Stojące przed współczesnym biznesem wyzwania są często na tyle złożone i trudne, że liderzy nie są w stanie rozwiązać ich w pojedynkę. Umiejętność prowadzenia dialogu z członkami zespołu oraz sztuka wspólnego myślenia może stać się źródłem przewagi konkurencyjnej i efektywności całej organizacji.

Od dłuższego czasu nie było tak wielu znaczących zmian w kodeksie pracy, jak te, które zostały wprowadzone w ubiegłym roku. Część z nich dotyczyła czasu pracy i służyła elastycznemu jego kształtowaniu przez pracodawców i pracowników. 4 marca tego roku weszła zaś w życie kolejna ustawa nowelizująca kodeks pracy w zakresie czasu pracy.

Znajomość języka angielskiego we współczesnym biznesie jest obecnie standardem. W odpowiedzi na ten trend, Akademia Leona Koźmińskiego przygotowała studia podyplomowe Business Studies in English. Podstawowym ich celem jest nabycie przez słuchaczy specjalistycznej wiedzy i umiejętności potrzebnych do funkcjonowania w anglojęzycznym środowisku biznesowym, a także przygotowanie nauczycieli i lektorów angielskiego do prowadzenia zajęć z Business English.

Istnieje pogląd, że aby trafić na łamy gazet czy na antenę radiową lub telewizyjną trzeba po prostu mieć znajomych dziennikarzy. Im zna się ich więcej, tym efekt pewniejszy. Niektórzy dodają jeszcze, że takim znajomościom sprzyjają skromne dowody wdzięczności. Prawda to, czy nie? Otóż – jak często bywa – prawda, ale i nieprawda zarazem.

Trudny klient to dla jednych klient wymagający, dla drugich taki, który nie potrafi określić swoich oczekiwań, jeszcze dla innych ten, który zawsze wie lepiej, mimo że nie jest ekspertem w danej dziedzinie. Klient może być trudny na wiele sposobów. Jak rozpoznać, z jaką trudnością mamy do czynienia, i sprawić, że sprzedaż zakończy się sukcesem?

Wstać w poniedziałek przed południem i przyjść do pracy na godzinę. Zjeść obiad w ulubionej restauracji ze znajomymi i umówić się na 17 do kina. Tak może wyglądać każdy dzień, jeśli Twój pracodawca wdroży model ROWE.

Chcesz wiedzieć więcej o Mondelez Polska? Chcesz poznać ludzi, którzy stoją za sukcesem marek takich jak Milka, Jacobs czy Prince Polo? Chcesz odwiedzić biuro jednej z największych firm spożywczych?

Projekt '@kademia IT w biznesie - ITSG' to program mający na celu ułatwienie studentom wejścia na rynek pracy w branży IT. Uczestnicy @kademii odbędą płatny staż w firmie ITSG i będą pracować razem z doświadczonymi programistami nad rzeczywistymi projektami. Dla najlepszego uczestnika przygotowaliśmy dodatkowo nagrodę główną - dwutygodniowy wyjazd do Nicei na European Innovation Academy.
Grupa Uczelni Vistula, wprowadzająca sukcesywnie program zmiany w edukacji, rozpoczęła współpracę z Monster Polska jednym z najbardziej rozpoznawalnych serwisów kariery na świecie. Opierać się ona będzie na programie Vistula Monster Program , którego zadaniem jest przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy oraz budowanie wzajemnych relacji między studentami a pracodawcami.
Czujesz, że warto coś zmienić w życiu? Szukasz pierwszej pracy lub chcesz piąć się wyżej ale męczy Cię ciągłe „grzebanie” wśród ofert pracy?

Jeszcze przez 10 dni polscy artyści mogą przesyłać zgłoszenia do prestiżowego konkursu Henkel Art.Award. Stawką w finale międzynarodowym są wartościowe nagrody, przyznawane we współpracy z fundacją KulturKontakt Austria i wiedeńskim Muzeum Sztuki Współczesnej - mumok: czek na 7 tysięcy euro oraz indywidualne wystawy we wnętrzach mumok oraz w kraju ojczystym laureata. Łączna wartość nagród wynosi 35 tysięcy euro.

Dzisiejsze czasy serwują nam survivalowe warunki pracy. Życie traktuje nas bezwzględnie, bez znaczenia pozostają tu wszystkie zbędne, papierkowe tytuły. Czy skończyłeś uczelnię humanistyczną czy politechnikę, nie jest przesądzone to, w jakim zawodzie będziesz tak naprawdę musiał zaistnieć.

Realizuj siebie i swoje pasje w Fundacji ARS! Jeśli jesteś: - otwarty na nowe wyzwania - chętny do poznania ciekawych ludzi, - gotowy na realizację własnych pomysłów...

Serco, międzynarodowa firma usługowa, podpisała wstępny, trzyletni kontrakt z easyJet, jedną z głównych europejskich linii lotniczych, który dotyczyć będzie obsługi klienta. W ramach realizacji kontraktu, w siedzibie firmy Serco w Krakowie powstanie 250 nowych miejsc pracy. Jednocześnie Serco prowadzi nabór na kolejne 200 stanowisk związanych z innymi projektami realizowanymi w Krakowie.