Praca - newsy

Przedsiębiorcy między sobą wymieniają się wiedzą a całość spotkania moderuje ekspert, który pokazuje optymalne rozwiązania i uwrażliwia słuchaczy na fake newsy. Właśnie tego oczekiwali przedstawiciele małego i średniego biznesu. Ruszyła dedykowana im platforma pytajeksperta.pl, której celem jest darmowe wsparcie przedsiębiorców i budowanie społeczeństwa informacyjnego w środowisku biznesowym. Projekt jest prywatną inicjatywą jednego przedsiębiorcy i wyższej uczelni.
Aż 47% Polaków irytuje się, gdy ich współpracownicy przychodzą do pracy przeziębieni. Jeszcze więcej, bo aż ponad 50% ankietowanych pracowników nie akceptuje, gdy ich współpracownicy nie myją rąk po wyjściu z toalety. Jakie jeszcze aspekty życia w biurze nas denerwują?
1. Broń boże nie szukaj pracy, dopóki nie stracisz obecnej.

Uniwersalna zasada. Grunt to się dobrze przygotować, a im mniej stresu, tym lepiej! Nie czujesz się najlepiej w swojej obecnej pracy? Czujesz, że zbliża się wielkie rozstanie? Pamiętaj! Nowej pracy warto zacząć szukać dopiero wtedy, kiedy w oczy zagląda nam widmo głodu i niezapłaconych rachunków.
W najbliższych latach na polskim rynku zabraknie ok. 3-4 milionów pracowników, szacują eksperci. Do roku 2050 ta luka może sięgnąć nawet 10 milionów osób. Firmy walczą już nie tylko o programistów, księgowych, finansistów i prawników, ale także szeregowych pracowników fizycznych. Dla kandydatów oznacza to jedno - okazję na lepsze warunki i wyższe wynagrodzenia.
W branży IT pracuje ponad 450 tys. specjalistów. Nie wszyscy to programiści z dyplomem wyższej uczelni. Sprawdź pozostałe TOP 3 najbardziej pożądanych zawodów, które gwarantują dobrą pensję i do których można przekwalifikować się nawet wtedy, gdy wcześniej z branżą IT nie miało się nic wspólnego.
Rozmowa kwalifikacyjna odgrywa kluczowe znaczenie w procesie rekrutacji. Według badania Undercover Recruiter, co trzeci pracodawca (33 proc.) już po 90 sekundach wie, czy zatrudni danego kandydata. Jak zatem przygotować się na spotkanie o pracę, aby w ciągu kilku minut zrobić dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy?
Czy jest sens pisać list motywacyjny jeśli nie masz doświadczenia zawodowego? Jak najbardziej!
W dniach od 18 do 24 listopada w całej Polsce odbywać będzie się 12. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Tegoroczny temat to #biznesbezbarier. Podczas 12. edycji największej w Polsce inicjatywy promującej świadomy rozwój i aktywną postawę wobec życia organizatorzy chcą docenić to, jak ważną wartością jest różnorodność w biznesie, ale również zastanowić się nad tym, jakie narzędzia mogą pomóc osobom, dla których przedsiębiorczość stanowi prawdziwe wyzwanie.
Rozmowa rekrutacyjna to nie rozprawa sądowa – nie trzeba odpowiadać na wszystkie pytania. Są takie, które można pominąć nie narażając się przy tym na niepowodzenie. Eksperci z HRK wymieniają 5 z nich.
Kilkadziesiąt ofert pracy w serwisach rekrutacyjnych miesięcznie, zarobki zbliżone do pensji programistów, szybkie awanse okraszone sporymi podwyżkami, a do tego wszystkiego - znacznie niższy próg wejścia do branży. Popyt na testerów automatyzujących jest tak duży, że firmy zatrudniają nawet osoby bez doświadczenia.
Twierdzenie, że mamy obecnie w Polsce rynek pracownika coraz częściej bywa bezrefleksyjnie przyjmowane za oczywistość. Wierzą w nie także menedżerowie wyższego szczebla, a takie przekonanie pomaga im np. podjąć decyzję o rozstaniu z obecnym pracodawcą. Niestety, często kończy się to rozczarowaniem.
