagrodzenia pracowników tymczasowych w 2011r. wzrosły w stosunku do 2010 roku. Jak wynika z danych agencji pracy Start People średnie stawki godzinowe brutto w najpopularniejszych pracach tymczasowych w 2011 roku wzrosły nawet do kilkunastu proc. w zależności od rodzaju pracy i regionu kraju.

Według badań przeprowadzonych przez University of Central Lancashire, 25% pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii cierpi na chroniczną nudę.

Przez pierwsze pół roku od otwarcia niemieckiego rynku pracy przybyło do pracy jedynie o 22 tysiące więcej Polaków, niż w pierwszym półroczu 2011 roku. Polska natomiast stała się atrakcyjnym miejscem pracy dla Niemców.

Stażyści walczą o pensję, która pokryłaby wszystkie koszty utrzymania. W tym celu Europejskie Forum Młodzieży zabiega w Komisji Europejskiej o uchwalenie unijnego dokumentu dotyczącego wynagrodzenia.

Większość Polaków poleciłaby swojego pracodawcę, zarówno potencjalnemu kandydatowi, jak i rodzinie czy przyjaciołom. Aż 40% badanych chciałoby pracować w obecnym miejscu pracy za 5 lat. – wynika z badania Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych „Poszukiwanie pracy poprzez social media”, przeprowadzonego wśród użytkowników biznesowego serwisu społecznościowego GoldenLine. Co ciekawe, mimo deklarowanego przywiązania do pracy, w Internecie znajdziemy dużo niepochlebnych anonimowych komentarzy na temat wielu pracodawców.

GUS podał dane o płacach i zatrudnieniu w ostatnim miesiącu minionego roku. Przeciętne wynagrodzenie brutto w przedsiębiorstwach wzrosło w grudniu o 4,4 procent w porównaniu do grudnia 2010 r., natomiast zatrudnienie wzrosło o 2,3 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.