Praca - artykuły, informacje

tag
Według analizy Pracuj.pl wymóg znajomości języka angielskiego pojawia się w 44% ogłoszeń o pracę. Osobom, które nie mówią po angielsku, najtrudniej będzie znaleźć posadę w branżach takich jak administracja biurowa, badania i rozwój oraz IT. Wymóg znajomości języka angielskiego wpisany jest w ponad 60% ogłoszeń o pracę dla tych stanowisk.
Brytyjczycy przez lata stawiali wyższe wymagania językowe mieszkańcom Australii i Kanady, niż Francuzom, Włochom czy Czechom. Teraz ma się to zmienić i pod lupę będą brani wszyscy obcokrajowcy pracujący w służbie zdrowia.
Szefowie bardziej cenią pracowników, którzy uczyli się lub poznawali język obcy za granicą, niż w Polsce. Zdaniem 64 proc. pracodawców, taki pracownik lepiej poradzi sobie w relacjach z zagranicznymi klientami. Dla 32 proc. szefów ciągnący się w CV słupek certyfikatów jest mało przekonywujący, bardziej cenna jest praktyczna znajomość języka – wynika z sondy agencji edukacyjnej Language Abroad zrobionej w polskich firmach.
Z czterdziestolatkiem pracodawca nie pogada po angielsku? Tylko 13 proc. osób powyżej 45 roku życia deklaruje, że zna język angielski. W większości są to kobiety - 12 proc. pań potrafiłoby porozumieć się ze swoim szefem w tym języku.
Redakcja Polska BBC udostępniła w internecie multimedialne kursy języka angielskiego. Może z nich korzystać każdy. Za darmo
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności