
W Niemczech kobiety w pracy nie pokazują kolan, a Francuzki są bardzo eleganckie. Holendrzy na spotkania służbowe chodzą w t-shirtach i dżinsach. A Polacy

Jeśli jesteś studentem, pracujesz w branży turystycznej lub okołoturystycznej i chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, weź udział w bezpłatnym szkoleniu z ochrony danych osobowych.

Jak powinno zostać urządzone funkcjonalne stanowisko, aby praca przy komputerze nie była męczarnią i jakie są sposoby niwelowania ewentualnych dolegliwości?

Od kilku lat w szybkim tempie przybywa wytatuowanych Polek i Polaków. Potencjalnym pracodawcom ta tendencja nie przeszkadza. Pod warunkiem jednak, że nasz tatuaż nie będzie krzykliwy i natarczywy

Zdaniem 65 proc. Polaków zawód sprzątaczki jest zawodem trudnym i wymagającym. Tylko 17 proc. twierdzi, że to zawód lekki i przyjemny, niewymagający ani kwalifikacji, ani specjalnego przygotowania.

Już za chwilę wielkie otwarcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej, na które czekaliśmy od kilku lat. Do 1 lipca 2012, rozgrywki piłkarskie pochłoną bez reszty tysiące kibiców. Jak okres Mistrzostw postrzegają firmy? Czy w jakiś sposób się do nich przygotowały? Czy przewidują spadek efektywności pracowników?

21,6 proc. – aż o tyle wzrosła liczba wolnych miejsc pracy w Niemczech w porównaniu do 2011 roku. Z danych Niemieckiego Federalnego Urzędu Pracy wynika również, że o 27 proc. wzrosła także liczba legalnie zatrudnionych Polaków.

W maju tego roku liczba pracowników UBS Poland Service Centre w Krakowie przekroczyła liczbę 400. Od 2007 roku oddział firmy konsekwentnie poszerza w tym mieście swoją działalność. W Krakowie pracują już m. in. zespoły zarządzania ryzykiem, analizy rynkowej, raportowania finansowego i controllingu, a także dział prawny i marketingu. Firma przewiduje, iż do końca tego roku osiągnie w krakowskim biurze UBS zatrudnienie na poziomie 650 osób.

Polacy oceniając swoich pracodawców najwięcej negatywnych cech przypisują firmom z takich branż jak Sprzedaż, Marketing/Reklama/Public Relations oraz Finanse i Ekonomia. Najczęściej o wystawieniu negatywnej opinii decyduję wynagrodzenie oraz atmosfera panująca w miejscu pracy.

Polacy wciąż rzadko biorą pod uwagę Francję, decydując się na pracę tymczasową za granicą. Częściej wybieramy Niemcy. Tymczasem to właśnie we Francji na Polaków czekają zarobki wyższe niż w Niemczech czy Holandii.

Czy aby zdobyć wymarzoną pracę wystarczy odpowiedzieć na kilka ogłoszeń rekrutacyjnych? Czasem tak, ale przy obecnym, trudnym rynku pracy warto być nieco bardziej aktywnym kandydatem. W jaki sposób?

Firmy nie awansują osób niedbających o porządek w miejscu pracy. Z badań Career Survey wynika, że aż 28 proc. pracodawców nie wyobraża sobie awansu pracownika, na biurku, którego jest brud.

Szukasz pracy. Znalazłeś ciekawą ofertę, na którą chcesz odpowiedzieć. I w tym momencie zastanawiasz się jakie wysłać CV – standardowe czy kreatywne? Badacze z SWPS podpowiadają, czym się kierować przy wyborze takiej decyzji.

Czy programy Unii Europejskiej wspierające mobilność istotnie ułatwiają karierę zawodową
i wykorzystanie własnych umiejętności? Co przeszkadza w swobodnym poruszaniu się po europejskich rynkach pracy?

Praca w godzinach nadliczbowych to w wielu firmach norma – zwłaszcza teraz, kiedy redukcje zmniejszyły ilość pracowników, a jednocześnie pracy jest tyle samo, a niekiedy nawet więcej...