
Około 60% Polaków jest niezadowolonych ze swoich zarobków, zaś blisko 40% deklaruje, że ich motywacja do pracy spada. Stres wywołany poziomem wynagrodzenia, ilością czasu spędzonego w biurze, a często też atmosferą to główne problemy pracowników. W efekcie zaledwie 22% z nich uważa się za szczęśliwych w miejscu zatrudnienia, zaś 13% wręcz przeciwnie. Brak satysfakcji z wykonywanych zadań przekłada się na chęć zmiany.

Dokumenty, kontakty, bezpieczeństwo... o czym jeszcze należy pamiętać, organizując swój pierwszy wyjazd do pracy za granicą? Jeśli planujesz zarobkową emigrację, sprawdź, co radzą doświadczeni Polacy. Być może ich historie pomogą uniknąć wielu błędów.

Lepiej dokładnie sprawdzić, czy na pewno chcemy pracować w danej firmie, zanim podpiszemy umowę. Inaczej praca marzeń może zamienić się w koszmar.

Analitycy już od dawna podkreślają dotkliwy w skutkach brak specjalistów w branży IT. Szacuje się, że rynek potrzebuje kilkudziesięciu tysięcy pracowników i deficyt ten będzie się pogłębiał. Problem w dużym stopniu dotyczy programistów, który należą do jednych z najbardziej poszukiwanych grup zawodowych. Warto więc zastanowić się nad przyczynami takiego stanu rzeczy oraz konsekwencjami, a jednocześnie zadać pytanie o możliwe rozwiązania, które pomogą zmienić sytuację na rynku.

Kluczem do zawodowego sukcesu jest obserwowanie zmian na rynku pracy i wymagań stawianych pracownikom oraz odpowiednie kierowanie karierą w oparciu o tę wiedzę. Najbardziej świadomi oraz aktywni w tym zakresie są młodzi Polacy. Aż 92 proc. osób w wieku 18-29 lat uważa, że warto być na bieżąco z rynkiem pracy i śledzić aktualne oferty pracy, nawet jeśli jest się obecnie zatrudnionym. Ekspert Pracuj.pl opowiada o tym, co możemy zyskać dzięki aktywnemu poszukiwaniu zawodowych szans.

Portale społecznościowe są świetnym narzędziem tworzenia i budowania społecznych relacji. Ale mogą też popsuć szansę na dobrą pracę. Wszystko zależy od tego, jak dobrze panujemy nad tym, co i komu udostępniamy w sieci.

Jedziesz na urlop i nie przestajesz odbierać służbowych telefonów i maili? Takie wakacje mogą zmęczyć bardziej niż praca. Sprawdź, jak naprawdę zostawić pracę w biurze i odpocząć.

Ważna zmiana dla firm, które wysyłają pracowników za granicę. Od 18 czerwca br. zaczynają obowiązywać nowe przepisy dotyczące pracowników delegowanych, czyli osób wykonujących pracę w innym kraju Unii Europejskiej niż kraj ich zatrudnienia. Właściwe organy będą mogły zbadać czy przedsiębiorstwo prowadzi znaczącą działalność w państwie siedziby oraz czy delegowanie pracownika ma charakter tymczasowy. Nowe przepisy dotyczą wszystkich branż. Pracodawcy będą zmuszeni do przechowywania dokumentacji dotyczącej delegowania oraz ustanowienia osoby przeznaczonej do kontaktu z właściwymi organami państwa przyjmującego. Dodatkowo są zobowiązani do składania oświadczenia umożliwiającego przeprowadzenie kontroli.

Menedżerowie zachodzą w głowę, jak poprawić skuteczność swoich pracowników. Cały czas poszukują nowych rozwiązań. Względy finansowe i możliwości awansu już nie wystarczają, bo pracownik oczekuje dziś od pracy czegoś więcej: przyjaznej atmosfery i poczucia, że robi coś ważnego.

Informatyczny rynek pracy, chłonny jak gąbka, potrzebuje coraz większej liczby pracowników. Według danych statystycznych w Europie brakuje w tej chwili blisko pół miliona specjalistów; nie inaczej jest w Polsce. Które miasta w kraju kuszą najwyższymi zarobkami? TOP 5 lokalizacji typują Sedlak & Sedlak oraz Hicron.

Jeśli pogoda latem dopisze, w okresie wakacyjnym pracy na rynku będzie zdecydowanie więcej. To dlatego, że po raz pierwszy od lat, Polacy wolą wczasy w kraju niż zagraniczne wojaże.

35 proc. polskich menadżerek i menadżerów uważa wolontariat kompetencji za jedno z najlepszych narzędzi CSR w pracy. Czy inicjatywy polegające na dzieleniu się wiedzą mogą więc zdominować Corporate Social Responsibility podejmowany przez przedsiębiorców? Zapytaliśmy przedstawicieli znanych firm społecznie odpowiedzialnych.

Czy przed wyborem miejsca pracy zastanawiasz się nad przestrzenią, w której będziesz spędzać większość dnia? Praca w korporacji nie odpowiada każdemu, a open space może rozpraszać uwagę. Pracownicy wielkich firm są skazani na rytm dnia determinowany zajęciami i stylem pracy innych osób, a skupienie wymaga samozaparcia.

Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto zastanowić się, jak wykorzystać go efektywnie. Dla wielu studentów to idealny moment na poszukiwanie stażu czy pracy, która może przedłużyć się także po sezonie. Aby zdobyć wymarzone stanowisko, kandydaci powinni pamiętać nie tylko o dobrze napisanym CV, ale też przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. Razem z ekspertami programu „RECEPTA na sukces w farmacji” zainicjowanego przez Gedeon Richter wyjaśniamy, jak odpowiadać na najczęstsze pytania rekruterów.

Chociaż osobom młodym i bez doświadczenia zawodowego wciąż trudniej znaleźć pracę, to jednak można zauważyć coraz większe zainteresowanie pracodawców absolwentami.

Zawód tłumacza od wielu lat kojarzony jest przede wszystkim z pracą w wydawnictwie. Z takim właśnie zajęciem wielu studentów różnych filologii chce wiązać swoją przyszłość. Czy to jedyne wyjście? W dobie outsourcingu i freelancerów działają liczne agencje specjalizujące się w tłumaczeniach z wielu języków, a co za tym idzie – zatrudniające wielu pracowników. Jak wygląda praca w agencji tłumaczeń?

Jedno jest pewne – trudny klient to ten, którego nie lubi nikt, kto w jakikolwiek sposób zajmuje się obsługą klienta. Czy istnieje jednak jakaś jedna, uniwersalna definicja trudnego klienta? I czy dla dwóch różnych sprzedawców ten sam klient zawsze będzie równie trudny?

W pierwszym kwartale 2016 r. pracodawcy opublikowali na portalu Pracuj.pl 2709 ofert praktyk i staży, to wzrost aż o 23% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Dane potwierdzają, że studenci mogą być zadowoleni z obecnej sytuacji na rynku pracy. Po zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych część z nich decyduje się na stałe zatrudnienie jeszcze na studiach. Jak wynika z danych zarobki.pracuj.pl studenci w niektórych obszarach już na początku kariery mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie.

O specyfice pracy w korporacji i o tym jak budować dobrą atmosferę w zespole - rozmawa z Anną Nazarczyk, menedżerem z łódzkiego Contact Center mBanku.

Wiele osób marzy o karierze w agencji reklamowej. Myślą, że jest prestiżowa, będą robić niesamowite rzeczy i dużo zarabiać. O czym należy pamiętać, przygotowując się do rekrutacji?