Benefity dla pracowników często obejmują premie finansowe, opiekę medyczną lub np. karnety na fitness i inne aktywności. A gdyby tak zrobić inaczej i zaproponować nagrody rzeczowe dla tych, którzy starają się najbardziej? Akcja z nagrodami może stanowić ciekawe urozmaicenie w firmowej codzienności.
Ponad połowa ogłoszeń o pracę zawiera warunek znajomości języka angielskiego[1], a nadal jedynie 33 proc. Polaków zna go na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację. Wiemy, że języki wpływają na wysokość wynagrodzenia, ale nie uczymy się ich. Jak wynika z badań jedynie 16 proc. badanych systematycznie doskonali swój angielski.[2]
Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Do pracy po godzinach, a także odbierania służbowych telefonów i maili w trakcie urlopu przyznaje się blisko połowa z nas. Wyjątkiem jest branża IT. Programiści jako jedni z nielicznych wiedzą, jak naprawdę wypocząć.
Otwarta przestrzeń biurowa, w której znikają bariery między członkami zespołu, dla jednych jest uwolnieniem umysłu z czterech ścian, dla innych udręką, wydłużającą ich pracę przez brak skupienia. Na forum różnych, międzynarodowych organizacji co jakiś czas toczy się dyskusja o zaletach i wadach zastosowania otwartej przestrzeni w miejscu pracy. Tymczasem, coraz częściej ścierają się ze sobą dwa trendy: open space i praca zdalna.
Według danych GUS co roku blisko 400 tys. absolwentów opuszcza mury szkół wyższych. Tegoroczni są przedstawicielami pokolenia Z. I choć wyróżnia się kilka pokoleń to właśnie o „Zetkach” mówi się, że są tą generacją, która zmieni świat.
Pierwszym krokiem w celu trwałego ograniczenia poziomu absencji chorobowej w firmie jest właściwe określenie skali i źródeł problemu. Istnieje kilka różnych narzędzi pomiaru, zależnych od specyfiki danego przedsiębiorstwa, a także sposobów analizy zebranych informacji. Jednak każdy etap tego procesu jest obarczony ryzykiem popełnienia błędu rzutującego na miarodajność wyników.
Programista, który zaczynał karierę w latach ’90, potrzebował aż 11 lat na zdobycie tytułu seniora. Dziś ten czas skrócił się dwukrotnie. Rekordzistom awans zajmuje nawet kilkanaście miesięcy.
Co trzeci pracownik w Polsce uważa, że automatyzacja pracy przy pomocy robotów wymusi na nim konieczność przekwalifikowania się lub zmiany pracy w ciągu najbliższych 10 lat – wynika z raportu TOP CDR – Digitally Responsible Company. Badani zdają sobie sprawę, że dotychczasowe umiejętności mogą nie wystarczyć, by utrzymać się na rynku pracy w dobie postępującej cyfryzacji. Blisko 1/3 badanych wskazuje, że w ciągu ostatnich 3 lat wdrożenie nowoczesnych technologii wymusiło redukcję etatów.
Służbowy dress code, czyli zasady ubioru, których musimy przestrzegać w miejscu pracy to temat pozornie prosty. Nie w każdej firmie zasady te są jasno wytyczone, jednak nawet jeśli nie spisane, istnieją w naszej świadomości. Zasady łatwe do zrozumienia, ale w upalne dni trudne do przestrzegania.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Trochę humoru przed pracą:)
Mały ptaszek uciekał przed zimą na południe. Ale, że było bardzo zimno, ptaszek zmarzł i spadł na ziemię. Kiedy tak leżał, przechodziła krowa i upuściła na niego trochę "placka".
Ptaszek leżał sobie w krowich odchodach i poczuł, że robi mu się ciepło. Było mu tak przyjemnie, że zaczął śpiewać z radości.
Przechodzący kot usłyszał ptasie śpiewy i podszedł zbadać sprawę.
Odkrył ptaszka pod krowim plackiem i szybko go odkopał i zjadł.
Morał z tej historii:
1. Nie każdy kto narobi na ciebie jest twoim wrogiem.
2. Nie każdy, kto wydobędzie cię z g*a jest twoim przyjacielem.
3. Jak siedzisz głęboko w g*nie to lepiej trzymaj buzię na kłódkę
Polityka Prywatności