Praca - artykuły, informacje

Urlopy dostarczają bardzo potrzebnej przerwy od pracy, w czasie której możemy się zrelaksować i uciec od codziennego stresu. Jednak powrót z wakacji nie dla wszystkich jest łatwy. Jedni mogą czuć się pełni energii, a inni ze smutkiem i bez zapału wracają do pracy, której nie lubią. Eksperci monsterpolska.pl radzą – to dobry moment na zmianę pracy.

Krzysztof Cugowski na jednej z płyt Budki Suflera śpiewał: „Spalone mosty, to najlepszy w życiu start”. Czy, aby na pewno jest to dobra metoda na rozpoczęcie nowego etapu zawodowego?
Great Place to Work® Institute ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy w Europie w 2013r. Wśród stu najlepszych europejskich miejsc pracy znalazły się m.in. Microsoft, SAS Institute, EMC i Mars. Tegoroczna Lista prezentuje firmy z 19 krajów w Europie – po raz pierwszy w badaniach jakości miejsc pracy uczestniczyła Turcja.
Pozycja zamknięta, nieumiejętność patrzenia prosto w oczy, ponura mina i nadmierna gestykulacja... - to tylko część elementów komunikacji niewerbalnej, na które zwraca uwagę rekruter podczas spotkania z kandydatem. Podpowiemy Wam, jak należy je interpretować?
Jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, aby zdobyć wymarzoną pracę? W maju 2013 roku konsultanci Zielonej Linii przeprowadzili badanie ankietowe, którego celem była weryfikacja m.in. najbardziej poszukiwanych umiejętności na rynku pracy.
W maju, na portalu monsterpolska.pl wśród ofert pracy, najwięcej było tych dla specjalistów z branży IT. Poszukiwani są przede wszystkim programiści i administratorzy baz danych. Na drugim miejscu pod względem liczby ogłoszeń uplasował się sektor finansowy. Na trzecim miejscu znalazła się branża sprzedażowa. W porównaniu do poprzedniego miesiąca, ofert było mniej o 18 proc.
Freelancer.com, największy na świecie rynek outsourcingu i giełda pracy uruchamia polską stronę internetową - www.freelancer.com, której celem jest zachęcenie do działalności na własną rękę i stworzenie 50 tysięcy nowych miejsc pracy w okresie sześciu miesięcy, co może ożywić polską gospodarkę poprzez wzrost zatrudnienia i wyższy eksport.
Szukanie pracy jest jak randkowanie: najważniejsze jest dobre pierwsze wrażenie, a między okazywaniem zainteresowania a desperacją jest cienka linia. Ponadto, kontakty z pracodawcami to istne pole minowe – bardzo łatwo popełnić błąd, który eliminuje kandydata z dalszych etapów rekrutacji. Eksperci monsterpolska.pl mówią jak sobie z tym poradzić.
Jak pokazują wyniki sondażu Instytutu Badawczego Randstad i TNS, zdaniem co drugiego ankietowanego przedsiębiorcy podwyższenie minimalnego wynagrodzenia nie zniechęca firm do zatrudniania pracowników. Blisko 3 na 4 respondentów stwierdza, że powinno ono zostać podwyższone, w tym połowa z nich zaoferowałaby zmianę wyższą niż przewidują to zapisy ustawowe.
Jak podaje Międzynarodowa Organizacja Pracy w 2013 roku na świecie będzie ok. 73 mln tzw. „młodych bezrobotnych”. Już teraz w samej Wspólnocie 23,6% Europejczyków do 24 roku życia nie ma zatrudnienia, a okres, w którym pozostają bez pracy, wciąż się wydłuża. Do tej grupy w Polsce należy przeszło 700 tysięcy osób.
Trwa badanie polskiego rynku pracy. Każdy może wziąć udział w badaniu - do wygrania atrakcyjne nagrody!
Ankieta, przeprowadzona przez Monster Worldwide, Inc. ujawnia, że ponad połowa respondentów nie czuje się komfortowo dyskutując na temat płacy ze swoimi kolegami z pracy. Ankieta dowodzi także, że istnieją duże różnice między poszczególnymi kontynentami – tylko co czwarty Amerykanin swobodnie rozmawia o zarobkach w porównaniu do 43 proc. Europejczyków niemających z tym problemu.
I edycję konkursu Pracodawca Jutra organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami została rozstrzygnięta. Zwycięzcami konkursu zostały przedsiębiorstwa podejmujące inicjatywy employer brandingowe skierowane do uczniów, studentów lub absolwentów, a także prowadzące efektywne działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy.
Skąd wzięło się zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych? Gdzie doszukiwać się początków systemu pracy, polegającej na krótkotrwałym zatrudnieniu? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące rozwoju zatrudnienia w formie tymczasowej znajdują się w treści artykułu.
-Potrzebujemy nowych wyzwań i możliwości sprawdzenia się. Gdy już wszystkiego nauczyliśmy się w pracy, która dodatkowo nie spełnia naszych oczekiwań związanych z rozwojem zawodowym, to przestaje nam na niej zależeć. Bardzo często właśnie wtedy ją zmieniamy – uważa Beata Dworakowska, psycholog oraz konsultant ds HR w Agencji Pracy Tymczasowej Personnel Solutions Sp. z o. o.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności